Време мъничко остана, през ДЕКЕМВРИ бебче ще си гушка мама!

  • 23 173
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 65
Здравейте аз не съм се включвала скоро първо имах повреда в компа след това докато изчета предишната те и тя взе че сърши.Снощи някой се оплакваше от разтройство аз през цялата бременнос си го имам док каза че такова чудо не била срещала до сега

# 46
  • Мнения: 669
добро утро!честито на именнниците /ако имаме такива/да са ни живи и здрави.какво ли става с magi?хаиде късмет и умната малко останаа newsm44 smile3504                                                 
                                                 

# 47
  • Варна
  • Мнения: 893
bybss здрасти тъкмо вчера се чудех какво става с тебе че зачезна за дълго  Hug

няма ли някой новини от Маги???  newsm78

# 48
  • Мнения: 265
здрьвейте,мамчета!аз верно,че не се представих-от плевен съм и това ще ми е първо раждане.док каза,че бебчо е доста едричък,като преди 3 седмици беше 3 кг.следващата седмица съм пак на ехограф и ще видим колко ще бъдат килата тогава.аз бях решила да раждам със секцио,щом е такъв голям беб,но док каза,че трябва той да прецени как да стане раждането и аз сега чакам другия преглед,за да разбера какво ще прецени той.честно казано вече си ме е страх  с приближаването на термина-05.12.аз също усещам болка в срамната кост и корема вече ми тежи,но какво да се прави,ще търпим.тук е слънчево,пожелавам ви на всички мамчета слънчев ден и честито на именниците!

# 49
  • Мнения: 3 323
Привет на Маями и Маджеста! Добре дошли!
Магика нещо я няма та.... май вече сме с едно в повече!
И аз вчера имах доста контракции, но всичко се размина с папаверинче. Хванала съм се да пера дрешулите на беба, и не спрях цял ден. Пък и явно ме е обхванал периода на "гнездене", който е нормален за края на бременността. Чистих, бърсах, лъсках и все не ми се вижда достатъчно добре, а вечерта като си дойдоха моите, всичко си стана пак кочинка - магаретата неедни. Та днес пак почвам отначало.
За първо раждащите се сетих, ако ще ви карат мъжовете, да премислите и алтернативен вариант щото се сетих за моя приятелка която....
Усетила тя че нещата стават сериозни и казва на мъжа си, (действието се развива в далечната 1991 година, купонна система и беднотия голяма!) и той уж са тренирали обаче  започва едно щуране из къщи и повтаря "Хайде , време е !". Тя го вижда че не е адекватен, влиза си в банята да се приготви - той чука на вратата през 1 минута и й крещи "Хайде време е !" , как да е изкъпала се обръснала се излиза - той бере душа пред банята - жълт- зелен. Пита го тя багажа готов ли е ? Той вика не го намерих тръгваме така ще ти го донеса! Гледа тя той върху сака седи! Контракциите я свиват все по често, трябва да тръгват - да ама не- Васко повръща и краката му буквално се тресат. Оказва се че няма кой да я закара щото късно вечерта и най близо е брат му - обаче той пил... Та съживява си тя мъжа, ПРИКРЕПЯ го по стълбите, и го води в колата , настанява го , връзва го с колана и се самооткарва до болницата - след 20-30 минути дъщеря им се ражда.
Това за разведряване , но е истински случай така че внимание!

# 50
  • Мнения: 265
по мои наблюдения повечето бебчета се раждат по-рано от термина.
мамчета,вие притеснявате ли се вече?нагласихте ли си сакчетата за родилното?аз съм накупила по-основните неща,но все още не съм подготвяла нищо.а то май трябва вече.

# 51
  • Мнения: 265
и аз трябва да пера дрехите на беб.засега съм си изпрала само двете нощници,с които ще бъда в родилното.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 893
ами трябва да мина през пикадили-то да си купя там четки,пасти,шампоани такива неща
иначе знам какво ще взимам.трябва само да го изпера и набутам в един сак
ааа и сак трябва да намеря  Laughing

# 53
  • Мнения: 4 967
ClanG, ти ме уби направо.  Но това се случва наистина.  Слава Богу на мен първият път не ми се случи - мъжото беше толкова спокойно, че като ми почнаха контракциите в 12.30 през нощта и му казах, че има още много време и да си спи спокойно - и той си заспа #Crazy  Сега обаче се е нашашкал, пък и аз също.  Повече ме е страх от миналия път.  Но то не пита, като му дойде времето ще се ражда.  Дано Маги е добре и дано скоро имаме новини от нея!  Мен също много-много не ме свърта да лежа, въпреки че се опитвам.  Но къщата си има нужда от почистване, особено след малкия звяр.  Иначе си пия хапчетата против контракции - още една седмица и ги спирам.  Онази вечер баткото така ни стресира като изпи едно от моите хапчета, а те така зле ми действат на мен - разхлопват ми сърцето, свалят ми кръвното и т.н.  Звъняхме къде ли не и в крайна сметка от Токсикологията на Пирогов ни успокоиха, че няма да има проблем, да не се притесняваме.  Иначе ние го наливахме с течности и му бъркахме в устата, но той не успя да повърне.  Това е засега от мен.  Аз още не съм пазарувала нищо за бебето, чакам да дойде 37-ма седмица.  Желая ви приятен ден на всички и повечко спокойствие!

# 54
  • Мнения: 143
Дали magica е родила? направо настръхвам, като знам, че времето наближава, но да идва де, че и так ми писна.
Здравейте на новите мамчета, леко раждане и успех от мен.
Иначе утре съм на изследвания за обменната карта, макар че не разбрах какво представлява точно.
Аз да ви кажа сега спя, но се събуждам поне 2-3 пъти ходя до тоалетната, слагам си капки в носа, защото това чудо където ми се запушва само като спя ме побърква и така си спя до 9ч. сутринта.
Ние се мотка ме още, но трябва вече да ходим за креватче и шкафче, че то май времето си отлита, а ние си нямаме още.

Хайде лек ден и чакаме включване от magica

# 55
  • Мнения: 3 323
Обменната карта е едно листче в което се нанасят последните изследвания, статуса на родилката и такива работи. Задължително се носи при постъпването в болницата! (ако не го носиш какво - ще те върнат ли?). Най добре го сложете отсега в сака заедно със личната карта, щото може да го забравите, а е важно наистина.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Привет коремчета,   love001
Току що се надигам от леглото, от как не ходя на работа не мога да отлепя  smile3507 кога съм ставала аз в 11   smile3524 newsm78
За съжаление нямам никакви новини от magi, дали пък вече си нямаме попълнение? Тя искаше да ражда в Сливен, ама какво е станало снощи идея нямам. Дано всичко е ОК. И аз цяла нощ съм се връткала от вълнение. 1countingsheep
Аз в понеделник като ходих да си взема болничния доки ми даде и "Направление на бременна за родилно заведение" буквално така се казва, та в него пише всичко: кръвната група, бременност поред, лекрствена непоносимост, килца преди и след, предлежание на плода, кръвно и всякакви такива, даже пише и прогноза за раждане само дето не разбирам там кво пише. така и не го усвоих тоз медицински латински  newsm62 .Това е нещото което трябва да нося като ида да раждам, та предполагам, че това е въпросната обменна карта или греша?
И сега като стана така с Маги се попритесних доста, щото нямам нищо нагласено нито за болницата, нито за у дома, уж имам време, ама на да не се окажа неподготвена. Макар, че не вярвам де ме върнат
Отивам да хапвам, че съм гладна като вълк пък май и на бебо му стърже корема   Stuck Out Tongue Winking Eye
Лек ден на всички
ако има новини ще пиша

# 57
  • Мнения: 572
Знам бе, че от 36 седмица нататък всеки ден трябва да ти е под ръка сакчето - ама просто се изненадах и приятно и много, че вече се започна!!! А и magi вчера беше май в края на самата 36-та - аз съм в 34-та, а освен креватче без дюшек и чаршафи и неизпран тоалет за изписване, нямам нищо друго купено - ни за мен, ни за беба!...Чакам си тези дни заплатата  и веднага почвам (мъжа ми този месец не може да ми помогне, заради нови гуми по колата и стайното отопление, дето ще го купуваме...) Какво да ви разправям, настръхнах си и тва е - и сега и аз като вас, чакам да видя новинки от нашата magica...и се надявам мен поне в 38-а да ме хване... Hug

А какво ли става с нашата форумка от първите - emsski??? Дано всичко да е наред, че нали и тя лежа в болница посред лято!?

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 12:23 от Sarra

# 58
  • Мнения: 320
Ами тя Маги има на Ники Иванова телефона, дано се сети да й се обади. Иваче днес ще си правим Бургаска среща, явно без нея.... Praynig
Дано се обади.

# 59
  • Мнения: 333
ЧАКАЙТЕ, ЧАКАЙТЕ, ЧАКАЙТЕ   animal037  къде хвърчите не мога ви стигна брей. Какви са тези раждания, какво е това чудо - аз с последни сили довършвам работата си и нямам време за нищо друго - каква ти чанта, какви ти направления, нищичко си нямам -  #Silly
Магика, ако все пак е дошъл твоя час  Praynig   Praynig   Praynig .

Общи условия

Активация на акаунт