ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 5

  • 34 574
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 650
Честита Нова година, момичета! Нека да сме здрави, здрави да бъдат и хората, които обичаме и ни заобикалят! Нека годината носи повече поводи за усмивки и смях! Нека децата ни бъдат спокойни, успешни и обичани, и да не спират да мечтаят!
Пожелавам на всички здраве, благоденствие и много топлота и семеен уют!

# 61
  • Мнения: 1 850
Честита нова година, момичета! Да е по-добра, да сме и ние по-добри! Да обичаме, да се радваме, да сме щастливи! Само положителни емоции да има!

# 62
  • София
  • Мнения: 2 666
Дъждец, дали имаш субтитри за филма?

# 63
  • Мнения: 19 339
Нямам за съжаление.
Ние го гледахме на Нетфликс, но някой ми каза, че го има в Замунда. Би трябвало да излязат, ако ги няма все още.

# 64
  • Мнения: 1 601
Честита 2022! Здраве, щастие и много обич през новата година!

# 65
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Честита Нова година!
Да е здрава и мирна, с разум и упорство да постигаме целите си! Да мечтаем умерено и късмета да е на наша страна!
Аз бях спокойна, че не сте писали и резултатът е две теми неизчетени. Връщам се да видя какво сте обсъдили.
За филмите - ние изгледахме всичко с Чарли Чаплин и Луи дьо Финес. Минахме през Бъде Спенсър и Терас Хил. Сега са на Джеки Чан. Simple Smile
След миналата година и материала по История за Хитлер, препоръчвам "Животът е прекрасен", но не е лек филм Wink

# 66
  • Мнения: 763
Честита и щастлива да е новата година Simple Smile! Бъдете здрави и следвайте мечтите си❤!
Вчера довърших “Да защитаваш Джейкъб” , книга, която ме разтърси и ме накара да се замисля за родителството като цяло.
За любителите на трилъри и криминални романи я препоръчвам специално, а за всички останали, макар и нелюбители на жанра, които искат да прочетат за проблемите в училище на подрастващите, за грешките ни като родители, за фаталните решения, които вземаме с идеята да предпазим децата и за склонността ни да си заравяме главата в пясъка.
П.С. Главният герой е на 14 години.
За тези, които проявяват интерес, може да я изтеглите от - https://chitanka.info/text/43303-da-zashtitavash-dzhejkyb.
Марти, съболезнования 😔!
Бебчо, много се разстроих като чух за крайния изход от тежката битка, която водеше това детенце. Вярвах, че е оздравяло Sad!

Последна редакция: нд, 02 яну 2022, 11:25 от silan

# 67
  • София
  • Мнения: 4 063
Честита Нова година на всички!

Ние се разцепихме от сериали. Simple Smile Толкова дълги почивни дни не ни се случват често,  че и да си стоим вкъщи, и изгледахме сума ти неща. Заедно гледахме The Witcher (Netflix), The Wheel of Time (Amazon), Castlevania (Netflix) - поредния сезон. Аз си изгледах Emily in Paris, Bridgerton и излезлите серии на And just like that, мъжът ми изигра една игра на новия PS, баткото си чете комиксите, наборът-денонощно гледа нещо - пълно разплуване.
Но на връх Коледа установихме огромен пропуск в общата телевизионна култура на децата. Понеже от години нямаме кабелна ТВ и не приемаме ТВ програми, се оказа, че те не са гледали "Сам вкъщи". Наложи се да го теглим, че даже в YouTube го нямаше. Хареса им.  Следващата Коледа ще е 2 част. Grinning Grinning Grinning

# 68
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 233
въх! каква загуба.
интересно филмчета дса, но за по веднъж, вижте как ще се приеме "Как Гринч открадна Коледата". гледали сме го във тубата или кутията Wink от тук не мога да дам линкове.
и Лоракс - той не е коледен, става по всяко време. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 986
На втория ден от по-добрата 2022 г. ви желая да сте здрави, със сърца, пълни с радост и топлина, и нека всеки един от вас и близките ви успее да осъществи поне по една своя приказка през предстоящата година!

aunt Ogg, май вашите деца са единствените, които не са гледали Сам в къщи...Мислех, че няма такъв човек на планетата!
silan, има и сериал по книгата - Defending Jacob, ако ви се запълват още почивни дни.
magi_sveta, за Don't look Up в MyFlixer има субтитри на английски и на разни други езици, без български...но има руски.

# 70
  • Мнения: 13 881
Тийна за НГ получи 4 - те книги на Юлка Спиридонова, поредицата Наръчник за оцеляваневане в гимназията и още една книга с комикс в 4 части  - Скайдол. Като бръкна в пакета и извади първата книга на Спиридонова Тина и половна, после Графиня Батори... преди да стигне до книгите за Макс и  Кронос-  физиономията му се опъна.  Коментарът му - подарявате ми книги от които да се запозная  какво искат момичетата. Искате по-бързо да ме жените. Ама как, ама защо - пояснявам му че това е наръчник(!) за оцеляване (!) в гимназията. Той ме гледа скептично. Почна от Скайдол и я глътна за нула време, струва си покупката, много добра книга, луксозно издание, страхотни рисунки. А днес сутринта почна скептично Тина и половина. Обаче гледам, че цял ден мъкне книгите със себе си - на масата, в тоалетната,  гледа ме с невиждаш поглед, свира се в някой ъгъл да чете... явно че е добра поредицата. Отдъхнах си.

# 71
  • Мнения: 2 999
Аз да препоръчам "Чичо Коледа".
Днес засадихме борчето, което ни беше коледна елха, дано се хване.
Щерката както винаги остави всичко за последните дни и сега ударно чете Едгар По на английски и ще готви презентация.
4 януари ще се усети като 15 септември, на тях им се събра дълго стоене вкъщи, последно бяха в училище на 10.12 - само з седмица.
И да ви честитя новата година с един текст на "любим" автор на групата. https://www.facebook.com/606607069/posts/10159772671082070/?app=fbl

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 00:59 от MianaNia

# 72
  • София
  • Мнения: 2 110
За много годинини, момичета! Пожелавам на вас и близките ви най-вече здраве, щастие и много късмет! Дано има по-малко лоши новини през тази година! Revolving Hearts Flowers Hibiscus
Наборката ми пък имаше РД на 27.12, но не е Стефка. Sweat Smile Със съученици се почерпи в заведение. Доволни останаха децата. Това рядко се случва. Smiley
Ние попътувахме малко по Коледа към североизточна Бг при роднините, а на НГ бяхме в Сандански. Днес тръгнахме от там на 20 градуса. Постоплихме малко кокалите. Relaxed
Браво на всички, които ще успеят да си починат повечко дни. Аз навсякъде бях с лаптопа. Не съм спирала да работя по малко.
На едното място ми се падна късмет - нов дядо. Дойде при мен вместо при бабата. А на бабата се падна - бебе. Sweat SmileSweat SmileSweat Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 4 903
Щерката както винаги остави всичко за последните дни…
Класика! И у нас така. Има да прави проект по испански, едва днес седна да вади информация и да превежда.
Поне не си пропиля цялата ваканция, а се готвеше по математика, защото класното е в петък.

# 74
  • София
  • Мнения: 14 779
И аз забравих, че има нова тема. За много години, живи и здрави!
Наборът една седмица видя зор с тренировки и турнир, сега релаксира с каране на коли на ПС.
Вкъщи си бяхме по празниците, само една разходка до Пирот направихме, младежът яде, яде, яде... Пусти плескавици😃
Аз четох книжки и днес изгледах на един дъх осемте серии на 11.22.63. Страхотен сериал, но книгата е по-хубава.

Общи условия

Активация на акаунт