Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 197
Любезно се разведох. Купих си жилище. Завърших етап от специализацията си и продължих следващия.  Станах EMDR терапевт.
Надявам се да съм се научила да се смирявам пред детето!

# 31
  • Мнения: 4 808
Приятелите-предатели разкарах още през 2020-та. Тази година завърших магистратура. Започнах работа по новата специалност, която, макар и временна, но ми дава надежда, че нещата може и да се получат. Научих, че здравето е най-ценно, досега го приемах за даденост. Научих се да съм малко по-смирена и разбираща, но все така упорито да продължавам да преследвам целите си. За мен годината беше спокойна, въпреки ниските ми финансови резултати. Имах нужда от почивка, сега се налага отново да вляза във форма и да се стегна.

# 32
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Много трудна година, много пъстра и може би някакво изпитание, което трябва да премина...
Станах майка за втори път, чисто физически изживях два огромни кошмара и чисто психически живея с третия. Може и да съм научила нещо, може и урок да ми е била 2021, дано само не ме подготвя за нещо по лошо... Знам ли.
В материален план се разделих с колата ми мечта и живея в нов дом, като едното няма финансова връзка с другото, просто така се наложи.
В професионален аспект, нямам такъв Simple Smile вероятно станах професионален писар на имейли с молби и запитвания.
От социално гледище, осъзнах как дори далечни хора, не съвсем близки и всякакви могат да помагат! Било то с контакти, било то със съвет или просто кутия с храна, когато си гладен...

# 33
  • Мнения: 15 356
Разбрах ,че съм по-силна и по-смела отколкото си мислих.Научих някои уроци и се разделих с някои хора.
Промяната започна ,тръгвам по съвсем нов път.

# 34
  • Мнения: 11 080
Изморителна година, от всичко имаше. Оскъдни пътувания и непоносимо много седене вкъщи (хоум офис работя). Мъжът ми боледува тежко и вече над три месеца не може да се възстанови.
Издадох книга, която за моя изненада бе супер успешна и това ми носеше многобройни малки моменти на радост и подхранване на суетата.

# 35
  • Мнения: 12 766
Не мисля, че нещо кой знае какво постигнах. Някак не успях даа се събера, да се организирам така, както исках. Не успях да съм независима от друг човек, а много искам да бъда. Предполагам, че даже направих крачка или крачки назад.
Но винаги зависи с какво сравняваш. Аз сравнявам с някакви мои представи. Може би трябва да подходя различно към живота си.

Едно от най-хубавите неща за мен бяха пътешествията. Явно много ме зареждат и се надявам да мога да ги продължа, но не зависи само от мен. Другото хубаво - общуването с определени хора. Да общувам с тях повече поне си зависи само от мен.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 250
Като равносметка, оценявам годината като добра. Купихме си второ жилище, за което се борихме отдавна. Децата растат и става по-лесно Simple Smile При мен "малки деца, малки ядове" не отговаря на истината. Явно съм стара за бебешки изпълнения, тръшкане, не спане,градински болести и т.н. Откриха ми хронична болест, която май няма лечение, но ще пробвам с алтернативна медицина. Изкарархме ковид на скоро и всички вече сме добре и готови да посрещнем Нова година здрави. Здравето наистина е най-важно и го оценяваме, когато го загубим..

# 37
  • Мнения: 4 018
Бях дълго време безработна. Винаги  с цялата си душа съм мечтала да работя определен вид работа и тази година бях вложила големи усилия и желание, готвейки се за обявени конкурси, които видях обявени. По този начин постъпих наивно, надявайки се да постигна това, за което мечтаех. Въпреки всички положени усилия, не се получи точно това, което искам. Просто си предпочетоха други, техни си хора. Така си направих съответните изводи и си извлякох поука.

# 38
  • Мнения: 781
За сетен път се убедих , че семейството ми ме подкрепя винаги в много тежки моменти. Разделих се с любим човек по независещи от нас двамата обстоятелства. Започнах нова работа.Имам поставени цели за настъпващата година, надявам се да ги осъществя.

# 39
  • Мнения: 123
Съболезнования на тези, които са загубили близките си и съжалявам за тези, които са имали болни в семейството.
Сега се сетих, че на баба ѝ изгоря къщата тази година, остана без собствения си дом, едва след месеци ѝ направиха нова стая, но все още не е готова за живеене.
Въпреки всичко, много хора ѝ помогнаха да е на топло пак. Хора, които хич не познавахме дариха неща, които я зарадваха.

# 40
  • Мнения: 2 473
Майка ми се разболя много тежко, дай боже, да оздравее.
Започнах нов бизнес, още се уча, но носи хубави дивиденти. Като втора работа и допълнителен доход е, но има потенциал, гордея се със себе си, вероятно съм единствената българка в света, която се занимава с това. Планирам да се развия в сферата.

# 41
  • Мнения: 3 732
Смених си работата. Дали за добро или за лошо - времето ще покаже.
Сбъднах част от мечта. Още си изплащам кредита за глупостта. Не знаех че ще е толкова трудно да стигна края. Изминах една трета и не знам дали и как да продължа.
С тая мечта по пътя си намерих хора които ми даваха кураж да не се откажа. И сега чакат резултати, а не мога да им ги дам.
Срещнах невероятен човек който ми показа че може да си щастлив въпреки всичко.

Новата 2022 за мен ще е година на промени. Живота ми беше блато толкова години. Пожелавам си сила! На вас - също!

# 42
  • Мнения: 280
Я, колко много хора са писали, че са били разочаровани от близки или са се тормозили с токсични хора. Sad
За да не съм off topic - аз пък получих подкрепата и положителната енергия на хората, с които съм се обградил. Положих доста усилия през годините да отсявам тегави персонажи и да укрепвам контакти с избрани личности и работи чудесно.

Получих и много големи шамари от живота, които е модно да наричаме уроци (макар че за мен си бяха просто шамари, не виждам какво можех да направя, за да не стават някои бели). Последното го пиша за хората, които са се сблъскали с тъпи и незаслужени неволи - не сте сами.

# 43
  • Мнения: 5 820
Бях дълго време безработна. Винаги  с цялата си душа съм мечтала да работя определен вид работа и тази година бях вложила големи усилия и желание, готвейки се за обявени конкурси, които видях обявени. По този начин постъпих наивно, надявайки се да постигна това, за което мечтаех. Въпреки всички положени усилия, не се получи точно това, което искам. Просто си предпочетоха други, техни си хора. Така си направих съответните изводи и си извлякох поука.

    Разбирам ви толкова добре. И аз съм от много дълго време безработна. Кандидатствам за различни позиции и накрая не ми се обаждат. Питам се къде е моята грешка, че не ми се обаждат дори да ме извикат на интервю. Наемат техни хора, а листването на обяви в jobs и други сайтове за работа е просто един параван. Разочарована съм и намирането на работа вече се оказва твърде наложително за оцеляването ми. Нямам връзки. Не мога да работя всякаква работа поради ниското тегло и здравословни причини.

    Честита Новата 2022 Година на всички. Нека тази година бъде по-добра за всички нас. Нека всички да постигнем всичко, което искаме през тази година. Нека да имаме по-малко проблеми и да ни връхлитат по-малко нещастия. Всичко най-хубаво ви желая на всички през тази година.

# 44
  • Мнения: 123
Цитат на: Jennifer_w link=topic=1398085.msg44076383#misg44076383 date=1641221880
Бях дълго време безработна. Винаги  с цялата си душа съм мечтала да работя определен вид работа и тази година бях вложила големи усилия и желание, готвейки се за обявени конкурси, които видях обявени. По този начин постъпих наивно, надявайки се да постигна това, за което мечтаех. Въпреки всички положени усилия, не се получи точно това, което искам. Просто си предпочетоха други, техни си хора. Така си направих съответните изводи и си извлякох поука.

    Разбирам ви толкова добре. И аз съм от много дълго време безработна. Кандидатствам за различни позиции и накрая не ми се обаждат. Питам се къде е моята грешка, че не ми се обаждат дори да ме извикат на интервю. Наемат техни хора, а листването на обяви в jobs и други сайтове за работа е просто един параван. Разочарована съм и намирането на работа вече се оказва твърде наложително за оцеляването ми. Нямам връзки. Не мога да работя всякаква работа поради ниското тегло и здравословни причини.

    Честита Новата 2022 Година на всички. Нека тази година бъде по-добра за всички нас. Нека всички да постигнем всичко, което искаме през тази година. Нека да имаме по-малко проблеми и да ни връхлитат по-малко нещастия. Всичко най-хубаво ви желая на всички през тази година.
И аз съм в същото положение, намират куп причини, за да не ме приемат на работа, а тези причини са смешни просто.
Вместо адекватни хора приемат техните си глезорани, после викат няма оправия тука бягайте в чужбина. Всичко се съсипва и причината е видима. Пред мен избраха хора, които са финансово щастливи, търсещи занимание или развитие в кариерата си. А аз 3 часа чакам интервю в студа с дрехата, която съм ползвала пет години, накрая пак без работа, те да мислят кое колие да изберат за следващия "работен" ден.

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 19:02 от greencupcake

Общи условия

Активация на акаунт