НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 141

  • 41 174
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 690
Аз цял месец се боря с разни болести и съм на богата доза кортикостероиди. Яденето ми е пълна боза Cry

# 16
  • Мнения: 1 692
Oт кортикостероидите за 3 месеца качих 6 кг. Колкото и да се борех , не ми се получаваше храненето. После ми трябваха още толкова, за да вляза горе долу  в релси.  Много вдигат и инсулина, и кортизола, а от там се увеличава и апетита.

# 17
  • Мнения: 19 690
Мдам, много е зле положението. Оплаках се на лекарката, тя веднага ми тества КЗ на гладно и един час след хранене. Беше 6.5/8 и каза, че за тези дози кортикостероиди, стойностите са ми шампионски. Да видим после как ще влизам в правия път.

# 18
  • Мнения: 13 028
Ти в пътя ще влезеш, но докато си на лечение с кортикостероиди си го има това. При всички. Просто тук дето сме свикнали да си държим инсулина що-годе нисък с НВ хранене, усещаме разликата повече от тези на "нормално" хранене.
За съжаление лекарката е права, често са по-зле стойностите по време на боледуване и такова лечение.
Гледай да се оправиш пък другото ще си дойде по местата с времето.

# 19
  • Мнения: 2 275
Здравето най-напред.
Права е лекарката,  в случая си супер. То има хора които десетки години ходят с висока КЗ, а ти сега за известно време ще го преживееш. След това ще го мислиш.
Бързо оздравяване.
Аз наистина съм се повредила нещо.
Правих онова шоколадовото за изразходване на бананите, което ми е познато под името "кекс за пътешественици" на Инес Субашка и дори ми е харесвало. Сега ми се плаче за похабените яйца и се чудя как преди години съм го правила почти постоянно за мен с какао и за моят мъж без.
Мда. Дано ми мине, че имам и 2 бурканчета тахан, а и бадемово брашно.

# 20
  • Мнения: 19 690
Благодаря, момичета. Да сме здрави...

# 21
  • Мнения: 92
Здравейте,
Днес ще ми бъде 11 ден на НВХ.
Всичко започна от това, че свекърва ми си купи книгата на Атанас Узунов и си викам, че ще я подкрепя в режима. И без това аз имам да свалям едни 5-6кг натрупани за периода на всички локдауни. Както и да, за този кратък период аз виждам минимални разлики в положителна насока Grinning дори мъжът ми ги вижда , но нали не говоря за чудеса.
Както и да е, аз с повече вярвам в мита или истината, че помага този режим на хранене при бебеправенето.
Чета ви и се стимулирам да не се отказвам. И дали, защото го прочетох тук и си внуших, но  наистина след 3-4 ден вече не ми се ядеше шоколад (аз обожавам!! И още първия ден бях в менстр. и положението за шоколад беше "олеле майко"). Но сега много не сещам, правихме си кето лимонов торта, добре се получи.
Та, искам да ви помоля за рецепти за супички, защото ако си правя както аз си знам, но без въглехидратите и ще остане само вода и пиле 🤔🤔 Знам, че в нета и книгата има много рецепти, ама нали ви казах, че се влияя от мнения и вие можете да ми гарантирате, че ще е вкусна 🤩🤩

# 22
  • Мнения: 13 001
Крем супа броколи със сметана или всякакви зеленчуци. Гъбена гъста със сметана. Рибена чорба. Пилешка със гъби и зеленчуци, свински ребра на супа със зеле. Каквото се сетиш. Аз много обичам супи, моите хора също ядат каковто и аз и всички са доволни:)
Благоадря за темата!
Аз никак не съм в правият път, плодве пак… но съм на място, където има много и вкусни и ще ям по малко. Освен тях няма други нарушения… яйца, риба и месо със зеленчуци.
Ям плод на зкуска и после 7 км бърз ход, та да минимализираме щетите.

# 23
  • Мнения: 7 757
замразените миксове за супа от лидл
не помня кой тук даде идеята, но съм му много благодарна
само избягвай тия с картофи, грах и царевица

# 24
  • Мнения: 2 275
Минавам част от сварения зеленчук през блендера за да не е бистра супата или направо на крем супа я правя. Естествено е богата с месо, а и добавям я сиренце/сметана, я някое варено яйце, иначе не ми държи сито дълго време.
Любима ми е немската супа с кайма и праз (пускала съм много пъти рецепта и я има и в темата със снимките).
Херци , вече дори има замразени зеленчуци за НВХ и "ориз" от карфиол (гледах вчера в едно немско Алди, в отделен замразител и табелка, че са нисковъглехидратни. Сега се чудя дали е за такива като нас или за другите, които много се страхуват да не им липсват въглехидрати). За съжаление "ориз" от карфиол не ме интересува  сега. Обичам печен карфиол.

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 09:38 от tania6

# 25
  • Мнения: 5 085
Пача, шкембе, пилешка ( с позволени зеленчуци), крем супите, за които вече е писано.
Аз напоследък съм фен на тази, като не я правя с манатарки, а с гъби от консерва/тарелка
http://zoraeos.blogspot.com/2014/02/blog-post.html

# 26
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 767
Аз или крем супа, или слагам яйце.
В момента правя каша от праз. Ще добавя сварено яйце вместо брашно и парче пармиджано.

# 27
  • Мнения: 16 874
Благодаря за новата тема!

ЧНГ на всички Hug

Кристи, бързо възстановяване!

Аз ту пропадам, ту се връщам в правия път. Децата не са спряли да боледуват едно след друго, после и аз вече 4 месеца. Отделно с големия имаме и други проблеми.  Някои от дните ми започват в 2/3/4 сутринта.

Оплаках се, но си ударих и няколко шамара и съм се стегнала доста тук последната седмица.
Интересното е, че покрай Коледа доста свалих от обиколките. Коремът ми след раждането вече съвсем се прибра, остава да боря диастазата и да стягам мускулите Stuck Out Tongue Winking Eye

Жак и, ти си ми еталон за тЕло Heart Eyes надявам се да сте осъществили пътуването до Занзибар.

# 28
  • Мнения: 1 176
Момичета, напоследък започнах да се чудя възможно ли е да се засилва жаждата и нуждата от течности, заради изхвърлянето и по-малкото задържане на такива при НВ хранене? Знам, че е симптом при висока КЗ и преддиабетни състояния, та няма никаква логика и ми е много любопитна темата, ако щеш чисто научно.
Аз редувам по моя стандарт нисковъглехидратни (50-100 гр) периоди с такива на анархия последните година и половина. Цял живот пия много малко течности и само при крайна необходимост (да, знам всички причини да трябва да го променя). Прави ми впечатление обаче, че, когато се храня режимно, тялото започва да търси много настойчиво вода. И то не в първите дни на адаптация (която след 2рото почване при мен вече е само емоционална, без значение колко вода изхвърлям), а примерно седмица по-късно.

# 29
  • Мнения: X
Здравейте дами!
Аз малко се отклоних от режима, но се надявам скоро да се върна!
Причината е, че на 6 ти ден от режима, рязко ме събори висока температура цели 2 дни, правих ПСР и за съжаление съм положителна.
Много е коварен тоя ковид, пазете се! ❤️
Пожелавам много здраве на всички и малка обиколка в талията 🙃

Общи условия

Активация на акаунт