Бърнаут

  • 14 529
  • 231
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 596
Мис Каприз, изглежда малко са те тормозили, щом им стоиш още, а не си си тръгнала. Така им е супер на твоите шефове. Хем те плюят, хем те гърчат, а и пари малко ти плащат. Честито. Ти си съвършения роб, представям си колко си им удобна.
"Дори мисълта да напусна, представяйки си как ме разубеждават,  или как ще опитат да ме изцедят до последно и как ще ми се отрази това, ме ужасява - от страх от всякакви диалози и конфронтации, които не мога да понеса.  А го мисля повече отвсякога... ?"
Това означава, че те е страх дори да напуснеш? Защото ще ти говорят някакви неща по време на предизвестието. Е голяма работа, нека си говорят, какво толкова. Че е гадно, гадно е през този период, но е само няколко седмици, нали, и край. Ако не можеш да се справиш сама, то ти трябва помощ от психолог, и то спешна. На твое място бих побързала.
Междувременно им хвърли предизвестието да тече. Успех.
На мен при лека депресия и склонност към реване ми помогна Ремотив. Нищо по-силно не съм пила, но аз се имам уж за силна психика. Но се разболях от рак, де. Нищо че се мислех за силна... И то може би точно от адския стрес, и треперене и старание да съм перфектна и номер 1, и колко бонус ще взема, и какво ще каже боса, и клиентът искал незнамсикакво, пък аз какво да направя... Пак добре че беше начален стадий та ме излекуваха.

# 226
  • Мнения: 31 692
Мис Каприз, след като ти отказват повишение, можеше да откажеш и допълнителните задължения, които ти прехвърлят.
То и сега може да го направиш.
Била съм като теб преди години, вече не съм.
Или се научаваш да се отстояваш, да отговаряш или все ще бърнаутваш и ще те мачкат.

# 227
  • Мнения: 1 596
Не можеш така лесно да откажеш нареждания от шефовете. Като нищо ще те уволнят дисциплинарно, цената е сумата на месечната заплата бруто кеш за срока на предизвестието от твоя джоб в джоба на шефа. После иди се съди и се обяснявай, че нямаш сестра. Доказателства ще намериш следващия път. Излиза много много солено.

# 228
  • Мнения: 31 692
Не можеш така лесно да откажеш нареждания от шефовете. Като нищо ще те уволнят дисциплинарно, цената е сумата на месечната заплата бруто кеш за срока на предизвестието от твоя джоб в джоба на шефа. После иди се съди и се обяснявай, че нямаш сестра. Доказателства ще намериш следващия път. Излиза много много солено.

Защо да не може?
Има си закони хора.
Нает си за една длъжност. Има договори, длъжностни характеристики.
Аз съм отказвала неведнъж.И не съм била уволнена.
Умния пък може да поиска черно на бяло да има допълнително споразумение с новите задължения и да пише сумичката.

# 229
  • Мнения: 6 702
как да не можеш? във всяка фирма си има поне по един фирмен идиот, който ... толкова си може, нали си го знаем. И ... ами ако се държат с теб като с фирмения идиот нищо не ти пречи да вършиш колкото него по същите причини.

# 230
  • София
  • Мнения: 17 775
FB, пожелавам ти беЗпроблемна и спокойна нова работа, много тъпо ми стана, като ти прочетох горния пост Hug

Ще се включа по- късно по темата и споделеното от потребителката.

# 231
  • Мнения: 1 596
Елора, така си намерила. Има хитри и информирани работодатели, които може така да те "свитнат", че да се чудиш от къде ти е дошло.
Не видях в поста на мис Каприз за нови задължения, само че имало повече имейли. И тя ако е хитра би могла да си постигне улеснение, само че те вече са я смачкали психически доста. Казва "претоварена съм, боли ме главата", взема си болничен веднъж, втори, трети път. Усмихва се мазно на шефа и казва "добрееее, това ще успея да го направя до края на тази или следващата седмица, ОК?"... Е ще се отрази на бонуса, няма начин.

Общи условия

Активация на акаунт