Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 5

  • 64 685
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 134
Разширено италиански език се изучава в ПГД- интериорен дизайн. Само в 8 клас са 12 часа седмично, в 9- ти са 6 часа и от 10-ти са два.

# 16
  • Мнения: 1 372
Валя, имах в предвид, че в последните две теми е коментирано от миналата година ✌️Само началото на 3та е от 2020г.
Аз също се надявам скоро миналите през "избора" да се върнат и да кажат впечатления. Със сигурност имат какво да споделят от година или две в ново училище🍹

# 17
  • ИЛИНДЕН
  • Мнения: 94
Здравейте, интересувам се къде в София може да се изучава "интериорен дизайн" след 7-ми клас ? В кое училище има и дали обучението е на ниво ?
Моля за Вашето мнение .
Най-добро е несъмнено Националната гимназия по приложни изкуства, но там приемът е с отделен изпит по рисуване, за който си трябва подготовка.
Другото място - прием само с резултатите от НВО е Професионална гимназия по дизайн "Елисавета Вазова".

В Националната гимназия по приложни изкуства има всичко друго, но НЕ и интериорен.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 272
Здравейте, интересувам се къде в София може да се изучава "интериорен дизайн" след 7-ми клас ? В кое училище има и дали обучението е на ниво ?
Моля за Вашето мнение .
Най-добро е несъмнено Националната гимназия по приложни изкуства, но там приемът е с отделен изпит по рисуване, за който си трябва подготовка.
Другото място - прием само с резултатите от НВО е Професионална гимназия по дизайн "Елисавета Вазова".

В Националната гимназия по приложни изкуства има всичко друго, но НЕ и интериорен.
Първото не е ли точно това?

# 19
  • София
  • Мнения: 14 446
Да, в пространствения дизайн с това се занимават.

# 20
  • Мнения: 2 672
Здравейте, знаете ли в кои училища се изучава италиански език (интензивно или разширено)?

105 СУ и 23 СОУ.
И 36 СУ

# 21
  • Мнения: 7 362
В  36 СУ има две паралелки с италиански.В едната е първи чужд език - 648 часа + профил БЕЛ и география,в другата втори ЧЕ + профил биология и химия. Поне така беше за прием 21/22 г.

# 22
  • Мнения: 2 672
На моя приятелка детето учи в 105 СУ. От нея знам, че италианската паралелка е най-силна.

# 23
  • Мнения: 12
В  36 СУ има две паралелки с италиански.В едната е първи чужд език - 648 часа + профил БЕЛ и география,в другата втори ЧЕ + профил биология и химия. Поне така беше за прием 21/22 г.

Благодаря за отговорите! в 36то СУ в момента учи дъщеря ми, но не учат италиански до 7ми клас. Нивото на тези след 7ми клас не е особено високо. Явно на който му се учи, ще ходи на допълнителни уроци и така ще научи италианския.
Нашият проблем е, че моята 7мокласничка, нито знае какво иска, нито дори желае да говори по темата. Сякаш не е 7ми клас и на нея " това не и се случва". В ступор съм какво да правя и къде да кандидатства:(

# 24
  • Мнения: 202
denizara, смг имаха пробни изпити онлайн.

ves+, моля за малко информация - къде могат да се видят дати за такива пробни изпити ( в сайта на СМГ не намирам нищо), както и къде и как става записването? Имате ли представа дали организират такива изпити и за други класове?
Много благодаря!

# 25
  • Мнения: 7 362
Благодаря за отговорите! в 36то СУ в момента учи дъщеря ми, но не учат италиански до 7ми клас. Нивото на тези след 7ми клас не е особено високо. Явно на който му се учи, ще ходи на допълнителни уроци и така ще научи италианския.
                       Аз не коментирам качеството на преподаване и обучението по италиански,а само отговорих на въпроса - къде се изучава италиански.Паралелката с първи език италиански е езикова с 648 часа и ми е чудно как така не научават нищо? Италианският е един от най-лесните езици и при 4-5 часа на ден би трябвало доста да научат дори да тръгват от 0.
                       При това да не ви разочаровам,но и в елитните не е цветя и рози от към преподаватели и отношения,обучение и т.н.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 549
ves+, моля за малко информация - къде могат да се видят дати за такива пробни изпити ( в сайта на СМГ не намирам нищо), както и къде и как става записването? Имате ли представа дали организират такива изпити и за други класове?
Много благодаря!
На този сайт качват инфо (смг) - https://smgood.bg/ - онлайн са изпитите. Правят и за 3,4 клас изпити, като подготовка за кандидастването след 4-ти клас.
Регалия също правят пробни  - https://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/probni-izpiti_7kl.html
И днес в седмокласната тема се сподели този линк - http://www.bultest.org/?p=izpiti7

# 27
  • Мнения: 440
Нашият проблем е, че моята 7мокласничка, нито знае какво иска, нито дори желае да говори по темата. Сякаш не е 7ми клас и на нея " това не и се случва". В ступор съм какво да правя и къде да кандидатства:(
Не се притеснявайте! Повечето от седмокласниците не са ориентирани. След няколко месеца, ще е друго положението. Ще коментират в училището с учителките, със съучениците. Нашата класна беше повикала бивши ученици и по-големи братя и сестри да разкажат за училищата си - много полезно, защо не говори възрастен
По-лека лека, неща се нареждат - първо се махат тези училища, които не искат (за един математика, за друг - определен език). После подреждате желанията и накрая - до където стигне бала.
Всичко ще се нареди! Спокойствие и само спокойствие! - както е казал Карлсон Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 8 272
Напълно подкрепям citron...
А и в къде, къде за предпочитане този вариант, пред знаещото какво иска и нехаещо (почти), каквото се случва в 7 клас Wink
От опит и с двете: #1 знаеше,  #2 - не.
Харесва ми изборът на незнаещото (или несподелящото), според мен г-жата ѝ от курса я насочи.
Не веднъж съм споделяла, че желанието на #1, ми изглеждаше почти непостижимо.

Важното е да знаем как да им поднесем план Б/В/...., те да знаят за него, което не означава, че целта не е план А.
Помагайте, подкрепяйте, контролирайте Joy, много деца имат нужда от това.

Не е лошо да имат няколко плана А, не че става по-лесно после като се избира Joy

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 23:22 от Desem

# 29
  • Мнения: 12
denizara, смг имаха пробни изпити онлайн.

ves+, моля за малко информация - къде могат да се видят дати за такива пробни изпити ( в сайта на СМГ не намирам нищо), както и къде и как става записването? Имате ли представа дали организират такива изпити и за други класове?
Много благодаря!

В учебния център, където ходят децата ми организират такива изпити( след всеки модул) и за други класове.
mejduchasie.com

Общи условия

Активация на акаунт