Да пренебрегнеш себе си заради половинката

  • 4 433
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 28 594
Може. Това, обаче, не е извинение и причина да не знае кога да спре.

Личното ми мнение е, че човек с подход в стил "аз знам по-добре от теб какво е по-добро за теб" няма как да намери правилен подход.

# 31
  • Мнения: 21 469
Аз не разбрах точно какво му е на поляка, освен, че по твое мнение сестра ти го провъзхожда, а в Хърватия е чудесно, по-хубаво е отколкото у нас, то и в Полша не е лошо. Или ти просто искаш сестра ти да е наблизо? Това е съвсем разбираемо за мен, понеже аз безкрайно много обичам сестра си.

Явно засега тя вижда нещо в господина, което на вас ви убягва, след като не може да се раздели с него, подкрепяйте я и не губете връзка с нея, какво друго да кажем.

# 32
  • Мнения: 2 375
Много й говорих как не заслужава това отношение, но отказва да ме слуша и вече почти не си говорим.
Въпросът тук е: какво да направя, че да види обективната реалност, че този човек изобщо не  е за нея? Появят ли се деца, тя си остава в чужбина и ще се виждаме от дъжд на вятър, понеже приятелят й знае, че не го харесваме. Не може да става дума той да дойде той тук.
На пръв поглед ти и семейството избирате за нея. Ако беше казала, че е агресивен, наркоман, алкохолик, изневерява и тн. Но ти казваш, че той не е за нея и не го харесвате. Сякаш вие създавате проблемите между тях. Тя има ли право не избор даже да е грешен или не? Май вече всичко сте решили за нея.

# 33
  • Мнения: 14 862
Тя сама трябва да си отвори очите.
Ти не се бъркай,защото така сестра ти ще се отдръпне от теб и ще спре да споделя.
Подкрепям. Ако нещата са такива наистина - комплексар с добро момиче - момичето ще се сети самò.

Жената е имала година и половина време да обмисли, да премисли и да прецени за себе си. Явно има нещо, което я дърпа и връща обратно.
Не е нужно да я дърпа някаква прекрасна любов и още по-прекрасни скрити качества на гаджето. Прилича ми на синдрома на бездетната стара мома. Ако действително е това - много лошо.

# 34
  • Мнения: 2 052
Авторке, този кандидат зет може да е всякакъв, но вашето семейство се държи така, че сигурно Полша и Хърватска и се виждат твърде близо на  малката сестра.
Ако си мислите, че дори и тя да се раздели с него, ще дойде да плеснете с ръце и да се прегърнете, защото сте "излезли прави", очаква ви голяма изненада. Спрете да се държите с нея като с дете, че съвсем ще я загубите и няма нито мъже, нито чужбината да ви е виновна.

# 35
  • Мнения: 18 299
Ми запознай я с някой хубав де?!
Намери някой левент, дето семейството одобрява и който ще носи на ръце сестра ти и я представи. Да види хубавото, пък може да прояви интерес. Или не.
Но вместо само да мърмориш, дай алтернативи. Sunglasses
Да не се окаже обаче, че няма никой достоен?!

# 36
  • Мнения: 18 530
Стана ми смешно, че била натоварена с цялата домакинска работа Simple Smile Каква е тази тежка работа на двама млади без деца Simple Smile Мен на 30 години (женена с дете) никой роднина не ме е знаел точно каква дом. работа върша и каква не, вие откъде знаете Simple Smile

# 37
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Е, знае. Тя е като една класическа свекърва, дето не одобрява избраницата на мамин златен и постоянно се вре между тях. Лошата снаха е виновна за всичко, не е на нивото му, яде му парите и го отрупва с работа. А в действителност е една съвсем нормална жена.
Ревност е донякъде. Така и авторката чувства сестричката си за отнета от някакъв лош и грозен поляк, който на всичкото отгоре не чисти и иска да живее, моля ви се, на по- добри места от България.
И постоянно размахва настойнически пръст, като че пред нея не стои зряла 30- годишна, а малко хлапе.

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 22:27 от VickyTaylor

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Става въпрос за сестра ми. Тя е на 30, много добре изглеждаща, атлетична, висока и стройна, интелигентна, с високи доходи. Нейният приятел на същата възраст, невзрачен, средно умен, средно поддържан. Той е поляк, тя от София. Тя е много разумна, рационална,  Тя е инициативна, грижовна, обичаща дома си, той е нехаен, немарлив, мързелив. Запознават се и живеят три години заедно в Хърватска заради работата им, през това време тя ходи на гости на семейството му, както и той на гости в България. Всички се разбирахме, той не е лош, злобен човек, но изглежда, че има комплекси, които избива чрез нея. Напр. лошо впечатление ми правеше като я критикуваше пред нас близките й за външния й вид. Всичко беше наред, докато не заговориха за общото им бъдеще и въпрос номер 1 - Къде ще живеят. Тя много искаше да се върне в родината си, но и той съответно иска същото, в Полша. Отделно от сериозните разговори се появиха и битовизмите - кой да изчисти, кой да сготви, да подреди и тн. Постепенно тя се оказа натоварена с цялата домакинска работа. В един момент й дойде до гуша и реши да се разделят, събра си нещата и дойде да живее с родителите ни. Последва един много дълъг период, около година и половина, в който той не знам какво й казваше и как я убеждаваше, но тя се връщаше при него за по няколко дни, после пак се прибираше. Той и досега не я е поканил да живеят отново заедно, но когато и да й се обади да прекарат известно време, тя хуква. Вече не ми разказва нищо за него, понеже знае, че и аз, и родителите ми сме много против тази "връзка" и й говорим постоянно кога с добро, кога с лошо да се отърве най-накрая от него, защото тя самата страда. Иска семейство и деца и ми е казвала, че прекалено много време е инвестирала, за да се раздели сега с него (тъпотия според мен) . Но тя е тази, която е правила много повече компромиси със себе си, своите желания и принципи, което мен ме влудява. Почти сигурно е, че ще остане заради него в Хърватска, а нищо чудно да се преместят и в Полша. Много й говорих как не заслужава това отношение, но отказва да ме слуша и вече почти не си говорим.
Въпросът тук е: какво да направя, че да види обективната реалност, че този човек изобщо не  е за нея? Появят ли се деца, тя си остава в чужбина и ще се виждаме от дъжд на вятър, понеже приятелят й знае, че не го харесваме. Не може да става дума той да дойде той тук.

Скочихте на авторката, защото си позволява да дава акъли и да се меси в чуждия живот, но болднатите неща не звучат никак добре. Да, съгласна съм, че това е едната гледна точка и е пристрастно мнение на близък, но пък точно близките са хората, от които приемаме мнение, съвети и т.н., ако ще и да са в разрез с нашето виждане. Авторката се е намесила повече отколкото е разумно в чуждия живот и връзка и сега си търпи последствията - сестра й е прекъснала общуване с нея. Пита какво може да направи. Отговорът според мен е - нищо.

# 39
  • Мнения: 9 363
Сестрата какво работи, че като и свирне гаджето хуква през 2 страни в трета? Визирам изречението, че сестрата от година и половина е в България, но щом се обади полякът, зарязва всичко и тръгва. Той нищо не и предлага, но вие се тревожите, че сестра Ви ще се събере отново с него. Защо?

# 40
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 119
Въпросът тук е: какво да направя, че да види обективната реалност, че този човек изобщо не  е за нея? Появят ли се деца, тя си остава в чужбина и ще се виждаме от дъжд на вятър, понеже приятелят й знае, че не го харесваме.
Проблемът е в твоя телевизор. Задоми се, народи си няколко деца и няма да ти е толкова важно да се виждаш със сестра си всеки ден.

# 41
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 899
И на мен само това ми направи впечатление - как и кога авторката ще се вижда със сестра си... Това ли е проблемът? Все пак сте пълнолетни мислещи хора, всеки си има собствен живот. Това вмешателство в живота на сестра или друг близък, не мога да го разбера. Разбирам загриженост, но тя все пак е способна да взема решения за живота си, нали?!

# 42
  • Мнения: 2 039
Не се месете в живота на 30годишна жена.Казали сте си мнението и до там.
Колкото и да сте близки като сестри,всеки си има свой личен живот.

# 43
  • Мнения: 3 774
Бих стояла настрана и бих се ограничила в негативните изказвания за мъжа, колкото и да ми е трудно. Говорим за човек на 30 години, не на 3! Ако аз бях на мястото на тази сестра, щях да отрежа всички роднини, които си позволяват да критикуват изборите ми, все едно те са някаква последна инстанция, а аз съм идиот.
Сестрата явно е мек и търпелив човек, но ако продължавате наистина ще загубите връзката с нея.

# 44
  • Мнения: 17 407
И на мен само това ми направи впечатление - как и кога авторката ще се вижда със сестра си... Това ли е проблемът?

Е, че да. Брат ми много трудно ме дели с мъжа ми, да не казвам - и обратното. На приказка всеки знае, но всъщност иде реч за семейни отношения, които лесно се разбалансират, щом се намесят трети лица.
Чувстовото за притежание  не е чуждо почти никому, нуждата от внимание, разбиране - също. Не е лесно ни да си сам, ни да не си Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт