Августинки Тема 2

  • 20 848
  • 695
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 156
Момичета, да ви питам - като взимате болничен от личния на база на какво ви го издава? Смисъл взимате, че ви е зле от бременността или нещо друго? (Тъп въпрос ама....)

При мен диагнозата е заплашваш аборт. Водят ме 4 дни в болница и после минавам на домашно лечение 30 дни. За сега така процедираме,за първи път взех болничен.
Този ми е ясен. Ставаше въпрос за седмица примерно...

# 646
  • София
  • Мнения: 5 623
Да, обикновено диагнозите са заплашващ аборт и в по-големите седмици лъжливо раждане преди 36г.с. Поне такива съм виждала на колежките.

# 647
  • Мнения: 1 126
При мен също диагнозата е заплашващ аборт заради кървенето. Днес пак се видя къде имам хематом и така ми е една идея по спокойно и си знам от къде идва като има пак по силно кървене. Според доктора единствено мога да продължавам да взимам прогестерона и след 12та седмица и повече да се пазя.

# 648
  • Мнения: 328
Ние имахме заек, но ММ беше твърдо против детето ни да живее с тези “косми” и “прах”, пълни глупости, но не исках да се караме за това  и го дадохме на сестра ми (тя е с 2 деца на 7г. и 4г. + котка, куче и 2 хамстера) , тя много искаше да го вземе също. Споменавала съм, че съм ветеринарен лекар и по отношение на котките сигурно няма по-контактна от мен тук с токсоплазмоза.😃 За токсоплазмоза е хубаво да се изследвате всички, независимо дали имате или сте имали котка или не, защото изследването показва дали имате антитела, т.е дали сте се срещали с нея. Ако тестът ви е положителен за антитела, това е супер и няма нужда да се пазите от котки, защото имате имунитет и бебчето е предпазено. А съответно ако нямате антитела, то трябва да страните от котки и да спазвате много стриктна хигиена по отношение дори и на плодове и зеленчуци от пазара, защото уличните котки спят навсякъде. За тези които имат котки, може за още по-голямо ваше спокойствие да тествате и котките си, независимо от това, че не излизат навън. Отделно също е много важно да ги обвезпаразитявате всеки месец за външни и вътрешни паразити, също независимо от сезона и това, че не излизат - вие с обувките отвън може да внесете яйца на паразити и те вкъщи да се излюпят, отивайки при котката/кучето. Сори за лекцията, може да ги знаете тези неща , но с доста хора в работата сме “спорили” за тези факти с обезпаразитяването и гледам да го казвам на всеки това, защото си е важно, за нас паразитите за много по-опасни, отколкото за тях.


Coccosha, на мен ЛЛ тогава ми каза, че той може да ми даде макс 7дни, като ще си измисли ОВИ, примерно, но ме посъветва по-добре да ми даде направление за АГ и той вече може да ми издаде 14дни еднолично (със заплашващ аборт в моя случай) и след това вече с комисии, но да ЛЛ могат да дадат малко дни с измислена диагноза.

Аз много искам момче, защото аз съм си мъжкарана и някакси не е моето това с панделките, рокличките и корделките, даже ми е досадно ако трябва да съм честна.😀 Загубената ми бременност беше момче и аз още от самото начало си усещах. Но сега нямам абсолютно никакво усещане, АГ предния път каза че по сърдечните тонове му прилича повече на момиче…каквото ще да е много ще си го обичам. Може да ви се стори странно и да ме помислите за луда, но аз още от дете мечтая да съм майка. Другите деца мечтаеха да станат балерини, лекари, актриси - аз мечтаех да стана майка и винаги играех с куклите си и аз бях майка на всички 🤣 Сега постоянно сънувам, че съм родила и се грижа за бебчето си, как го храня, как го къпя… абеее луда работа, ММ много ми се смее като му разказвам. Утре ще се записвам на ЖК, а в четвъртък съм на ФМ и тогава евентуално ще разберем и пола.🤗 Много дълго стана пак..

# 649
  • Мнения: 701
И аз не съм ваксинирана. Изкарах го ноември 2020г. Така и не си направих тест за антитела, защото реших, че нямам нужда от зелен сертификат. Стоя си вкъщи и не ходя никъде. Дори не съм се интересувала от ваксините. На този етап не мисля, че е ок да се ваксинирам бременна, а и докато кърмя също не е ок. Така че имам, надявам се, поне 2 години преди да помисля за ваксина.

Трудничко ще ми бъде да страня от котката, тя спи в леглото ми, буквално под носа ми. Много сме близки. А за тоалетната ММ ще трябва да се примири да я почиства той.

Относно пола, както казах вече съм с 2 точици и разбира се иска ми се вариант макс момченце и момиченце. Интересното е,че имам име за момиче и може би проекто име за момче, но не съм мислила за второ, т.е. ако са 2 момчета или 2 момичета ще трябва много да го мисля.

# 650
  • Мнения: 2 859
И аз не съм ваксинирана. Изкарах го ноември 2020г. Така и не си направих тест за антитела, защото реших, че нямам нужда от зелен сертификат. Стоя си вкъщи и не ходя никъде. Дори не съм се интересувала от ваксините. На този етап не мисля, че е ок да се ваксинирам бременна, а и докато кърмя също не е ок. Така че имам, надявам се, поне 2 години преди да помисля за ваксина.

Трудничко ще ми бъде да страня от котката, тя спи в леглото ми, буквално под носа ми. Много сме близки. А за тоалетната ММ ще трябва да се примири да я почиства той.

Относно пола, както казах вече съм с 2 точици и разбира се иска ми се вариант макс момченце и момиченце. Интересното е,че имам име за момиче и може би проекто име за момче, но не съм мислила за второ, т.е. ако са 2 момчета или 2 момичета ще трябва много да го мисля.
Няма нужда да страните от котката. Токсиплазма се хваща от изпражнеията на котка или от зеленчуци които не са добре измити,от месо което не е прекарало топлина обработка,както и мляко. Котката няма как да ви я предаде чрез козина,допир или даже одраскване. Не лишавайте животното от вашата любов. Изследвайте се и си живейте както преди,редовно обезпаразитяване и тоалетната да я сменя някой друг.

# 651
  • Мнения: 1 126
Присъединявам се към горното мнение, недоизмити зеленчуци или зелена салата, както и недобре термично обработено месо са значително по—опасни за плода от домашно, редовно обезпаразитявано коте.
Аз изобщо не мога да си представя да страня от животинката, толкова утеха и топлинка ми дава сега с тези ми притеснения покрай бременността. Няма нужда да мъчите нито нея нито себе си, по горе едно от момичетата е вет.лекар, съвсем подробно е обяснила какво да се направи.

# 652
  • Мнения: 3 353
Ние имахме заек, но ММ беше твърдо против детето ни да живее с тези “косми” и “прах”, пълни глупости, но не исках да се караме за това  и го дадохме на сестра ми (тя е с 2 деца на 7г. и 4г. + котка, куче и 2 хамстера) , тя много искаше да го вземе също. Споменавала съм, че съм ветеринарен лекар и по отношение на котките сигурно няма по-контактна от мен тук с токсоплазмоза.😃 За токсоплазмоза е хубаво да се изследвате всички, независимо дали имате или сте имали котка или не, защото изследването показва дали имате антитела, т.е дали сте се срещали с нея. Ако тестът ви е положителен за антитела, това е супер и няма нужда да се пазите от котки, защото имате имунитет и бебчето е предпазено. А съответно ако нямате антитела, то трябва да страните от котки и да спазвате много стриктна хигиена по отношение дори и на плодове и зеленчуци от пазара, защото уличните котки спят навсякъде. За тези които имат котки, може за още по-голямо ваше спокойствие да тествате и котките си, независимо от това, че не излизат навън. Отделно също е много важно да ги обвезпаразитявате всеки месец за външни и вътрешни паразити, също независимо от сезона и това, че не излизат - вие с обувките отвън може да внесете яйца на паразити и те вкъщи да се излюпят, отивайки при котката/кучето. Сори за лекцията, може да ги знаете тези неща , но с доста хора в работата сме “спорили” за тези факти с обезпаразитяването и гледам да го казвам на всеки това, защото си е важно, за нас паразитите за много по-опасни, отколкото за тях.


Coccosha, на мен ЛЛ тогава ми каза, че той може да ми даде макс 7дни, като ще си измисли ОВИ, примерно, но ме посъветва по-добре да ми даде направление за АГ и той вече може да ми издаде 14дни еднолично (със заплашващ аборт в моя случай) и след това вече с комисии, но да ЛЛ могат да дадат малко дни с измислена диагноза.

Аз много искам момче, защото аз съм си мъжкарана и някакси не е моето това с панделките, рокличките и корделките, даже ми е досадно ако трябва да съм честна.😀 Загубената ми бременност беше момче и аз още от самото начало си усещах. Но сега нямам абсолютно никакво усещане, АГ предния път каза че по сърдечните тонове му прилича повече на момиче…каквото ще да е много ще си го обичам. Може да ви се стори странно и да ме помислите за луда, но аз още от дете мечтая да съм майка. Другите деца мечтаеха да станат балерини, лекари, актриси - аз мечтаех да стана майка и винаги играех с куклите си и аз бях майка на всички 🤣 Сега постоянно сънувам, че съм родила и се грижа за бебчето си, как го храня, как го къпя… абеее луда работа, ММ много ми се смее като му разказвам. Утре ще се записвам на ЖК, а в четвъртък съм на ФМ и тогава евентуално ще разберем и пола.🤗 Много дълго стана пак..
В коя седмица си. Много е рано за пол още. Евентуално 17-18 седмица най-рано може да видят със сигурност пола. Обикновенно лекарите го разпознават и по структурата и движението на бебето, но докато не видят със сигурност не казват.

# 653
  • Мнения: 944
И нашето бебе живот и здраве ще живее с куче и котка. Не съм срещала неразбиране от роднини и приятели.
Относно болничните причина може ли да бъде “нездравословни условия на труд” ?

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 15:27 от NI_CI

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 572
За мен също е рано и странно да се каже пола..На мен  ми позна моята АГ малко преди ФМ,после и на ФМ бях вече 5 м.

# 655
  • Мнения: 1 384
Аз си взех болнични от днес заради зацапването от лл и писахме бъбречна инфекция.
И ние сме с йорки на 5 години.

# 656
  • Мнения: 328
bolibon, от 11с започва отбразуването на така наречените генитални туберкули и според това дали сочат напред, или надолу е съответно момче или момиче. С добра апаратура, каквато е при АГ на ФМ и също специалиста е добър могат да се дадат 80% предположения.

# 657
  • Мнения: 1 241
И аз да се включа по обсъжданите теми.Ние си имаме куче - немска овчарка.Редовно се обезпаразитява външно и вътрешно само много косми пуска, но сме решили да си помогнем с прахосмукачка робот скоро.Много е любвеобилен и няма шанс да се разделяме с него ,освен при някакви екстремни случаи.
Аз нямам претенции какъв пол ще е бебето, може би таткото с една идея повече клони към момче , но не мисля ,че ще е разочарован ако е момиче.Аз обаче вече за 4ти път сънувам ,че е момче,ще видим дали ще има общо с реалността Simple Smile
Аз вчера се сдобих и с едни дънки за бременни  ,които сигурно ще ми омалеят бързо в краката , въпреки , че има място за голям корем.Взех си ги от аутлета на Уаикики(София) за 13лв ако някоя от вас се интересува .
Остават ми два дена до прегледа и нямам търпение!

# 658
  • Мнения: 328
Орехче, къде се намира този аутлет?
Аз също имам няколко клина за бременни на уайкики, чиято “торба” за корем не мога да задържа върху себе си, толкова е голяма, а в краката ми стягат. Доста несъразмерни кройки са направили (не съм пълна ,50кг съм)

# 659
  • Мнения: 1 384
Аутлета е в Банишора срещу Кауфланд, иначе сега има намаления и в моловете в Уайкики дънките за бременни са по 16 лв.

Общи условия

Активация на акаунт