Може ли да има любов без физическо привличане

  • 5 104
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 162
На мен ми се е случвало подобно нещо и бих казала, че не е влюбване, а по-скоро обич и е най-чистото чувство!Да виждаш човек отвъд физиката и отвъд всичко, в което се влюбваме като по правило.Отвъд повърхностното, отвъд разбиранията за нормалната любов.В моя случай въпросният човек не беше никак привлекателен и беше по-възрастен от мен, но обожавах да прекарвам време с него и да си говорим с часове, това ме изпълваше и ми даваше много енергия да правя нещата, които обичам.

# 61
  • София
  • Мнения: 874
Благодаря на всички за отговорите!
Въпросът ми е породен от това, че имам доста приятели и познати мъже, но след общуване с тях не се чувствам толкова заредена и окрилена и т.н., както от общуване с въпросния човек макар, че с него сякаш сме от различни светове. Красив е, но не усещам физическо привличане. Може би не е много хубаво, но често се улавям, че го ревнувам от други момичета. Нещо, което не ми се случва с приятели. Grinning
Вероятно наистина е назряваща любов или обич. Просто не ми се е случвало да се влюбя в някого без той физически да ме привлича.

# 62
  • Мнения: 5 313
Чувстваш се добре с него и го ревнуваш от други, но той не те привлича? Прочети отново внимателно какво си написала и ще си отговориш сама на въпроса категорично и веднъж завинаги.

# 63
  • София
  • Мнения: 38 779
Майка ми казва "Човек най-добре лъже себе си".
Аз така имах една връзка, за която пък се лъжех, че е само физическа, докато не се разделихме и почувствах ясно, че е било много повече.

# 64
  • Мнения: 6 237
И когато той изчезне или се хване с друга, ще изпиташ и физическото и всичко останало в комплекта. Обикновено така става в живота....

# 65
  • София
  • Мнения: 35 268
Въпрос на време е да поискаш пълния пакет.

# 66
  • Мнения: 339
Мен пък не могат да ме привлекат физически красиви мъже. Това лято се запознах с един изключително красив мъж - хубаво тяло, черти на лицето, сини очи и т.н. Не беше лош събеседник, имаше за какво да си говорим в няколкото спонтанни срещи. Той прояви интерес към мен, но аз се дръпнах. Такива сладникави типове не са ми по вкуса.
В същото време имала съм връзки с мъже, които са започнали като обикновено приятелство. При тях обаче съм видяла качества, заради които впоследствие се влюбих и не ми пукаше дали имат увиснало коремче или крив нос.
Имала съм и “връзки” с мъже, към които съм изпитвала още от началото физическо привличане. Не случайно обаче поставих връзки в кавички, защото то това си беше само креватна гимнастика. Може би при мен е било малшанс, но тези мъже се оказваха пълни мухльовци по моя стандарт и нещата приключваха много бързо.
Може би идеалният вариант е да срещнеш човек, който те привлича физически, а след това да откриеш у него, всичко, което си представяш, че теябва да притежава един мъж/жена, за да сте заедно. Не знам обаче колко са късметлиите, които са намерили партньора си по този начин.

# 67
  • Мнения: 2 239
... Красив е, но не усещам физическо привличане. Може би не е много хубаво, но често се улавям, че го ревнувам от други момичета. Нещо, което не ми се случва с приятели. Grinning
И сега следващия пост... "Три дена се изкъртихме от секс, не мога да си седна на задника. Но още не чувствам физическо привличане".

# 68
  • Мнения: 4 969
Благодаря на всички за отговорите!
Въпросът ми е породен от това, че имам доста приятели и познати мъже, но след общуване с тях не се чувствам толкова заредена и окрилена и т.н., както от общуване с въпросния човек макар, че с него сякаш сме от различни светове. Красив е, но не усещам физическо привличане. Може би не е много хубаво, но често се улавям, че го ревнувам от други момичета. Нещо, което не ми се случва с приятели. Grinning
Вероятно наистина е назряваща любов или обич. Просто не ми се е случвало да се влюбя в някого без той физически да ме привлича.

Може самата ти да си си наложила "програма, кое как трябва да е" , а сега усещаш.. въпреки себе си.
Така или иначе, ако нещо има да се случва, то се случва..Позволяваме му, когато имаме желание.

# 69
  • Мнения: 790
Предполагам, че става дума за (сравнително) млади хора (под 60) и за потенциална романтична връзка. В този случай не разбирам въпроса. Аз мога да се възхищавам на умствените или други способности на много хора, но да не ги виждам като романтични партньори. 

Понятията за физическа красота са наистина субективни. И, разбира се, единствено на базата на физическо привличане според мен връзка не се гради. Но при млади и здрави хора, заедно с преценката на общи ценности,  духовна култура, и интелект, физическото привличане е част от пакета.

А тук въпросът не е дали единствено физическите атрибути са важни, а че авторката не изпитва привличане. Насила хубост не става.








# 70
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 405
И сега следващия пост... "Три дена се изкъртихме от секс, не мога да си седна на задника. Но още не чувствам физическо привличане".
Точно така е с уредите за вибриращ масаж, защо да не е и възможно с човек Wink

# 71
  • Мнения: 2 239
Точно така е с уредите за вибриращ масаж, защо да не е и възможно с човек Wink
Де да знам аз... Тея уреди могат ли да се ревнуват?

# 72
  • Мнения: 2 928
Отговарям директно на въпроса: Не.
Това не е любов. Поне е така за мен.

# 73
  • Мнения: 1 308
Случвало ли ви се е да бъдете привлечени от някого и да не спирате да мислите и говорите за него само заради качествата, които притежава, но да не усещате никакво физическо привличане?
Според вас, това любов ли е или клони повече към приятелство?
Клони към използвачество. Гледаш някой дебел с Мерцедес - никак не те привлича, обаче ти се иска да сте приятели заради "качествата", които притежава. Може да не е дебел с Мерцедес, а стар и плешив, но главен директор. Пак доста удобен и привличащ.

# 74
  • Мнения: 775
Нека не забравяме, че за някой друг е възможно точно онова, което за нас е невъзможно и направо немислимо.

Така, че несъмнено има и хора, които могат да бъдат привлечени сексуално и от такива, които за някой друг са грозни и дебели. Независимо от притежаваните от тях коли, имоти и т.н. Темата не е за користолюбците, все пак. Има примери за истинска любов към инвалиди и недъгави.

Та отговора е ДА, съществува любов без физическо привличане.

Общи условия

Активация на акаунт