Рецепти за Airfryer фритюрник - трета тема

  • 81 355
  • 783
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 7 856
Аз знам къде да гледам, но за съжаление на близо няма такива. Ще трябва да ходя на далеко или с колата, или с градския транспорт. Но няма нужда да нося скаричката, рулетката в чантата върши същата работа. Може другата седмица да се разходя до Джъмбо, там би трябвало да има.

# 211
  • София
  • Мнения: 15 517
Тавичките са 18,4, то си пише, ама кой да гледа.На снимката изглеждат големи и въпреки, че знаех размера на моята фурничка,  поръчах без да чета, защото пишеше,  че са точно за моя модел.

# 212
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 000
слагате ли фолио най-отдолу  под основната чиния? В листовката прочетох, че може да се сложи, но аз още се чудя. Идеята ми е да избегна  честото миене 😂 
Ами от време на време слагам, моето е с кошница и през нея текат сокове и т.н., но то така и така ще се мие, а и въобще не залепва, така че не е проблем. Пък и фолиото е с пари, така че не компенсира. За картофки понякога слагам фолио в самата кошница за да не изпадат подправките.

# 213
  • Бургас
  • Мнения: 6 543
Недоволна, за нашата фурна първо взех една на Хром Силистра от квартален магазин, но беше скъпа -18 лв.Тя е по-плътна и по-висока.После намерих в един магазин за дом.потреби по 7 лв.Те са по-тънки и по-ниски, но малко по-широки и ползвам основно тях.Турски са.Имам и стъклени, но най-удобни са ми тези от 7 лева.

# 214
  • София
  • Мнения: 15 517
Щрудел във фраера.Оставих си три кори, настъргах ябълка, захар, канела и си завих на щрудел и включих на картинка торта, но си гледах, да не го изпусна и да изгори..

# 215
  • Мнения: 1 655
Аз съм с фурничка и си търся тавичка 18х22 см, което не е толкова малко. Но предпочитам стъклена или керамична, по възможност по-висока. За съжаление блика до мен има само миниатюрни Лидл и Била, няма големи магазини, в които да се продават. Май ще трябва да поръчам онлайн.

Купих си от Кауфланд стъклена с пластмасов капак, който използвам за прибиране в хладилника на сготвеното.
Беше на някаква промоция за 8 - 9 лева.
Във Фантастико има дълбоки кръгли купи от боросиликатно стъкло за около 12 лв /по спомен/

# 216
  • Мнения: 286
Гледах една рецепта за понички в Airfryer от Ютуб. Опитах я два пъти и нищо не става. Иска ми се максимално да доближа вкуса на donuts-ите но при нормално пържене ми стават като мекици. Надеждата ми беше в уреда ама Ц.

# 217
  • София
  • Мнения: 15 517
Гледах една рецепта за понички в Airfryer от Ютуб. Опитах я два пъти и нищо не става. Иска ми се максимално да доближа вкуса на donuts-ите но при нормално пържене ми стават като мекици. Надеждата ми беше в уреда ама Ц.
В поничките  има много захар и масло.
Имам една рецепта, от комплект картички с рецепти, от време едно, от Немския център.Едно време имаше такива центрове. Ама и в нея се пържат. Все се каня да направя нещо от тези рецепти и още не съм правила. Американските също ги пържат.

# 218
  • Мнения: 8 995
Правих пилешки дробчета!
Станаха доста сполучливи.

Посолих, овалях в брашно и ги полях с малко олио.
Станаха хубаво препечени, хрупкави отвън.

# 219
  • Мнения: 2 553
"Пържени" кюфтета - 7-9 минути на 200 градуса:

# 220
  • Мнения: 39 789
Записвам се в редиците като притежател на фурничка. Днес пекох пилешки хапки за децата. Тествах го и с половин син домат.  Доволна съм, но се надявам да ставам все по- доволна.
В началото на темата имаше снимка на крем карамел, който е печен без добавка на вода в тавичката и това много ме впечатли. Може ли конкретна рецепта?

# 221
  • Мнения: 286
Цитат
Имам една рецепта, от комплект картички с рецепти, от време едно, от Немския център.Едно време имаше такива центрове. Ама и в нея се пържат. Все се каня да направя нещо от тези рецепти и още не съм правила. Американските също ги пържат.
Тайна - Много благодаря, точно такава рецепта търсех, но в нета е пълно с рецепти дето нямат нищо общо. Ще я пробвам задължително.

# 222
  • Мнения: 14 172
Скрит текст:
Бутер банички, 195 гр., 12 мин.


Вити банички, същото печене, но се наложи да ги обърна и да пека 2 мин. на 200 гр.




Крем карамел (6 купички), 155 гр., за 25 мин. Няма карамел на дъното, защото не бях убедена, че ще се получи. Joy Получи се чуден, без шупли и то с мляко от 3%.


Тук е още топъл, току що изваден.

Записвам се в редиците като притежател на фурничка. Днес пекох пилешки хапки за децата. Тествах го и с половин син домат.  Доволна съм, но се надявам да ставам все по- доволна.
В началото на темата имаше снимка на крем карамел, който е печен без добавка на вода в тавичката и това много ме впечатли. Може ли конкретна рецепта?

Аз правих крем карамел във фраера, но и в обикновена фурна съм пекла без вода. Лично аз не намирам никаква разлика. На 0,600 л. мляко се слагат 4 яйца и захар на вкус.

# 223
  • София
  • Мнения: 15 517
Морковен кекс, преправен на торта.Пробвах дълбоката тавичка. Много е удобно даже за малки количества. Голям кекс никога не се изяжда у нас. Рецептата си я измислях в действие. Пекох на картинка торта.



# 224
  • Мнения: 39 789
Дара, благодаря, че се включи. Точно по твоята снимка примлясквам. На каква програма го пече? Градуси, минути, къде точно го позиционира, ако си го пекла във фурничка?
В поста си добавям първите печени бутчета.

Общи условия

Активация на акаунт