Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 45

  • 20 661
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 161
Аз бих намалила плодовете и увеличила протеина. Много е важен за растежа на бебето.

# 706
  • Мнения: 2 585
Аз бих намалила плодовете и увеличила протеина. Много е важен за растежа на бебето.

От 400 грама ягоди на ден, 100 грама боровинки /не всеки ден/ един портокал и ябълка… колко да ги намаля. То остава единствено да ги изключа..

# 707
  • Мнения: 2 161
Това е близо килограм плодове на ден! Много е.

# 708
  • Мнения: 2 585
Това е близо килограм плодове на ден! Много е.

Според ендокринолога няма нужда да спирам да пия дори фрешове, както и каквото и да било лечение. Също ми каза да не ям картофи, ориз, тесто и сладко всеки ден, не изобщо. Така, че да спра да ям и плодове ми се вижда прекалено. Ако беше нужда толкова рестриктивна диета със сигурност щяха да ме предупредят. А и не съм човек на крайностите. Дори преди бременността инсулина ми не е бил в пъти над нормата, при положение, че не съм спазвала абсолютно никаква диета и се хранех главно с тесто.

# 709
  • Мнения: 950
Плодовете също спадат към сладкото.И тиквата дори.Правила ли си обременяване с включен инсулин?

# 710
  • Мнения: 1 409
Соня, по някаква причина си на въпреки на всичко. Предлагам ти да логнеш един свой ден в някое приложение за хранене, за да се ориентираш за количествата въглехидрати, протеини и мазнини, които приемаш. Това количество плодове е огромно и с бременност и без.

# 711
  • Мнения: 2 275
А и фрешовете сигурно не влизат в сметката, защото се пият и не се "броят" за храна.
Ние си казваме мнението, споделяме опит и даваме идеи. Не казваме да не се взимат под внимание лекарски съвети дори напротив.
Информация има много, четете и си правете ваша стратегия. Сега дали и колко е успешна нас не ни и пука, но нищо не ни пречи да прочетем опита на другите.

# 712
  • Мнения: 581
Аз да споделя и моя опит с хлебчетата в микровелето.....както вече писах до гуша ми дойде от бадемовото брашно.....и започнах да експериментирам.....до скоро си правех с натрошено ленено семе/купувам го от БИла при био продуктите, около 2 лв и нещо е/....основата ми винаги е 1 яйце, и към него добавям 1 с.л ленено семе/или сусамово брашно/ 1 с.л хуск, бакпулвер, сол и мазнина...дали ще е зехтин или краве масло....няма значение. подправки също на вкус....пробвала съм с чесън на прах...с чубрица.....в купичката в която го забърквам, директно в микровълновата за 3 мин....за съжаление не мога да кажа колко е мощността на моята фурна......като се извади и малко охлади, може да се разреже и да се препече на тостер......или да си направиш принцеси.....дали с кайма или яце и сирене.....също стават или просто да ги запека леко с кашкавал Simple Smile

Аз имам проблем с КЗ и до обяд качвам най-лесно...дори и без да ям...плодове не бих яла преди обяд за нищо на света...първите седмици като ми поставиха диагнозата диабет закусвах кисело мляко с чия и плодове.....резултат кЗ 8+...но тогава още не бях открила тази тема, и не бях наясно какво да ям...само споделям Simple Smile не знам при проблем с инсулина дали е същото....

Таня, страхотни рецепти постваш...хем ги знам тези сайтове.....явно са ми убягнали някои от тях...ще пробвам непременно соленките Simple Smile Благодаря

Соня поствам и за теб идеи , ако ти се занимава с готвене:)
https://www.vilistime.com/bg/category/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D … 1%82%D0%BD%D0%B8/
https://healthywithdeni.com/2018/12/%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0% … 0%B5%D1%80%D0%B8/
https://tsvetysrecipes.com/
https://nosugar.bg/
https://www.forlife.bg/keto-recepti

# 713
  • Мнения: 368
В началото някой друг имал ли е проблем с глада? Не знам какво се случва, уж не ям нищо, което да го "подбужда" ( или аз така си мисля), а съм гладна почти постоянно...гладна съм докато ям въобще, а след като се наям се чувствам наядена в смисъл на корема ми е пълен, но не и заситена и следователно още гладна..не знам какво се случва, нещо правя не както трабва ли..
Давам какво ядох тези дни последните -за закуска сега ми се осладиха яйца та 2 -3 яйца бъркани с малко масло, понякога слагам магданоз, маслини. Салата някаква мешана от марули , рукола, каквото има в миска по шепичка с малко зехтин. Понякога по резен- две домат.  За обяд и вечеря скоро ядох няколко дни рибена супа от скумрия без фидета мидета и картофи. Имаше доата зелении вътре в нея - спанак, пак някакви салати, и вода с подправки. Имаше нарязан морков колкото да се сгъсти ама него не го ядох. Също руло стефани ( лайма домашна, без хляб, с яйце, вътре яйце, кисели краставички без морков). Последно си направих крем супа от зелении отново ( броколи, спанак, салати, рукола) със зехтин. Без сметани, без млека( тя и затова може би стана като вода не като крем ама...). Имах и кисело зеле на фурна и месо със зелеви листа .
Освен това си направих един чипс от кейл ,четете листа къдрав кейл със зехтин и подправки и на фурна да хрупам от време на време, не съм го яла често, една чиния я дъвках една седмица. Не съм си брояла въглехидратите, не знам дали са до 50 гр дневно, може би ги надвишавам. Опитах се с едно приложение ама не ми се получи.
Освен чай тоест вода с пакетче друго не пия, днес едно кафе си направих , обикновено на Тчибо на зърненца за разтваряне без захар, само вода и малко бадемово мляко без захар( на опаковката пише 0гр въглехидрати).
Признавам че от към количество не се ограничавам, но аз и не ям особено много, дори мисля че не си приемам калориите за дена. Някои неща ям повече от други като киселото зеле на фурна, тази крем супа, но по една чиния/една купичка стандартна.
Може би киселото зеле е проблем? Но то нали е режимно?

# 714
  • Мнения: 12 796
Мазнините да не ти идват малко?
На една гола чорба и аз бих останала гладна, честно казано, нормално ми вижда да не те засити за дълго.

# 715
  • Мнения: 368
Не мисля да са малко мазнините, ама аз за мазнини отчитам тези, които добавям като зехтин, масло..колко е съдържанието в самата храна идея си нямам. Примципмо гледам да комбинирам, д ане е дето се вика на голо едно нещо - примерно супата със зелена салата със зехтин и авокадо, може и малко зеле на фурна..нормален човек би се заситил..забравих и най важното - авокадото, което до скоро си мислех че има 0гр В...ама то акъл море патки пасе..та си го ядох доволно по едно авокадо на ден-два. За него знам че има доста мазнини, но сега и въглехидратите отчитам и хапвам по 1/4 дневно от едно голямо авокадо. Бях си изтеглила   MyFitnessPal  да си следя , ама то все различни стойности ми дава за една и съща храна и не мога да се разбера с него

# 716
  • Мнения: 188
Кое е най-доброто приложение за следене на храните?

# 717
  • Мнения: 581
Мазнините да не ти идват малко?
На една гола чорба и аз бих останала гладна, честно казано, нормално ми вижда да не те засити за дълго.
И аз мисля, че нямаш мазнини в менюто......не съм голям спец , но ако се храня и аз така сигурно ще съм умряа от глад Simple Smile

# 718
  • Мнения: 2 275
Обичам супи, но огладнявам бързо след тях.
Задължително добавям нещо като яйца, натрошено сирене, сметана. А напоследък менюто е малка купичка със супа и след това пържола.
Изпитвах страшен глад в началото. Направо ме е срам колко пържоли изяждах. И точно така: стомаха пълен, а на устата ми се яде.
"Десерт" 2-3 лъжици маскарпоне или заквасена сметана оправяха нещата.
Според мен това идва от ограничаване на въглехидрати т.е. има въглехидратна зависимост и е като при алкохол/наркотик....мозъка си иска "дозата".

# 719
  • Мнения: 368
Аз съм още много невежа в това отношение, но нали месото има главна роля за мазнините, заедно с риба? Не мога да преценям въобще как ми върви съотношението мазнини: протеини:въглехидрати, само гледам от В. Да е най -малко, пък другото както стане.
tania, нещо такова е да. С малката разлика, че аз съм гладна ама не за това, което ям на момента или съм яла на обед примерно..абе гладна съм за нещо, ама не знам за какво. По коледа ядох по 2 - 3 кюфтета със салата от броколи, зелении, карфиол, такива и пак бях гладна...още дъвча и преглъщам и ми се яде ама не това. Даже не мога да кажа че е глад специфично за сладко, по скоро е глад за въглехидрати. Надявам се скоро да отмине, защото се не трае...
А предложени какво да включа в менюто че да вдигна мазнините? Че и месото ми става все страшно сухо и не знам защо..и на руло стефани беше сухо като стар хляб, и на кюфтета и на гювеч.

Общи условия

Активация на акаунт