Да пренебрегнеш себе си заради половинката

  • 4 453
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
А защо се оплаква? Близки роднини са, ясно й е, че както се оплаква го дискредитира в очите на роднините.

А дали се оплаква или просто споделя, но на сестрата животът ѝ е скучен и леко завижда?

# 61
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Полша мен ме плаши с това, че не разрешават аборт дори при увреден плод и явно не са в ред тамошните политици и закони.

Преди години ирландски съдия даже не разреши на бременно след изнасилване 12, 13 или 15 годишно момиче да напусне република Ирландия за да и направят Аборт в Обединеното Кралство. Пак преди години бяха осъдили германка, която беше отишла да абортира в Холандия. На границата намерили превръзки и медикаменти, та я бяха и накарали да се преглежда при съдебен гинеколог. А тя си и признала.

FrauDanna, как се държат като мишоци чехите?

# 62
  • Мнения: 5 710
JoyHugCry Зиги, въх уби ма!
Не знам, не знам, сигурно е визможно но не ми се вярва.

Генерализирането изкривява.
Братовчедка ми се запозна с поляк в Англия, живеят си добре заедно, а тя има опит с насилник преди него.

# 63
  • Мнения: X
Аз обаче май-май усещам завистта, много ясно ми е пред очите... "сестра ми е топ мацка и я канят в чужбина на секс разходки. Тя заслужава нещо по-добро".

# 64
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Ама моля ви се, темата не е за народопсихологията на поляците и славяните католици. То и ние не се славим с добро име. Представете си, кой знае какво му говорят роднините по адрес на нашето момиче. Може за това да се дърпа.

# 65
  • Мнения: 7 406
Понеже беше спомената националността, затова си позволих да коментирам.
Невена, за чехите: надписват сметки, лъжат нагло, правят се, че не разбират като им говориш на немски, руски, българки, много неучтиви. Казах на мъжа ми, втори път в Чехия не отивам. А, забравих: дебнат да те глобят. Ние се опазихме, ама колегите пропищяха.

# 66
  • Мнения: 14 945
Ама моля ви се, темата не е за народопсихологията на поляците и славяните католици. То и ние не се славим с добро име. Представете си, кой знае какво му говорят роднините по адрес на нашето момиче. Може за това да се дърпа.
Изхилих се Joy Дърпа се от обвързване, ама не и от секс. Тъй и тъй е с българска ку*ва, знаем ги българките, я да се възползва. Пък и тя може да готви и чисти, екстра си е.

# 67
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Аз обаче май-май усещам завистта, много ясно ми е пред очите... "сестра ми е топ мацка и я канят в чужбина на секс разходки. Тя заслужава нещо по-добро".

Не, ЖДНБ! А ако някой мърхолив мухльо почне да кани дъщеря ти за секс разходки ще завидиш ли? Защото ако това беше моята дъщеря, щях да командировам баща и и брат му при секс-канителя за малко. Или както Янтра писа, бих му спретнала някой мръсен номер.

Вие сестри, дъщери, приятелки нямате ли, бря?

Изхилих се Joy Дърпа се от обвързване, ама не и от секс. Тъй и тъй е с българска ку*ва, знаем ги българките, я да се възползва. Пък и тя може да готви и чисти, екстра си е.

Тъй, тъй. Ако може и в Полша да иде да чисти и готви, че техните жени нещо са станали много меркантилни, освен че са к**ви.

# 68
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
А, стига с тоя секс. На мен поляците ми изглеждат леко недъгави е леглото. И с тоя бейби фейс, дето докарват.

# 69
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
А, стига с тоя секс. На мен поляците ми изглеждат леко недъгави е леглото. И с тоя бейби фейс, дето докарват.

Леко? С колко диоптъра си?

# 70
  • Мнения: 1 591
Aз досега поляк, дето не се оплаква колко е нещастен и ощетен от живота и държавата не съм видяла.
Полякините са ми и тако и вако, има и много стабилни.

Поляк, дето не предлага брак няма сериозни намерения, ако ще и 10 години да са в гаджалък.
Дано момичето си направи сама изводите и прецени връзката преди да са си изгубили още време.

# 71
  • Мнения: X
Не, ЖДНБ! А ако някой мърхолив мухльо почне да кани дъщеря ти за секс разходки ще завидиш ли? Защото ако това беше моята дъщеря, щях да командировам баща и и брат му при секс-канителя за малко. Или както Янтра писа, бих му спретнала някой мръсен номер.

Дали е мърхолив мухльо ние няма как да знаем. Сестри и приятелки имаме, но те като пълнолетни хора, занимаващи се сами с оцеляването и отглеждането си, са си в правото да решат къде да ходят и за какво да ходят - било то за секс екскурзийки в Полша или да берат ягоди в Англия.

Сестрата просто не е канена никъде, от никого и се е лепнала за кака си, и не ще да я пуска.

На теб писа ли ти главната героиня, че не ѝ е точно това целта - да ходи там за 1-2 секса и да си се прибере в БГ на спокойствие, без някой селяндур да чака да нареже салатата и да ѝ благодари с 2 шамара? Щото аз туй не го прочетох.

# 72
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Скрит текст:
Става въпрос за сестра ми. Тя е на 30, много добре изглеждаща, атлетична, висока и стройна, интелигентна, с високи доходи. Нейният приятел на същата възраст, невзрачен, средно умен, средно поддържан. Той е поляк, тя от София. Тя е много разумна, рационална, той с голямо его и широки пръсти. Тя е инициативна, грижовна, обичаща дома си, той е нехаен, немарлив, мързелив. Запознават се и живеят три години заедно в Хърватска заради работата им, през това време тя ходи на гости на семейството му, както и той на гости в България. Всички се разбирахме, той не е лош, злобен човек, но изглежда, че има комплекси, които избива чрез нея. Напр. лошо впечатление ми правеше като я критикуваше пред нас близките й за външния й вид. Всичко беше наред, докато не заговориха за общото им бъдеще и въпрос номер 1 - Къде ще живеят. Тя много искаше да се върне в родината си, но и той съответно иска същото, в Полша. Отделно от сериозните разговори се появиха и битовизмите - кой да изчисти, кой да сготви, да подреди и тн. Постепенно тя се оказа натоварена с цялата домакинска работа. В един момент й дойде до гуша и реши да се разделят, събра си нещата и дойде да живее с родителите ни. Последва един много дълъг период, около година и половина, в който той не знам какво й казваше и как я убеждаваше, но тя се връщаше при него за по няколко дни, после пак се прибираше. Той и досега не я е поканил да живеят отново заедно, но когато и да й се обади да прекарат известно време, тя хуква. Вече не ми разказва нищо за него, понеже знае, че и аз, и родителите ми сме много против тази "връзка" и й говорим постоянно кога с добро, кога с лошо да се отърве най-накрая от него, защото тя самата страда. Иска семейство и деца и ми е казвала, че прекалено много време е инвестирала, за да се раздели сега с него  (тъпотия според мен) . Но тя е тази, която е правила много повече компромиси със себе си, своите желания и принципи, което мен ме влудява. Почти сигурно е, че ще остане заради него в Хърватска, а нищо чудно да се преместят и в Полша. Много й говорих как не заслужава това отношение, но отказва да ме слуша и вече почти не си говорим.
Въпросът тук е: какво да направя, че да види обективната реалност, че този човек изобщо не  е за нея? Появят ли се деца, тя си остава в чужбина и ще се виждаме от дъжд на вятър, понеже приятелят й знае, че не го харесваме. Не може да става дума той да дойде той тук.

От оригинала : За мене нехаен, немърлив, невзрачен е точно мърхолив мухльо.

Никъде не става ясно къде е канена сестрата. Защо пък реши, че завижда?

Тя не ходи в Полша, а в Хърватско, доколкото разбрах.

Aз досега поляк, дето не се оплаква колко е нещастен и ощетен от живота и държавата не съм видяла.
Полякините са ми и тако и вако, има и много стабилни.

За мене поляк = депресия.

# 73
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Нехаен, немърлив и невзрачен са епитети, подадени от трето лице, очевидно в афект. Не знам как може да се връзвате на тези приказки.
Дори и да е такъв. Има една приказка- боклукът за един е съкровище за друг. Мърхолив, немърхолив, сестрата си го харесва.
И да греши, човек трябва сам да извърви пътя си и да знае, че решенията и крачките, които е взел и правил са негови, а не на другиго. Така се расте. Понякога боли. А не мама и кака да те държат за яката да не паднеш.

# 74
  • Мнения: 14 945
Тъй , тъй.
Ако авторката пита за себе си - този е насилник, бягай с 200 или така става, като търсиш чужбински чичко-паричко.
Ако авторката пита за сестра, братовчедка или приятелка - завиждаш, остави жената, тя си е добре.

Общи условия

Активация на акаунт