Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 45

  • 20 472
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 12 306
То дори чиста захар не е, с тях и доста фруктоза влиза. А това за човек с ИР да ме прощават ама не е здравословен избор.

# 736
  • Мнения: 368
natka, за моята бистра чорбица- беше крем* супа от немалко количество броколи, спанак, марули, кейл, рукола, брюкселко зеле и всочко останало нужно за крем супа + мазнината. Отделно казах че винаги гледам да си слагам по няколко неща + салата + кисело зеле. Това с огладняването ми е от скоро( от режима насам)  затова и се допитах. В крайна сметка за себе си знам че като количество каквото изяждам на мен ми стига, тоест корема ми се пълни,но *глада* като по скоро не физическо, а емоционално явление е там. Няма как за 2 седмици начинаещ да се запознае с всичко и да знае всичко (може и да има ,ще ме извинява) , да може да преценя по какво количество точно и от кое най много да яде.  За яйцата например - аз не съм мъж очевидно, сутрин като ям по 3,но малки яйчица, гарнирано със салата, с авокадо, маслини ( млечните не ги ползвам, нали не са за начинаещи) и се чувствам пренаядена  чети корема ми е фраш. Но въпросният глад си стои. Не знам за какво трябва да питаме в темата ако не за неща, с които се сблъскваме и не разбираме. То вярно може да е говорено това ( извинения за повтаряемостта) но все пак четенето назад иска време.

П.С: в кауфланд продават брашно от конопено семе и е  low carb , на 100 гр бяха около 4гр В. Някога някой да е пробвал да го замени с бадемовото например? Звучи като добра замяна, но може би вкуса ще е странен

# 737
  • Мнения: 18 542
Много сте изписали днес, едвам успявам да ви прочета, но да се изкажа и аз за плодовете - кило на ден това е ужасно много фруктоза. Като добавим и смутита и става сигурно половин кило захар.
Сори, но това е рецепта за затлъстял черен дроб.

И две яца, голи, на мен не ми стигат или омлет с две яйца. Вчера ядох две пържени + 3 пилешки дробчета (цели от три пилета, с двата лоба). Всичко в масло - щедро. Наядох си се като пич.

kokix, кое точно, освен мазнитата от супата се очаква да те нахрани? Гола чорба, ако ще да има зеленчуци. Пълен стомах не значи нахранена.

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 20:38 от Миоки

# 738
  • Мнения: 31 380
Соня, с това количество плодове ще ти отиде коня у реката. Ама ти си решаваш, оправяй се. Не една жена познавам, която яде толкова плодове и е с ир, а сладко не пипват. После отричат, че плодовете не са виновни. А хипогликемии редовно правят.
Ама като не се мисли и не се знае мярката, така ще е.
Яйца, защо не ядеш? Алергия ли?
То и аз уж се отвращавах от месото, ама сега знаеш ли как го лапам. Не е често, ама хапвам.
Може и гъби да ядеш.
Не знам защо хората си мислят, че само ядем тук меса по-цял ден.
Обикновено в седмицата 3 пъти ям месо. Като 1 път обикновено е риба.
Иначе моя милост половин кило, че и повече съм си позволявала първите 3 години, като не бях на нв, защото анатемосвах протеините. Никакъв резултат разбира се.
Сега или ще изям максимум 2 кивити, или круша сутрин. Чат пат в седмицата и банан, но аз цели не ги ям. Режа половината, и другото го изяждат.
Ние и за фрешовете ти писахме, че не са ок за ир. Те са си чиста захар. Както си решиш, щом искаш каквото каже ендокринолога. После на него рекламация.

Танче, кето и нввмх са различни режима, ама има хора не го схващат това.

Бадемово брашно в лидл за 4 лв??? ЖДНБ. А какъв грамаж?


kokix, не те знам какво ядеш. Колко са ти протеини и мазнини на всяко ядене. Ама вкарай магданоз за 5 дни по 2 връзки на ден, писала съм за това. Другия път омлета го направи с 3 яйца. Може и с 4.
В тая супа къде е протеина? Нещо и ти май си недочела.  Протеина трябва да е на всяко ядене. Мазнина също, салата също. Поне за мен салатата е от значение.
За зеления боб го изключих през първата година, но сега си го ям. Зонирам си като правя.






И аз хлъцнах от количеството плодове. Не помня коя потребителка беше, но имаше и немалко фрешове и то с благословията на ендо! Вкарваш си чиста захар и после се чудиш на показателите. Плодовете невинаги са полезно нещо. Особено прекаляването с тях.
И после питат кой ми сра в гащите.
И идват и казват, че режимът ни не струва, но ядат един тон плодове.


Тема след малко ще пускам. За ядките следващия път, не ми остана време да творя.

# 739
  • Мнения: 14 920
Коки, никакви брашна, извън кокосово и бадемово на първо време.
Аз първите два мисеца така се бях стреснала, че въобще и не помислях за хлебчета, то и сега е по изключение.
Карай на мръвки, супи със сметана, яйца, риби, мани ги тези изгъзици.
Трябва да привикнеш не само тялото, но и мозъка си, че така ще да е, занапред и завинаги.
Зная, че е трудно, но по- добре е без прегрешения докато се адаптираш.

# 740
  • Мнения: 12 306
Цитат
За обяд и вечеря скоро ядох няколко дни рибена супа от скумрия без фидета мидета и картофи. Имаше доата зелении вътре в нея - спанак, пак някакви салати, и вода с подправки. Имаше нарязан морков колкото да се сгъсти ама него не го ядох.
Ей това имах предвид. Бульон, в него плуват зелении и там малко риба, даже морковите ти се виждат страшни. Ами няма как да те засити такова нещо, поне аз не си го представям. Ако не мразех риба, това нещо считай че ще го сръбна набързо и ще питам кога ще ядем основното.
Кремсупа и аз си правя от време на време, но си слагам или сметана в нея, или бучка масло в купичката, или там където хората слагат крутони, аз хрупкав бекон мятам върху нея. И/или твърдо сварено яйце на парченца. То иначе няма как да се наям с това нещо. Само зеленчуци не ми вършат работа просто, това да не е бебешко пюре? Бебетата ядат такива, ама те вярно много често хапват, освен че не са като нас с ИР.
Мазнините в месото... могат да са много, а могат и да са малко. Не се наемам да кажа при теб дали стигат, защото не знам какво месо ти е в чинията. Ако подбираш по-постни меса, в тях няма кой знае колко. Филе и прочие, те са си направо постни.
Сама казваш че оставаш гладна. Нещо не ти достига и не ми се вярва да е точно въглехидратите. Само че ако орежеш и тях, и мазнините да са малко, все гладна ще ходиш. Това мога със сигурност да го кажа.

Ще ти кажа аз какво бих направила, а пък ти си решавай дали това ще е начинът за теб.
Яж си без да се плашиш от малко морков или други такива дето нормално присъстват в сготвена храна. Няма да те объркат. В същото време ще си имаш познатия "нормален" вкус на храната с която си свикнала. И яж колкото е нужно за да се заситиш, вместо да се втелясваш че много си изяла пък незнамсикакво. От това се фиксираш повечко върху храненето, а явно това пък те тревожи. Не е грях да се нахраниш, дори и да си "на диета". От теб се иска в началото да свикнеш че гладна няма да останеш, така няма да го мислиш.
Като постигнеш това, ще установиш че хич не търсиш храна толкова често, че си по-спокойна и по-енергична. На този етап и количествата храна ще си ги нагласила по естествен начин колкото ти трябват.

# 741
  • Мнения: 406
Jerami, може ли линк или инфо за възпаленията при ИР?

# 742
  • Мнения: 14 920

Елора, 200 грама е.
Но го пускат само около декември и за Великден.
Доскоро имаше.
Снимах ти да го видиш, че аз от лидълската тема разбрах за него и първите два пъти не го открих.

# 743
  • Мнения: 31 380
Аз в алмонд за 7 лв купих последно.
Ще следя.
Жалко, че само на празници.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1401855.new#new
нова тема

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 21:03 от Елора

# 744
  • Мнения: 581
Бадемово брашно още си има в Лидл....аз купувах на една позната вчера.....
Само аз ли се наяждам с 2 яйца...бъркани.....и ме държат доста заситена.....че и давам акъл на хората да ядат яйца....Simple Smile На мен доста ми се сви стомаха......определено не мога да ям много......и на глад търпя.....в началото ми беше ужасно трудно без хляб.......но свикнах....честно казано режимните хлебчета са отврат...но като няма друго....и за тях ми ина мерака Simple Smile

# 745
  • Мнения: 368
Natkа за тази чорба съм грешна признавам. Правилно е че ме тревожат храните , не мога да преценям, а нали въглехидратите са мисия унищожение..Тук си събирам съвети и си записвам ,че аджеба да се науча. Месото,което ям са основно домашни петли,кокошки, прасешки неща. Вътрешности не мога да гледам.

tays, аз досега не дъм ползвала нито кокосово,нито бадемово,но имам. Просто последно се говореше за бадемовото, а то има повече В на 100 гр  та ми стана чудно защо вместо него не е напочит конопеното като има по малко..

# 746
  • Мнения: 18 542
Ето я моята вечеря днес.
Две дробчета, лъжица от онзи деншното друсано кебапче, две яйца и парче чедар.

С едначорба и салата, аз лично, не бих могла да се наям.

# 747
  • Мнения: 581
Коки...не избягваме бавните ВХ...а бързите......има голяма разлика Simple Smile

# 748
  • Мнения: 31 380
Понякога може и  2 яйца да ми стигнат. Зависи колко съм яла на обед.

Общи условия

Активация на акаунт