Може ли да има любов без физическо привличане

  • 5 102
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 870
Здравейте,
не съм сигурна дали темата е за този подфорум, но ще се радвам всеки, който желае да сподели мнение и опит.
Случвало ли ви се е да бъдете привлечени от някого и да не спирате да мислите и говорите за него само заради качествата, които притежава, но да не усещате никакво физическо привличане?
Според вас, това любов ли е или клони повече към приятелство?
Случвало ми се е да бъда привлечена от някого по този начин, без физическия елемент, от самия човек, от това, което говори или прави и това е точно приятелство. Приятно ми е да съм с някого, да си говорим или даже само да мисля за този човек, но без грам романтика. Какво друго, приятелство е по дифиниция. Другото включва секс или желание за секс.

# 76
  • София
  • Мнения: 12 897
Нека не забравяме, че за някой друг е възможно точно онова, което за нас е невъзможно и направо немислимо.

Така, че несъмнено има и хора, които могат да бъдат привлечени сексуално и от такива, които за някой друг са грозни и дебели. Независимо от притежаваните от тях коли, имоти и т.н. Темата не е за користолюбците, все пак. Има примери за истинска любов към инвалиди и недъгави.

Та отговора е ДА, съществува любов без физическо привличане.

От такива, които за друг са грозни и дебели, да, несъмнено. Ама може ли човек да бъде привлечен от някого, който за него самия е грозен и дебел? То това е въпросът, иначе ясно, че физически привлекателното има и субективни елементи.

# 77
  • Мнения: 12 870
В мнението на Номадски има противоречие. Нали казахме, че в тази любов няма физическо привличане, няма ги флуидите, пеперудите, страстта и копнежа, тоест всичките тези неща, които СА физическо / сексуално привличане.
Ако някой е сексуално привлечен от когото и да е, било грозен, дебел или прекрасен, значи има физическото привличане. Това е тавталогия.

# 78
  • София
  • Мнения: 38 779
Пак уточняваме, че говорим за любов между жена и мъж на една и съща възраст без физическо привличане. Хммм. Пак го премислям и пак ми се струва невъзможно. Освен ако нещо не са наред физически или мозъчно - да са им отстранени някакви органи, жлези, части от мозъка, да са много възрастни...

# 79
  • Мнения: 378
Пак уточняваме, че говорим за любов между жена и мъж на една и съща възраст без физическо привличане. Хммм. Пак го премислям и пак ми се струва невъзможно. Освен ако нещо не са наред физически или мозъчно - да са им отстранени някакви органи, жлези, части от мозъка, да са много възрастни...
И аз мисля така, любов без секс ми се струва твърде стерилно за една връзка

# 80
  • Мнения: 339
Пак уточняваме, че говорим за любов между жена и мъж на една и съща възраст без физическо привличане. Хммм. Пак го премислям и пак ми се струва невъзможно. Освен ако нещо не са наред физически или мозъчно - да са им отстранени някакви органи, жлези, части от мозъка, да са много възрастни...
И аз мисля така, любов без секс ми се струва твърде стерилно за една връзка
Ааа, на теб може да ти се струва стерилно, но аз имах един ухажор, с който излизахме 4 месеца. Той твърдеше, че много ме харесва и обича, но било рано за секс. И накрая му бих шута. Сега като чета тази тема се замислям може пък и наистина да е бил влюбен 😂

# 81
  • София
  • Мнения: 38 779
Тоя е бил куку. И аз така имах един, с който излизахме към 2 месеца. Заведения, а-у купон. Обаче живее с техните и не смее да покани мацка, щото майка му го пази като орлица. Пак твърдеше, че много влюбен. И накрая ми заяви, че ме зарязва, щото аз не съм го обичала! 🤣🤣 Платонично, нали...

# 82
  • Мнения: 339
Тоя е бил куку. И аз така имах един, с който излизахме към 2 месеца. Заведения, а-у купон. Обаче живее с техните и не смее да покани мацка, щото майка му го пази като орлица. Пак твърдеше, че много влюбен. И накрая ми заяви, че ме зарязва, щото аз не съм го обичала! 🤣🤣 Платонично, нали...
Добре де, интересно ми е какви са тези хора. Очевидно не го правят от някакво възхищение и др. подобни чувства, които се разискваха по-рано в темата. Защото иначе можеше да си остане 1 приятелство. Имах един колега, който непрекъснато ме сваляше. Аз много си го харесвам и обичам обаче само като приятел и си му го казах директно. Той не се разсърди, а ми заяви, че също много ме цени като приятелка и сме си такива вече доста години.
Въпросът е каква е причината да излизаш с 1 човек, да си губиш времето с него, ако не го възприемаш като партньор за секс и/или приятел. Честно казано аз след онази “връзка”, за която разказах в предния пост, се чувствах употрбена, но и така не разбрах с каква цел.

# 83
  • Мнения: 4 577
Нека не забравяме, че за някой друг е възможно точно онова, което за нас е невъзможно и направо немислимо.

Така, че несъмнено има и хора, които могат да бъдат привлечени сексуално и от такива, които за някой друг са грозни и дебели. Независимо от притежаваните от тях коли, имоти и т.н. Темата не е за користолюбците, все пак. Има примери за истинска любов към инвалиди и недъгави.

Та отговора е ДА, съществува любов без физическо привличане.

От такива, които за друг са грозни и дебели, да, несъмнено. Ама може ли човек да бъде привлечен от някого, който за него самия е грозен и дебел? То това е въпросът, иначе ясно, че физически привлекателното има и субективни елементи.
Моята "голяма любов" е с около 10 см по-нисък от мен и може би го забелязах като мъж след около година ежедневни интензивни контакти. Никога преди или след него не съм възприемала като сексуален обект по-нисък от мен мъж (а аз не съм с ръст на баскетболистка,  просто той е доста дребен).
Мога да дам и следния пример за промяна на възприятията. Имах колега с ужасни белези от акне, който се ожени за друга наша колежка с нелоша външност и аз като цяло много се чудех как тя го хареса. Понеже с годините си станахме доста близки семейно, с времето някак и аз престанах да забелязвам акнето му и сега ми се вижда симпатичен, а не отблъскващ, въпреки, че даже е направил бирено коремче и  оплешивял  за повече от 15 години. Не че изпитвам физическо привличане, но определено с опознаването му като характер и приятелството изобщо не забелязвам вече дефектите във външния му вид, както е началото.

# 84
  • Мнения: 12 870
Както излизаш с приятелка, така можеш да излизаш и с мъж, без да ви влече да правите секс. Просто две приятелки, лафче, приятно време заедно. Варум нихт.

# 85
  • Мнения: 2 928
Височината за мен не е проблем. Може да е висок и противен, и обратното нисък, но привлекателен.
И пак повтарям: За да има любов трябва да има физическо, сексуално привличане. Другото не е любов ами Салвейшън арми или Майка Тереза, или каквото там ви харесва. Аз не съм нито едно от гореописаните.

# 86
  • Мнения: 4 577
Ами аз мога да бъда привлечена сексуално от човек, който обективно оценявам като непривлекателен. Идва "химията" по-късно, заради свежо чувство за хумор, остър ум и нарастващо желание да прекарваш повече време с него. Естествено, това не се случва с всеки, който харесвам като човек. Имам много приятели мъже, които никога не са били в моите очи нещо различно от това, даже и някои много привлекателни според моите критерии. Липсвали са им някакви други качества, че да ги считам за потенциални партньори или просто интуитивно и необяснимо никога не съм ги възприемала така.

# 87
  • Мнения: 775
А мислех, че табутата и предразсъдъците вече са паднали. Както виждам, все още живее вярата, че има нещо сбъркано в хората, които могат да бъдат привлечени сексуално от общоприето грозни представители на другия, или на собствения си пол. И непременно се търси корист, ако някой общопризнато красив е в любовна (брачна и т.н.) връзка с някой общопризнато грозен. Ами това е твърде далече от истината и примери могат да бъдат дадени много - и сред публичните личности, и сред обикновените хора.

Разделят се и започват да се мразят двойки от прекрасни представители на единия и други пол. При това, никой от тях не е станал по-грозен през времето, докато са били заедно. Значи сексуалното привличане се е оказало не толкова важно за да поддържа любовта им. Не ли?

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 7 016
Естествено,  че може да има любов  без сексуално влечение. Ако субекта не ви е роднина, нарича се приятелство. Любовта има различни проявления,  не винаги е еротична.

# 89
  • Мнения: 378
Естествено,  че може да има любов  без сексуално влечение. Ако субекта не ви е роднина, нарича се приятелство. Любовта има различни проявления,  не винаги е еротична.

Любовта към приятел не е е любов, а е приятелство, именно за това има и различна дума на всякакви езици.
Обич има между роднини, но едва ли има предвид това авторката.
Извън посочените случаи няма любов без привличане, честно е да се каже

Общи условия

Активация на акаунт