Бърнаут

  • 14 414
  • 231
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 31 372
Ако си болен и не смееш да вземеш болничен също говори за недобро психично състояние.

Ами не точно.
Има много работодатели, които са вдигали скандали на хората, че излизат в болничен и правят проблмеи.
Така е в България.
И на много хора да работят докато са болни им е навик. Така мислят, че са герои, работяги, а всъщност вредят на себе си и зарязават хората.

# 136
  • Мнения: 2 720
Моят бърнаут включваше изключителен страх от всеки един мейл, защото всеки един ми донасяше още работа/ отговорности. Направо със страх отварях сутрин лаптопа, чакаха ме по над 70 мейла всяка сутрин, натрупани през нощта.
Пропускам безсънието, липса на апетит, страх да си вземеш дори и един ден отпуск защото после не можеш да наваксаш, липса на всякаква комуникация в семейството защото просто нямаш нерви и искаш никой да не те занимава. Всеки личен проблем направо ме сриваше, защото просто нямах време и сили да се справям и с него.

Дори и на нова работа в момента направо изпитвам панически страх това чудо да не се върне.

# 137
  • Мнения: 69
.

Последна редакция: чт, 26 яну 2023, 19:48 от Princess Rosе

# 138
  • Мнения: 703
Бих потърсил ново място. Връщането назад почти никога не е добра идея.

# 139
  • Мнения: 914
Търси нова работа. Ако първата ти харесваше, нямаше да напуснеш, за да започнеш новата работа.

# 140
  • SF
  • Мнения: 20 771
Бих заложила на сигурното.
Аз също съм на нова работа и стресът е огромен. Елементарни, лесни неща, а обстановката е натегната, стресова, с много обяснения, писане на мейли, което не ни е основната работа, а нещо, което се очакваше да правим веднъж на високосна, в много крайни случаи. Ежедневно получавам по 30 мейла с въпроси от всякакво естество. Каквото и да попитам колеги, ми казват да им пратя мейл или да изпратя мейл на едикой-си. Или на едикой-си с копие на друг едикой-си. Днес забравих да копирам един, който ме беше помолил. Всеки моли и си мисли, че неговата молба е единствена. Обяснявам се като ученичка. Понякога си позволявам да не се обясня качествено и точно тези мейли се копират и препращат (горе-долу как съм пасувала). Екипът ни е пълен с доносници и подмазвачи. Презатрупани сме от работа, но я вършим само половината от екипа. Другата половина ни наблюдава и ни дава акъл. И очаква да я информираме какво сме свършили в мейли.

# 141
  • Мнения: 2 720
Подкрепям за ново място.
Аз съм в същата ситуация.
Напуснах 6 год позиция в прекрасни отношения. На новото място изкарах 2 месеца, които ме докараха до тотален бърнаут. Не ми се занимаваше да търся ново място и директно звъннах на старите си мениджъри, които пък стартираха нов бизнес и директно се преместих в новия. Обаче ситуацията е нов бардак със стари..@#$@ и вече съм на път да почна да си търся нова работа, но в СВто ми ще стоят две позиции с по 4 месеца в различни компании и няма да е добре.
Търси си ново място е моя съвет

# 142
  • Мнения: 69
Благодаря ви!

Последна редакция: чт, 26 яну 2023, 19:49 от Princess Rosе

# 143
  • Мнения: 6 509
...И очаква да я информираме какво сме свършили в мейли.
горката с какво се занмава . всеки ден десетки гадории. кога ги прочита всичките?

# 144
  • SF
  • Мнения: 20 771
Имах предвид другата половина (неработещте, а четящите) Simple Smile
Никой нищо не чете. "Сложи ме в копие", слагаме го/я, и понеже не е титуляр, така си отвисява. Просто за нас, работещите, е още едно нещо, което трябва да помним - когато пращаме мейл, кой да бъде в копие и кой не иска да е в кореспонденцията...
Много ни дразнят тези, които не работят, защото само обикалят, искат да си говорят с нас, да обядват. Задават тъпи въпроси: Сега как сте с работата? Понамаля ли малко? Имате ли много? - Не е понамаляла. - Е, как??? Ани каза, че сега има по-малко.
Да ходи да си говори с Ани - какво ме пита мене!

# 145
  • Мнения: 6 509
Esmee ако ти харесва да си от другите какво пречи? Явно във вашата фирма може така или така , но нищо по средата. Т.е. ако се чувсъваш  от грешната страна мини от другата

# 146
  • Мнения: 703
Esmee, що за място е това? Simple Smile Да разбираме ли, че работата така е организирана от мениджмънта, или всеки прави каквото му скимне?

# 147
  • SF
  • Мнения: 20 771
Не е концерт по желание. Ако всички минем от правилната страна, няма кой да работи. А и ще си разваля CV-то с някаква позиция-измишльотина. Нищо съществено не правят. Пишат мейли, ако не забравят или ако някой от нас не им ги напише и ги сложи в копие. Тяхната работа може да я върши всеки, ако му се покаже как. Но мисля, че бройката за нищоправещи вече се позапълни.
Те са си добре. На мениржъския екип му хлопа дъската. Положението е "Бай Иван копае, а 10 инженери и архитекти го гледат и му дават акъл. И са отговорни за качеството на дупката и за времето, в което ще я изкопае Бай Иван." Ако не се е справил със сроковете, му пращат римайндери: "Има ли причина копането да изостава?"

Khufu, те не са в България. Може и това да е причината. Не са го доизмислили добре, но не им пука. Работата върви, нищо че  Бай Ивановците пишат в темата за бърнаута.

# 148
  • Great Britain
  • Мнения: 2 207
Имах предвид другата половина (неработещте, а четящите) Simple Smile
Никой нищо не чете. "Сложи ме в копие", слагаме го/я, и понеже не е титуляр, така си отвисява. Просто за нас, работещите, е още едно нещо, което трябва да помним - когато пращаме мейл, кой да бъде в копие и кой не иска да е в кореспонденцията...
Много ни дразнят тези, които не работят, защото само обикалят, искат да си говорят с нас, да обядват. Задават тъпи въпроси: Сега как сте с работата? Понамаля ли малко? Имате ли много? - Не е понамаляла. - Е, как??? Ани каза, че сега има по-малко.
Да ходи да си говори с Ани - какво ме пита мене!
Esmee,  на обикалящите това ли им е работата да обикалят ? Едит: сега видях, пояснила си.

# 149
  • Мнения: 6 509
Esmee значи за твоята работа е нормално състояние.

Общи условия

Активация на акаунт