Кое първо : сватба или бебе?

  • 8 880
  • 183
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 580
Нямаш гаранция колко време ще ти трябва нито за сватбата, нито за детето. Ако държите за сватба непременно тази година, първо нея. Ако искате някога във времето-бебе. На 31 си в добра възраст за правене на деца. Аз лично бях в 8мия месец, когато сключихме брак. И двама не желаехме сватба и много бързо организирахме всичко. Само подпис с двама свидетели. Имаше малко сърдене от роднини, но не сме го мислили. Парите, които НЕ вложихме в сватба, вложихме в подготовка за бебето. За мен така е по-правилно, но ако вие искате да си изживеете емоцията, не се колебай.
Приятеля ти на какво мнение е?

# 31
  • Мнения: 3 769
Аз на сватба никога не съм държала, нито на подпис, не ми е било никога важно, дори като съм била малко момиченце не съм мечтала да бъда в бяла рокля. Та на мен да събирам пари за сватба и да отлагам забременяване по тази причина ми се вижда най-глупавото нещо на света.

На тебе обаче, ако ти е важно и държиш на сватба с всичките й салтанати, тогава изчакай да мине и започни с опитите след нея. Наистина в първите 3 месеца е неприятно с гаденето, аз се чувствах толкова уморена, че заспивах на работа и куп други неразположения имах. После пък започва да личи, да тежи, няма да ти е нито до купони, нито до организационни въпроси. В твоя случай, не бих забременявала преди сватбата.

# 32
  • Мнения: 650
Като чета "наслади се на специалния ден" и др. си спомням моята сватба навремето - беше един ужасен ден - трябва всичко да организираш, кой, къде, какво, трябва и да си усмихнат и весел през цялото време. Дано при вас наистина да е било хубаво, аз това нещо не бих си го причинил повече...

# 33
  • София
  • Мнения: 4 294


Неприятно да се говорят такива неща, но те се случват. Аз загубих бебенце във втори месец, без нито физически, нито емоционално натоварване, просто спонтанен аборт. Спомням си как стоях коридора на болницата, цяла нощ не мигнах. И въпреки, че се държах много мъжки ми беше много трудно емоционално. Не мога да си представя, ако след два дена примерно трябваше да имам сватба.
Ако е само подписване и ресторант с близките може по всяко време и спокойно, без да се притесняват да работят за бебе.

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 10:20 от Светулчица

# 34
  • Мнения: 129
Изследвания по принцип се правят след година опити.Ти си млада ,все пак си на 31не на 41...
Другото което е ако евентуално има проблеми и минете през такъв път,това ще отнеме време и т.н. отменянето на сватбата ще стане вечно.И най вече говорим за няколко месеца които според мен не са фатални. Така че сватба и после бебе...

# 35
  • Мнения: 6 764
Сватбата ни беше един невероятен купон, с много усмивки, танци и добри приятели. След 2 бременности, в които ми беше адски лошо 24/7,да не говорим за липса на апетит, гадене от всякакви миризми и загуба на килограми, бих имала само кофти спомени от сватбата ако бях бременна. Щях да съм бледа, немощна булка, която се старае да не повърне. Това чисто от гледна точка опит.
Иначе ако не сте живяли заедно и не се познавате като семейство - сватба, малко живот самостоятелно и тогава бебе. Че темата е пълна с дами, които са осъзнали не на време, че са избрали грешен мъж за баща на детето си.

# 36
  • Мнения: 129
То гаранция за правилния никой не ти дава ...ххаххахха

# 37
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Първо сключване на брак.Сватба не е задължително да има.Може семпла такава.Второ меден месец на чудно за вас местенце само двамата,където може и да се случи зачеването опиянени от любов.С други думи стъпка по стъпка.Успех.

# 38
  • Мнения: 8 802
Странно ми е защо да не се дават пари за сватба? Това е голяма емоция, защо да не се срещнеш с роднините си?
Това е ново начало! За мен, трябва да се отпразнува. Че и меден месец е хубаво да се отпразнува подобаващо.

В миналото да не са били по-богати хората, а са вдигали големи сватби. Защо са го правели, според вас?

# 39
  • Мнения: 18 298
Нямало е за какво толкова да си дадат парите. Ни екскурзия до Рио де Жанейро е била възможна, ни да си купят луксозни черни техники (нямало е какви) или маркови тоалети, парфюми и т. н. (говоря за България). Та за какво толкова да си харчиш парите?
А и тогава сватбата наистина е била за цял живот, сега - 50 на 50 дали ще е тъй... Grinning

# 40
  • Мнения: 6 873
Брак преди бебе бих казала аз, пък сватбата си е лично решение според това как си я представите.
Аз не исках да съм бременна на сватбата ни, исках да се насладя на подготовката, на харчовете, ако щеш, на купона, да не се ограничавам от танци/алкохол/натоварване. Не всяка бременност е лека, а това няма как да се знае предварително. Като забременях, финансите също се преразпределиха по различен начин и съм доволна, че не ми се е налагало да избирам дали да дам повече пари за бебешка количка/столче или за сватбена рокля. Първото, разбира се, щеше да вземе превес, а аз през цялото време да се чувствам, че със всеки разход за сватбата ощетявам детето. 
Не смятам, че парите дадени за сватба са пари на вятъра, нито, че е ден, в който се усмихваш насилено и искаш да се скриеш някъде. Запазих страхотни спомени от сватбения ни ден, не е имало бързане, насилени усмивки, никой не ни е казвал какво да прави - организирахме сватба по наш вкус и си изкарахме страхотно.

# 41
  • София
  • Мнения: 23 096
От една страна имаме събиране на пари за сватба, от друга - бебе. Сериозно ли има дилема?
На ваше място бих теглила майната на вкарването на пари в сватба, бих подписала брак в кратки срокове и бих се хвърлила в правене на бебе.

# 42
  • Мнения: 329
И аз забременях точно преди 31вия си рожден ден и ние с мъжа ми бяхме пред абсолютно същата дилема, но в крайна сметка приоритизирахме бебе-правенето, защото освен възрастта, имах проблеми и с яйчниците, с шитовидната и още неща, които загатваха бъдещи проблеми със зачеването. Бяхме си запланували поне 8 месеца за опити докато успеем. Така се случи, че стана от първия път и се подписахме с едно много скромно събиране. Бременността и раждането ми бяха много трудни и после имахме и други проблеми и определено не съжалявам, че пропуснахме организиране на сватба. Да не говорим за корона вируса и колко непредсказуемо е всичко свързано с такива събития тези дни. И кой знае колко пари щяхме да похарчим. Пък и сватбите са огромен стрес за младоженците. Аз мислих, мислих и не можах да намеря и една причина да правим сватба. Но ние никога не сме искали голяма сватба и я зачеркнахме без много да му мислим. Знам че има някои хора, които много я искат. Така че преценете кое е по-важно и стойностно за вас.

# 43
  • Мнения: 920
Исках първо сватба, после бебе,но... Бебето е вече на почти 2 години, а предложение за брак още няма и горчилката се насъбира.

# 44
  • Мнения: 26
Ние двигнахме скромна сватба, когато голямата беше на 8 г. , а малката на 4г. и няма да забравя , когато почерпих на рабатата си  една колежка се провикна : Сега след сватбата идва брадвата.

Общи условия

Активация на акаунт