Отговори
# 15
  • Мнения: 39 296
Хм, в една група за модни продажби преди година младо момиче продаваше пръстен с висок карат диамант на половин цена. Скъсала с гаджето. Но факт, че на половин цена това нещо остана непродадено.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 782
Ако ми харесва - ползвам, ако не - хвърлям. С енергии не се занимавам.

+1  Трябва да е било егати драмата при раздяла, че да хвърлям/троша/късам, иначе не зачерквам част от живота си.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 097
Хм, в една група за модни продажби преди година младо момиче продаваше пръстен с висок карат диамант на половин цена. Скъсала с гаджето. Но факт, че на половин цена това нещо остана непродадено.
Е, коя лузърка ще си купи сама пръстен?

# 18
  • Мнения: 18 298
Подаръци и от мили хора ако не харесвам, изхвърлям. Обичам да разчиствам. Joy
От бившия каквото ми е подарявал, давам на щерката. Неин е бащата, нейни стават вещите.

# 19
  • Мнения: 6 149
Е, коя лузърка ще си купи сама пръстен?
Мии .. аз, например. Grinning После ще си взема парите от принца и всичко е точно. Нямам чакало за кумене.

# 20
  • Мнения: 3
Аз меко казано съм втрещена от отговорите в тази тема. Значи, ако бивш ви е подарил бижу, някаква вещ, която ви върши работа,  имате безброй снимки за няколко години, включително с общи приятели, изхвърляте и триете всичко? Ходили сте във Франция и накъсвате Айфеловата кула на парченца? А ако се разведете и общите снимки с децата ли махате? На мен това ми звучи ужасно инфантилно, все едно от шести клас.
Аз пазя всякакви снимки, нито една не изхвърлям, не трия. Имам загубени и унищожени, заради скапал се хард диск, например, но истински съжалявам за загубата. Същото се отнася и за подаръци, които съм харесала. Те са спомен от МОЯ живот, свързани са с места и хора, които са оставили някаква следа. А пък мъж, който ще ми се цупи, ще се чувства обиден, че виждаш ли в един кое си чекмедже намерил снимка с гаджето ми от 11-ти клас, просто той отива на боклука.

Най-накрая стойностна жена и човек. Хвала !

# 21
  • София
  • Мнения: 35 097
Е, коя лузърка ще си купи сама пръстен?
Мии .. аз, например. Grinning После ще си взема парите от принца и всичко е точно. Нямам чакало за кумене.
Секън хенд от група?
Хитро, 50% в джоба, щото пълна цена ще се обяви Laughing

# 22
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Хвърлям, защото не обичам да съхранявам боклуци и ненужни вещи, а не защото съм ядосана, или тая ненавист към някого. Нямам сантимент към миналото.

# 23
  • Мнения: 4 008
Пазя всичко (е не всичко де, но спомени различни), от всякакви близки и бивши. Мое си е, някога съм ги обичала/харесвала тези хора, не виждам защо да изхвърлям нещо от онова време. Изхвърлих само всичко от майката на приятеля ми, когато ни изгони от един от нейните апартаменти в който живяхме (и плащахме наем) защото той отказал да скъса с мен. От такива хора нищо не ми трябва.

# 24
  • here and now
  • Мнения: 4 226
Не хвърлям нещо, което ми е полезно и не пазя нещо, което не ми е нужно.
Как па няма да си хвърля електрическия винтоверт заради лоши енергии. С такава любов ми беше подарен.....

# 25
  • Мнения: 3 769
Звучи налудничаво ... май само това мога да кажа.

Офф, и за мене така. Звучи направо като пързалка.

Аз имам диамантени пръстени от бившия ми мъж. Дали да не взема да ги изхвърля сега като са си променили енергията?
А пък пазя и негова снимка в порфейла си, защото е страшен красавец, а аз съм естет. Дали снимката не ми е заразила кредитните карти с лоша енергия?

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Барби, може да ги "намагнитва" и да са винаги заредени Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 17 775
Пазя си всякакви подаръци. Имам сантимент към миналото и към подаръци. Вярвам, че хората, които са ми ги подарили, са го направили с желание и отношение, когато са ги купували.

Само веднъж ми се е случвало да върна подарък на човек, който доста ме е отровил по мое усещане и то защото ме тормозеше да връщам някакви други заети вещи. Та, върнах всичко, наскоро беше.

Дразнят ме хора с претенции за душевна извисеност, които хем заклеймяват вещите и съдят другите, че не ги хвърлят, ама ако са евтини, иначе си ги стискат и ползват, ако са скъпи.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Не се знае и производителите какви "енергии" и мисли са вложили. Едва ли ще се изхвърлят бижута и валута.😄

# 29
  • Мнения: 2 146
Майко мила... Имам чувството, че някои от вас са били омъжени за масови убийци. Като изхвърлите нещо, да не би да изхвърляте и мислите си за него (или нея). Като подскачате от кеф и като се хвалите на приятелките си с годежното си пръстенче с диаманд (или обички, гривна или огърлица за някой празник) замисляте ли се, че да речем някой нещастник в Южна Африка с три деца, едвам свързващ двата края е ровил един месец в някоя мина за това. Идва ли ви на акъла каква енергия има в това "камъче" на пръста ви ?
Ако искате да се оттървете от нещо - поне го подарете на някой, не изхвърляйте, все някой ще се зарадва на подаръка с "лошата енергия". За снимки не говоря - те не са подарък, те са спомен.

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 23:08 от Abuto

Общи условия

Активация на акаунт