Дребни коледни радости

  • 4 110
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 805
Ето го и моето Christmas'06 албумче  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 153
Искам да накупя коледните подаръци ,но си чакам заплатата,все още не съм измислила подарък на всички мои близки ooooh!но вече се готвя мислимо за Коледа Party Grinning
Честно казано чакам да завали сняг и много се надявам да стане Praynig

# 62
  • Мнения: 1 052
Тази година ще има и Коледа и Нова година! Каквото и да ми ксотва, защото ако не съм аз, нищо няма да стане.
Ще украся цялата къща, ще си купим елха, ще имаме гости на Бъдни вечер, ще се смеем и ще си купим подаръци!
Ако трябва ще изпия всички хапчета на света от жаби (намигване към един любим магичен университет), ще се заредя с непукизъм, и даже ще направя щолен.... е хайде без последното.

# 63
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
калпазанка много отрано си започнала да се приготвяш Simple Smile Чудесна украса!   bouquet
Тази година още не съм започнала с приготовленията, но ето част от миналогодишната ми украса: http://natalyna.multiply.com/photos/album/4

# 64
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Коледни истории ли? Ето една. От първата Бъдни вечер, в която си бяхме само двамата с любимия и съответно аз трябваше да правя питката с паричката. Познайте - не намерихме паричката. Така я бях замесила, че не се опече като хората и монетката някъде изчезна. Сложих я - ЧЕСТНА ДУМА.
Иначе е закон елхата да се украсява на 24. Декември и нито ден по-рано. Малко по малко почнах и с подаръците. За сега само две коледни шапки със светещи звездички за племеника ми и дъщерята на мъжо.
До миналата година признавах само живите елхи - друго ти е да ти замирише на борче. Но от 2005 минахме на изкуствена. С това парно елхата едва издържаше до Нова година. Ако от някъде се докопам до елхови клонки, натопявам във вазата все пак за аромат.
И всяка година гледам да си купя нова играчка за елхата. Обаче от нечупливите.Имам 2-3 от детските ми години и много си ги харесвам. Но пък трябва много пазене. И на всеки подарък също закачам по една елхова играчка.
Толкова с коледните приготовления за ноември. Обикновено всичко оставям за последния момента, та голямото търчане ще е другия месец.

# 65
  • Мнения: 805
калпазанка много отрано си започнала да се приготвяш Simple Smile Чудесна украса!   bouquet

Blush Мерси.
Не ми е рано. Броя уикендите до началото на Декември ( аз тогава украсявам ) и дори се тревожа, че няма да ми стигне времето да реализирам всичките си идеи  Confused
Но напредвам  Simple Smile. Тази сутрин направих това :
       

# 66
  • Мнения: 3 447
Ох, сетих се още нещо  Laughing
Преди 3 години, мисля, беше, на мен ми се падна парата - като никога. Обаче в суматохата забравих да си я прибера и я оставих на масата. На другата сутрин се сещам аз да си потърся късмета - тук късмет, там късмет - няма гооо. Предположих, че майка ми я е изхвърлила заедно с трохите и реших да проверя в боклука. Да, ама не - баща ми вече изхвърлил торбата. Отидох до контейнера, гледам - на дъното се мъдри нашата торба с боклук. Поогледах се наоколо да не ме види някой, свалих си якето, запретнах ръкави, напъхах се до половината в контейнера, подритвайки с крака във въздуха и я докопах. Разрових вътре и хоп - късметът ми там, седи и си ме чака. Ами прибрах си, няма да го зарязвам, я  Laughing

# 67
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Ей запалихте ме с тия коледни сладки... Анде, ще взема и аз да пробвам рецептата ти за меденки.  Grinning
А моят мъж в началото на декември заминава за седмица във Варшава. Ле-ле как му завиждам за коледните базари с аромат на глювайн, печени захаросани бадеми и канелени сладки... И завистта ми изобщо, ама изобщо не е благородна.  Mr. Green 

# 68
  • Мнения: 1 134
една идея - събери си няколко опаковки от сок. Измий ги леко отвън. Като правиш къщичката, ги използвай да подпират те вместо теб стените, докато съхнат.
И друго - направи първо стените, сглоби ги (с помощта на въпросните кутии) и ги остави една нощ да изсъхнат. Като станат бетон, тогава сложи покрива (и пак го подпри с кутии).
Трето - защо ти е карамел? С фондан се лепят... а аз съм пробвала и временна "замазка" с локум, докато хване фондана. Всъщност, няколко къщички сглобих само с локум, държаха си яко колкото останалите.
eй го тук резултата:


Благодаря ти!!!
Карамел, защото знам какво е. Фондан ми звучи почти като счетоводен термин и точно толкова ми говори... Crazy
Ще пробвам, то се е видяло. Hug

# 69
  • Мнения: 1 937
От 98 г. насам, поради комплекси фройдиско-логични, всяка Коледа, купуването на елха е свързано с голямо мусене (мое) - Тя, елхата,  трябва да е голяма, много голяма, най-голяма и много переста...
Намираме я някак, или правим(я) компромис...
После идва ред на транспортирането, този път се муси той.
Веднъж транспортирана, става много трудно с поставянето й, така че да е стабилна.
Първите две години, когато и деца нямаме, се осмелявам да извадя чупливите вълшебства от моето детство.
Елхата пада и аз рева до другата година.
На следващата, Той забива пирони в дюшемето, опъва корда, укрепява като за война...
Обаче вече не ни е Коледно.
Миналата година, напук на всичките си претенции, склонявам на изкуствена.

Имаме я. Най-красивата елха. Цели 2,20 м.

Сега обаче снимка.бг не работи, та не мога да ви я покажа. Confused
Но пък ми е предКоледно.

# 70
  • Мнения: 32
Къде мога да намеря  коледни шаблони   за прозорци

# 71
  • Мнения: 805
Къде мога да намеря  коледни шаблони   за прозорци

Аз изрязах от тези.

# 72
  • Мнения: 494
Никак не е рано даже. И аз броя уикендите и се притеснявам, че няма да ми стигнат.
Във Варна още не е Коледно. Тук украсяват улиците към 10-15 декември.

Общи условия

Активация на акаунт