Кое първо : сватба или бебе?

  • 8 871
  • 183
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 407
Исках първо сватба, после бебе,но... Бебето е вече на почти 2 години, а предложение за брак още няма и горчилката се насъбира.

Кое те кара да се чувстваш така? Неизпълнено обещание има ли, или просто очакваш, но не се случва?

# 46
  • Мнения: 2 879
Първо се вземете, после детето, то е за цял живот и после нищо не е същото.

# 47
  • Мнения: 47
Дами, благодаря на всички ви за споделеното и за съветите!
Аз също така го усещам като по-правилно и щадящо  лично за мен като жена. Бъдещият съпруг  е ок и само за подпис и малко събиране, но аз си мечтая да оторазнуваме с близки, приятели, да има веселие, традиции... Така го усещам, но не съдя и дамите, които не виждат смисъл в сватбата.
Колкото до събирането на пари, понеже виждам, че много от коментиращите се чудят - какво странно има да си изработим и спестим за това удоволствие? И защо пък да е за сметка на детето?!  Имаме жилище, стабилни професии и доходи, ще се постараем детето ни да е осигурено!
Прави сте, че сватбата е голям харч, но де надявам няколко месеца да не развалят кой знае колко плановете за бебче Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 722
Нашата сватба беше малка 25 човека с нас двамата. Бяхме най-близките роднини+
няколко приятели. Не мога да опиша емоцията, която цареше. Бяхме в един малък ресторант с фонтан, лятно време, приказна градинска сватба, точно както искахме. Радвам се, че успях да споделя тази емоция с моите близки. Всеки път се вълнувам като разказвам за сватбата си.
Та с това искам да кажа, че може да се направи малка и нискобюджетна сватба, но такива емоции всеки трябва да изживее. Отивам да си отворя сватбеният албум. Heart

# 49
  • Мнения: 1 371
Може и пролетна да е сватбата,за да не отлагате дълго и после спокойно да си мислите за бебе.

Сега покрай ковида никой не очаква големи панаири и пак може да е с веселие и традиции щом това искаш...с близки и приятели в тесен кръг.
Но според мои лични наблюдения сега се избягват събираниата с много хора, всеки се пази.Не е като преди.

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 16:19 от Zhani

# 50
  • Мнения: X

Но според мои лични наблюдения сега се избягват събираниата с много хора, всеки се пази.Не е като преди.
Не бих казала. 2021-ва бяхме на 3 сватби, едната със 180 човека гости, другата около 120, третата 80. Бяха на затворено, не видях нищо по-различно от преди ковид. Доста от познатите се зажениха, който е отложил 2020, го направи 2021 или планира за 2022 и така.

# 51
  • Мнения: 18 547
Сватба първо.
Аз съм от хората, които са крайни по този въпрос. Искам всичко да си мине по реда.
Консервативно или не.
Има време за всичко. Сватбата си искам да ми мине хубаво, приятно, за мен тя си е отделно събитие. Бременна на сватба не желая да съм и го заявих категорично.
И бих искала да си  изживея този момент. Всичко с времето си.
Не сме бързали за бебе. Забременеях планувано година и половина след сватбта.
Отне ни 3 месеца. Няма за къде да бързате. Направете си спокойно сватбата, пътувайте, насладете се на тези моменти, бебето ще си дойде.
Не се знае дали ще ти е комфортно дори и в начални месеци ако си и вдигнете сватба. Нямаш гаранция дали ще имаш лека бременност. Защо да си го причиняваш?
Избери си рокля, заеми се с организацията(не е никак лесна и си е занимавка), планувайте сватбвно пътешествие и се наслади на тези моменти.
Всичко по реда си. Аз така разсъждавам.

# 52
  • Мнения: 6 661
Какво има да се мисли като отдавна е измислено - таз година булка, догодина люлка.
Преди 35+ никога не бих забременяла без брак, след 35+ бих го ползвала като донор.
И бракът не е равен на сватба.

Teddy Bear, а защо не си кажеш какво те мъчи? Не че има по-голямо обвързване от общо дете.

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 21:29 от Dincho

# 53
  • Мнения: 919
Споделяла съм в други теми, че се местихме от един град в друг, основен ремонт на жилището, после пък ни трябваше нова кола, отделно от моята страна имахме проблем с роднина наркоман, неплатени сметки, простотии, ЧСИ-та. Предполагам досега не знам колко пъти можехме да се оженим с тези пари. Малко се отклоних от темата, та колкото пъти повдигна въпроса не мисли ли, че е време поне да ми предложи ( няма утре да го замъкна в общината да подпишем) пари сега нямал, после нещо си друго... отделно директно съм му казвала няколко пъти, че на мен ми е обидно, че вече почти 8 години сме заедно, а даже не сме и сгодени, а как имаме познати и приятели и след 1-2 години заедно и се женят. Съжалявам, че склоних да забременея без брак. Не ме разбирайте погрешно, обичам детето си, но направих компромис със себе си, който не мога да преглътна. Дала съм си още малко време ( на него) да се натутка, защото това ме изкарва вече извън кожата ми, че не сме истинско семейство.

# 54
  • Мнения: 6 872
Споделяла съм в други теми, че се местихме от един град в друг, основен ремонт на жилището, после пък ни трябваше нова кола, отделно от моята страна имахме проблем с роднина наркоман, неплатени сметки, простотии, ЧСИ-та. Предполагам досега не знам колко пъти можехме да се оженим с тези пари. Малко се отклоних от темата, та колкото пъти повдигна въпроса не мисли ли, че е време поне да ми предложи ( няма утре да го замъкна в общината да подпишем) пари сега нямал, после нещо си друго... отделно директно съм му казвала няколко пъти, че на мен ми е обидно, че вече почти 8 години сме заедно, а даже не сме и сгодени, а как имаме познати и приятели и след 1-2 години заедно и се женят. Съжалявам, че склоних да забременея без брак. Не ме разбирайте погрешно, обичам детето си, но направих компромис със себе си, който не мога да преглътна. Дала съм си още малко време ( на него) да се натутка, защото това ме изкарва вече извън кожата ми, че не сме истинско семейство.

Teddy Bear, много съжалявам, че се чувстваш по този начин.

Удебеленото обаче смятам, че трябва да го прочете и да го запомни всяка жена, която чака предложение и желае брак. Аз не съм на мнение, че семейството не е такова, ако няма подпис, тъй като познавам чудесни семейства, които си живеят на семейни начала и са щастливи, но в тях и двамата партньори са на едно мнение за брака. Ако единият иска, а другият го мотае с оправдания и обяснения, ситуацията е отвратителна.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 910
Ние се оженихме първо , като на сватбата бях в 3-ти месец. Беше супер купон, единственото различно от обичайното е, че не пих алкохол. Може би Беше за добро, че иначе сигурно бая щях да се отрежа…
Пробвахме на шега преди сватбата, то взе че стана бързо и така…

Според мен ако първо се роди дете и няма сватба, то след това сватбата остава на заден план в повечето случаи и така и не се стига до нея. Или се стига, но след поне няколко години.

# 56
  • Мнения: X
И аз мисля, че ако бебето предвари сватбата, после тя рядко се случва в тържествен и голям вид. Повечето хора се улисват с разходи за бебе, минават на друга вълна и след това вече не им се занимава.

В унисон с последните 2-3 коментара, не мисля, че подписът прави семейството. И ние сме много години заедно, ме сме се оженили от това, че се уплътнявахме бюджета с някоя друга екскурзия. На 24 като ме питаха Барселона или сватба.. казвах Барселона. И не съжалявам, не сме предстарели. И аз гледам двойки, 2 години гаджелък и после сватба, но и да се прибързва няма смисъл.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 148
Ако не се бяхме оженили преди децата, сега абсурд да се хвана да организирам и да се занимавам. Голяма занимавка е, а ежедневието си върви.
Аз държах на брак преди да забременея, по този въпрос нямахме разногласия с ММ. Сватбата си в направихме голяма и весела, но и само подпис да беше, пак щях да съм ОК.

# 58
  • Мнения: 6 661
Teddy Bear, много съжалявам...но я го води там в общината да се подписва и в черквата да се венчава, не струва чак толкова много пари. Детето обаче си е най-голямото обвързване..

# 59
  • Мнения: 6 521
Щом искаш.сватба, значи първо сватбата. Не е добре да си бременна на сватбата, макар че аз на колкото сватби съм била, булките все бременни са били Joy не знам като забременеят ли решават да се женят или защо така се получава, ама не ми изглежда хич приятно, уж купон и забавно пък ти даже не може да се напиеш Rolling Eyes и как се.понася цялата галимация и странни традиции трезвен не знам, не бих си го причинила. Така че щом искаш сватба, значи първо сватбата и после бебето. Това за събирането на пари за сватба, няма да коментирам, всеки си има приоритети, само ще кажа, че имането на бебе е също много голям разход, имай го предвид.
За мен това дали с някой си семейство или не, няма нищо общо с брака. Ама това си е мое виждане. Който държи на тези неща, да си казва о-време, за да няма разочарования после.

Общи условия

Активация на акаунт