Тема 7 - Февруарски мами 2022 г.❄

  • 26 513
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 563
И аз цикатридина спрей ще си взема.

# 76
  • Мнения: 457
И аз ползвах Цикатридина. Не само помага за зарастване, а и много добре ми охлаждаше и облекчаване епизотомията.

# 77
  • Мнения: 985
За секцио също чувах за Цикатридина спрей, тъй като той си е за всякакви рани от операции, при всеки случай ще си взема, все ще ми свърши работа.
Аз нося очила големичък диоптър, в други ден съм на преглед и ще го видя за очен дали ще ме праща, ако не сама ще си отида.

# 78
  • Мнения: 1 825
Аз съм с висок диоптър късогледство, без астигматизъм. Искам да пробвам нормално раждане и АГ ми препоръча да отида на офталмолог когато съм влезнала в  8 месец в моя случай това ще е 30.12 запазих час за 6.01. Реално можело във всеки един момент да се ходи на офталмолог, но ако е за раждане трябва да е започнал 8 месец. Дано  лекаря даде становище, защото все повече чувам, че пишат по преценка на АГ... а реално АГ няма как да знае как са ми очите... та да видим.

# 79
  • Мнения: 3 877
Аз влязох в 8-ми месец, но не съм запазвала час за офталмолог. Късогледство с лек астигматизъм. Тук досега не сме го коментирали това с лекар/акушерка. Тази седмица имам консултация с гинеколог, ще го спомена да видим какво ще каже.

# 80
  • Мнения: 1 037
Аз имам по 3.75 късогледство и по 1 астигматизъм на всяко око. При първото раждане ме прати на очен лекар, не намери проблем. Тогава ме подразни, че очната лекарка ме пита мен какво да пише, че препоръчва - нормално или секцио. Сигурно е искала да ми помогне, ако предпочитам секцио, но ме подразни. 
При второто раждане така и не отидох на преглед, сега след празниците ще питам трябва ли да ходя.

# 81
  • Мнения: 985
Вие как сте? Аз в 33+3г.с направо имам чувството, че всеки ден корема ми расте...започвам все по често да се уморявам от най-малкото усилие. Мразя стълби Grinning че ги качвам по сумати и време. Бебка си се движи в корема, рядко ме сритва, по скоро като се намества и ми разпъва корема иначе си е сравнително кротка, явно вече няма място. Гледам много да не си пипам корема, че се размърдва, а вече си е не особено приятно усещането. Чувствам се тромава, на моменти се ядосвам, че съм бавна и всичко ми отнема двойно повече време, но после се обвинявам, че е така заради хубаво и все едно обвинявам бебето...абе хормони...

# 82
  • Мнения: 3 877
И аз се чувствам много тромава, тежи ми, корема ми се разтяга много. Вечер като се втвърди, не мога да седя на стол, нищо. Доста неудобно става, но дано избутаме до края и всичко да е наред!

# 83
  • Мнения: 739
Аз за сега крепя положението. 😅 И мен си ме втвърдява вече доста често корема, въпреки магнезия, но знам, че ще става вече по-често така и стискам зъби. Иначе почна да ми е все неудобно, както и да се завъртя вечер. По-някое време бебчо се намества така, че и аз се намествам някак, че да се отпусна и заспя. Все по-често бебчо се сбутва в някой край на корема и се появяват едни издутини, като хълмчета на корема. 😅😄 Даже скоро ме риташе и в кръста в дясно. До сега не се беше случвало, чак се учудих, че чак там може да рита и шава, ама явно е решил да се разхожда навсякъде. 😅

И аз мисля да си взема от обезполяващите свещички Профенид и ще се запася на момнта с отвара от смрадлика. Миналия път ми помогнаха. А също и с нещо за по-лесно изхождане, че си е зор след раждане. Понякога отнема дни. 😬

# 84
  • Мнения: 5 563
В Окръжна болница-Варна Профенид са си направо задължителни. Както и Ева Кю, вместо клизма.
Иначе аз съм в 31г.с. и вече ми е много неудобно както и да застана. Коремът ми пречи, а наместванията на бебето са направо болезнени... Много съм тромава, всичко ми отнема страшно много време, а да не казвам как ме болят краката, сгъвките на бедрата горе, таза, всичко. Особено вечер болката е голяма, явно и тежестта е голяма.
Но ще изтърпим, момичета, вижда му се края вече. ❤

# 85
  • Мнения: 6 105
Здравейте, момичета. Имам въпрос. Нямам сключен брак с приятеля ми. Мисля, че трябва да се издаде нещо за припознаване на детето. При нотариус ли трябва, общината ли или пък самата болница?Не знам преди раждане ли, защото след това не знам как бих могла да отида да се занимавам с тези неща.

# 86
  • Мнения: 1 825
Здравейте, момичета. Имам въпрос. Нямам сключен брак с приятеля ми. Мисля, че трябва да се издаде нещо за припознаване на детето. При нотариус ли трябва, общината ли или пък самата болница?Не знам преди раждане ли, защото след това не знам как бих могла да отида да се занимавам с тези неща.
Добро утро Simple Smile

Аз също нямам брак, в нашия случай таткото попълва декларация след, като се роди бебето и трябва да я завери при нотариус и да я занесе в болницата. Ама така е в болницата която аз съм избрала, за това попитай в болницата която ти си избрала, защото някой си имат нотариус и таткото не трябва да ходи никъде. Simple Smile

Момичета аз също вече се чувствам, като бидон и ме боли таза краката Joy нощем съня е мираж ... преди 2 няма заспиване ставам по 4 - 6 пъти да пишкам... и в 8 вече съм будна.. но не и наспала се Sad  през ноща след wc докато се наместим с бебето и отнема време... ако от сега е така нз... през деня не успявам да заспя тя тогава рита многооо. Явно следващите няколко години трябва да забравя за съня Joy

# 87
  • Мнения: 5 563
Романтичке, според мен иди до отдел ЕСГРАОН в общината и питай, те дават най-точна информация. Ако се изисква нещо е най-добре да го подготвите преди раждането така или иначе и си носиш документите със себе си в болницата.

# 88
  • Мнения: 1 037
А при мен плацентата почти се е вдигнала. Преди е било превия, сега разбирам. Лекарката все разправяше "ниско е", но не знаех, че е чак превия.
Води и т.н. са в норма и даже на кг било добре (преди изоставаше с 2 седмици).
Само дето вкъщи всички се заразихме с някакъв вирус и само кашляме. Не е корона, но пак е досаден. Лекарката ми предписа някакви разтворими прахчета с вкус на лимон и мирис на градска тоалетна. И аз пия, какво да правя Sad

# 89
  • Мнения: 457
А при мен плацентата почти се е вдигнала. Преди е било превия, сега разбирам. Лекарката все разправяше "ниско е", но не знаех, че е чак превия.
Води и т.н. са в норма и даже на кг било добре (преди изоставаше с 2 седмици).
Само дето вкъщи всички се заразихме с някакъв вирус и само кашляме. Не е корона, но пак е досаден. Лекарката ми предписа някакви разтворими прахчета с вкус на лимон и мирис на градска тоалетна. И аз пия, какво да правя Sad
Аз пък научих, че моята е все още много ниска. На всичкото отгоре бебето от главично, вече е напречно. Ще правим секцио в 36-37 г.с.
Толкова ми е криво. Sad
Ще наддаде ли бебето достатъчно... за момента е 1600.

Общи условия

Активация на акаунт