НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 141

  • 41 027
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Здравейте дами!
Аз малко се отклоних от режима, но се надявам скоро да се върна!
Причината е, че на 6 ти ден от режима, рязко ме събори висока температура цели 2 дни, правих ПСР и за съжаление съм положителна.
Много е коварен тоя ковид, пазете се! ❤️
Пожелавам много здраве на всички и малка обиколка в талията 🙃
и последствията му са гадни. Оправяй се Heart
Аз днес се върнах на теглото отпреди празниците. Сега трябва да слизам надолу. Много трудно ми върви топенето на мазнини. При жените май наистина е по- трудно.

# 31
  • Мнения: 1 619
Ето ме и мен. От утре се надявам да съм стриктна. Аз още се възстановявам след ковид, но вкъщи другите все още са болни. Имах много тежка загуба на родител...общо взето много труден период...ясно е че нищо не съм следила като храна последната седмица. Качила съм два кг, но това е повече от пиене отколкото от ядене.  Дано успея да се взема в ръце, не само с режима, а изобщо психически. Много искам и да започна да тренирам. Смятам, че би ме разтоварило и накарало да не мисля за случващото се. Ще гледам да отчитам и храната, макар хич да не ми е до това...

# 32
  • Мнения: 2 068
беба28, съболезнования Flowers Rose

evenfall, и мен ме гони голяма жажда и това седмица след като започнах на ново режима.

И да дам отчет, за две седмици нямам минус в килограмите, все още съм 70, но пък имам -4 в талията и по -1 в ханша и ръцете.
Надявам се и скоро да видя минус и в килограмите.

На болните пожелавам бързо оздравяване и да няма последици след вируса. Flowers Four Leaf Clover

# 33
  • Мнения: 1 619
Стартирах днес. Лека тренировка. Храната: пилешко филе, ементал, масло, гъби, майонеза, яйца, краставица, пилешки дробчета, зелева салата, елда ( само 20 гр, вмествам я в дневните количества въглехидрати)
Никакъв алкохол.

Последна редакция: пн, 17 яну 2022, 22:57 от беба28

# 34
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
Момичета,
Влизам при вас с въпрос: къде мога да намеря рецепти за нисковъглехидратна диета ( нямам фейсбук, никога  не съм нямала и не искам да имам) и още колко време може да се прилага НВ диета.
Аз нямам кила за сваляне, но имам други неща да свалям.Smirk

# 35
  • Мнения: 5 052
Ами в гугъл. Пишеш нисковъглехидратни рецепти и ровиш. Но моето мнение е, че колкото по-просто е едно ядене, толкова по-добре и за храносмилането, и за бюджета. Миш-маш, свинско/пиле със зеле, скара и печени меса, зеленчуци за фурна, яйца във всякаква форма.
Иначе тази дама е много креативна и съм ѝ голям фен
https://mywholesome.life/

Аз нямам какво да споделя. Наслаждавам се на зимната кухня. Направих си костен бульон един казан (бе пача си е, ама да не погнуся гнусливите) и си ям всеки ден. Две са ми най-сполучливите покупки в кухнята - тенджерата под налягане и airfryer-а, всяка седмица ги благославям, даже имам планове лятото с мен на морето да ги взимам (или поне фрайера) Joy  Сега преоткривам асортимента на близката ми месарница - има свински и телешки дроб, бъбреци, сърца, език и са безумно евтини. През уикенда си стопих мас, излязоха доста и пръжки. Да намаля запасите в камерата и ще си взема телешки ребърца, че изглеждат божествено.

# 36
  • Мнения: 444
Сутрин през уикенда имам възможност да се излежавам по-дълго и попаднах на запис от едночасово лайв готвене- ставаше дума за това да се отдели един или малко повече час през уикенда, за да се сготви храна за през седмицата, с което да се освободиш от това си "задължение" при натоварено ежвдневие. За времето, през което гледах, приготвиха:
- мисля свинска кожа - варена и после на еър фрайър;
- 6 шотландски яйца - пак на еърфрайър;
- една пълна тава с пилешки бутчета ( около 10бр);
- рататуй сос- комбинират с месото и ориза;
- болонезе сос- комбинират с месото и ориза;
- бургери на грил тиган;
- ориз от брюква.
Отделно имаха замразени по кутии някакви солени мъфини и хлебчета. Казаха, че им е ядене за около 3 дни на тричленно, умерено спортуващо семейство.

# 37
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
stonefaced,
 Благодаря за линка, много ми харесва. Точно такива блогове са ми интересни и за това сложих въпросa. Lady Brinne е направила чудесна първа страница, но ми е ясно, че всичко не може да се включи в нея.

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 05:01 от lindor

# 38
  • тук и там
  • Мнения: 11 506
Записвам се при вас. Днес ми е едва втори ден.Ям обаче много.Много повече от преди като количество. Не спрях да меля-било то и разрешени храни. Това ме притеснява,но се надявам скоро да свикна и да намаля количествата..

# 39
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Хубаво е на едно хранене да ядеш толкова, че да издържиш поне 4 часа до следващото. Може да споделиш менюто си. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 7 723
Записвам се при вас. Днес ми е едва втори ден.Ям обаче много.Много повече от преди като количество. Не спрях да меля-било то и разрешени храни. Това ме притеснява,но се надявам скоро да свикна и да намаля количествата..
кайсия? Two Hearts
намали ги, няма друг начин бейби Hug

# 41
  • Мнения: 1 684
И аз съм така, когато започвам този режим. Меля лато побъркана  Имам по 4 хранения на ден. Но това е първите 4-5 дена. После започвам да намалявам калории от мазнините, че в началото са ми в повече, а след това намалявам и храненията.

# 42
  • Мнения: 12 965
Кайсийке, добре дошла😻
Няма се плашиш ще станат нещата, сега ден два яж когато си гладна, нека да е повече. НО! Много внимавай да не ядеш нещо, което не е ок, тоест да комуникираш много ядене на мазнини с кривване от пътя с В, че омешаш ли ги ще стане лошо и ще качиш, ще се демотираш и ще се откажеш.
Важно е началото да видиш резултати да имаш стимул!
Пиши ни тук каков ядеш, ама висчко!
Аз първата година въвеждах в Май фитенс пал , често уж съм режимна според мен и като въведа висчко се окаже че и В са много и М са малко.
В началото махай всичко, не яж плодве и нищо със захар, брашно, ориз, боб и подобни.
За по лесно яж прости неща, за да свикнеш- яйца, месо, риба, зелени зеленчуци, гъби, карфиол, зеле.
Готвиш със зехтин или с масло. Млечни малко и зрели сирена- чедър, гауда.
Не се тегли. Дай сега 10 дни серизно за старт и полсе ще видиш!
Каковто има и те тревожи- питай!
И тъпо да е пак питай!
Не се изкушавай покрай децата! Не дояждай, не опитвай!
Алкохолът много забавя нещата, не е ок за начало. С ядките внимавай! До 30-50 гр НЕ всеки ден! Сурови и накиснати!
Сега се адаптирах после ще спреш да ядеш по много.

# 43
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
"И тъпо да е пак питай!
Не се изкушавай покрай децата! Не дояждай, не опитвай!
Алкохолът много забавя нещата, не е ок за начало. С ядките внимавай! До 30-50 гр НЕ всеки ден! Сурови и накиснати! "

[/quote]

Да попитам, защо с ядките трябва да се внимава, те са в категория; растителни мазнини. Мисля, че растителните мазнини са за предпочитане от животинските такива или нещо не съм на ясно.

# 44
  • Мнения: 39 238
Кайсийке, споко. Кой не е прегрешавал? Признат грях- половин грях. Моят съвет към теб е да не тръгнеш да готивиш веднага някоя режимна манджа. Сервирай си пържолите/яйцата и салатата и няма да сбъркаш.

Общи условия

Активация на акаунт