Време мъничко остана, през ДЕКЕМВРИ бебче ще си гушка мама!

  • 23 165
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 535
Вержи, супер си, вече си спец  bouquet
magika, и аз така знам - иститските контракции са придружени с болки в кръста. Ако контракциите са от фалшивите, трябва да спрат като легнеш или като се поразходиш. Стискам палци да издържиш още малко Hug 
И мен много ме болят бедрата отсрани, направо  #Crazy Ама така ще е, мамчета, не останааа Crazy

# 16
  • Мнения: 124
лошото е ,че не минават като легнат.Долу горе са на 10-15 мин.Като вървя минават малко.Как трябва да ъсещам контракцията?Аз от болка вече не разбирам дали ме боли само кръста или и корема.Благодаря ви момичета!

# 17
  • София
  • Мнения: 721
magika, виж какво пише в книжките:

При появата на първата контракция, особено ако сте първескиня, е безмислено да се втурвате с куфар в ръка към родилното. Имате на разположение много време - между първите контракции и пълното разкритие на шийката на матката ще минат много часове.

Проверете тревогата да не се окаже фалшива. Често през последните седмици от бременността се наблюдават контракции на матката - така наречените контракции на бременността. Те са безболезнени и нередовни. Не показват начало на раждането.

Раждането наистина започва, ако почувствате болезнени контракции в областта на кръста. Поставете ръка на корема и ще почувствате как се втвърдява и как същевременно болките ви пронизват. Ако не престанат след вземането на аналгетик, означава, че действително родовите контракции започват.

Раждането се характеризира с равномерни контракции - все по-чести, все по-дълги и все по-силни.

Чувствате как контракцията се надига отдолу и става все по-болезнена, докато матката ви се втвърдява. Контракцията достига някакъв връх, след това се уталожава. През този период от време болката престава. Това е отпускането, преди надигането на нова контракция.

Отбележете си интервала между две контракции. Когато те започнат редовно да се появяват през 10 минути, може да потегляте за родилния дом. От този момент не пийте и не яжте нищо, защото в случай, че се наложи да ви поставят упойка, по-добре е да сте с празен стомах.


Само да повторя и аз, че фалшивите контракции минават при лежане и ходене, а истинските - не. Пий ношпа или папаверин и ще следим положението Hug

# 18
  • Мнения: 124
ок!Пия ню-шпа,но ефект никакъв.Вече станаха на 7мин.Ако не спрат до 1ч. ще звънкам пак на докито!

# 19
  • Мнения: 3 695
magika, паднала ли ти е тапата?
Ако е така, аз не съм раждала, но от лекциите за бременни знам, че след падане на тапата от 2 до 5 дни ще започне раждане.
Пишеш, че е "почнало падането", което не знам дали е същото.
Все пак бъди спокойна и си почивай, не бързай за никъде и поддържай връзка с доктора ти !!!  Heart Eyes

# 20
  • Варна
  • Мнения: 893
Аууу без такива ей! сега ще дойде Гланг и ще ни напляска  #Crazy
къде си тръгнала бе Magi ??  Mr. Green
да не би скоро да си имаме Ноемврийско Декемврийче ?????  Hug   bouquet

# 21
  • Мнения: 3 323
Ей, разбързаха се и това си е! newsm53 Чухте че вече може и айде - юруш на маслините!
Магика не се безпокой - или е паднала или не! На мен все ми пукат насила водите, и тая тапа така и не я видях, но знам че приличала на парче съсирана кръв или нещо подобно. И да е паднала нищо страшно ти вече си в деветия месец на бременноста, така че няма повод за притеснения. Големия ми син е роден в първия ден на деветия месец - 2900, 50 см. - по всички критерии доносено бебе, така че нищо страшно! Така както ми го описваш - май ще си първата декемврийка обебила се. Багажа ако не е готов - вземи само нощница, джапанки и сокче че после ще ти е жадно, утре ще ти донесат всичко останало. Късмет ти желая ще следим с трепет новините от теб. Запиши някой тел на щъркелче и звънкай да казваш докъде я докара.
Миличка с тебе сме!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Virginity, много хубава темичка - особено полезните линкове, които си приложила.Браво!

Magica, не се стряскай. Всичко е в реда на нещата - като гледам имаш пълни 36 седмици. Най-важното е да запазиш самообладание.
Стискаме ти палци!

# 23
  • Мнения: 1 212
Здравейте всички, Virginity , благодаря за поканата, даже се видях в списъка  balloon !

От много време насам се опитвам да попадна на мястото при Декемврийските мами и ето ме тук  Laughing

Ние чакаме малък мъж у дома, а казвам още един мъж, защото с таткото стават двама... Hug
Предстои ми първо раждане и както знаете  много се вълнувам.

Записвам се в темата и започвам да я следя  bouquet

# 24
  • Мнения: 572
Ох, момичета, не мога да повярвам - magika е още в края на 36-та!? ...
Има ли кой да ни светне за нея, ако се роди бебчето сега!? Кой ще й е щъркелът?

magika, стискаме ти палци!  Hug Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 721
Sarra, в 36 и 37 седмица се раждат много бебчета и това си е нормално Simple Smile

А magika ще си препише един телефон от първата страничка, който си избере и ще ни праща смс-чета как вървят нещата, нали magika?

# 26
  • Мнения: 22
magika, ние сме с теб, всичко ще е ok, не се плаши. Хубавото на раждането е, че щом започва, значи ще свърши - по-скоро, отколкото при нас. Чакаме да се похвариш с най-хубавото бебче. УСПЕХ  Peace

# 27
  • Мнения: 265
zdraveite,mam4eta.az sam nova vav foruma,termina mi e za 5 dekemvri,no ve4e nqmam tarpenie da se slu4va sabitieto,vapreki,4e me e strah.dok kaza,4e bebo e dosta golqm i az bqh re6ila sas sekcio,no toi kaza,4e ne mojelo taka kakto az re6a,a ako toi preceni.
ina4e az nqma da moga da karmq,za6toto mi kazaha,4e sam zdrav virusonositel na avstraliiski antigen na hepatit b .tova go razbrali ot izsledvaniqta o6te v na4aloto,no ne sa mi kazali,za da ne se pritesnqvam.nqkoq ot vas ima li info po toq vapros.kazaha mi,4e okolo 30 % ot horata nosqt toq virus,bez da boleduvat i da go prenasqt i ne se otrazqvalo na bebeto,no ne se razre6ava karmene.az 4estno kazano  dosta se pritesnih kato mi go kazaha.jelaq vi uspe6no rajdane na vsi4ki mam4eta!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 893
miamy добре дошла, само да ми кажеш от къде си и какво е бебчето(ако знаеш)
и ако можеш да пишеш на кирилица че по-лесно се чете  Peace

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Привет момичета  newsm51
magi мила ние сме с теб, стискаме палци за леко раждане и здраво бебче. 1stroller Имаш ми телефона, ако не отпред на страницита го има, така че чакам добрите вести. Кураж и смело напред, не се тревожи, гледай да си спокойна и докито да ти е под ръка.  txtloves
Добре дошли на новите мамита  smile3525 Magesta и  miamy
Moonlady ако искаш утре може да се видим за кафе, дават времето готино

Общи условия

Активация на акаунт