Да пренебрегнеш себе си заради половинката

  • 4 436
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 523
Значи, ти по разкази на сестра ти, си правиш някакви изводи за нейния живот с човек, когото виждаш много рядко, в чужбина? И още малко като си досъчиниш...
Я сега помисли пак...
Трябва да отчетем и това, че тя напоследък го вижда рядко /нали не бъркам/.
Съдейки по себе си, тъй като мъжът ми е чужбина от месеци, като ми избият нервите, мога такива неща да наговоря за него, че направо да го пратя на бесилото.

Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 12:00 от Rockstar

# 46
  • Мнения: 2 375
Този поляк железни нерви има да ви търпи всичките на куп.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Явно не му се налага. Седи си у дома и като му се прииска да топне чушката, вдига телефона и привиква момата. А тя търчи. И моята сестра да е обслужваща на повикване, и аз ще съм бясна.

# 48
  • Мнения: 14 862
Темата адски ме кефи. Ако авторката беше във връзка с тоя поляк или, олеле мале, ако беше и родила от него - съвсем друго щяхте да пишете повечето.
Ама така, на чужд гръб, е лесно.

# 49
  • Мнения: 21 469
Във всеки случай авторката трябва спешно да се сдобри със сестра си. Аз не бих търпяла да сме в лоши отношения по моя вина и да не си говорим.  Най добре да си признае, че са прекалили с намесата и да се опита да я подкрепя без да я съди.

# 50
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Явно не му се налага. Седи си у дома и като му се прииска да топне чушката, вдига телефона и привиква момата. А тя търчи. И моята сестра да е обслужваща на повикване, и аз ще съм бясна.
То щото няма полякини или хърватки под ръка, та опрял до нашата мома за едната чушка. Тя докато си уреди документите за пътуване и направо ще му спихне чушката.

Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 18:33 от VickyTaylor

# 51
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Е, щом и документи урежда сестрата и пак ходи значи сигурно ще му е златен, такъв мерак...

Авторката е прекалила. Не се знае дали ще успее да оправи отношения със сестра си. А и да успее, едва ли ще може после да си замълчи относно зетя. Кофти ситуация откъдето и да я погледне човек.

# 52
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Най- малкото, покрай този вирус е ад да се пътува със самолет. Всяка страна си има изисквания. Аз не бих се разкарвала насам- натам, защото хамалогията е голяма. Ама тя явно намира нещо в него.

# 53
  • Мнения: 2 575
Ама тя явно намира нещо в него.
Това и аз си помислих най-напред. Ще я е "омагьосал" с друго Wink
А авторката, като вижда, че сестрата упорства, да я остави да трупа житейски опит, да подаде ръка добронамерено и да следи развоя.

# 54
  • Мнения: 18 299
Някъде бях чела "Никой извън една връзка не знае какво я прави трайна." Ми така е. Откъде външен човек да знае как са насаме и какво намират един в друг?
Този момък може да е някакъв несъобразителен или да е казал нещо на шега пред роднините, което не е било на място, но те да го приемат много насериозно. Езиковата бариера също съществува.

# 55
  • Мнения: 5 677
А защо се оплаква? Близки роднини са, ясно й е, че както се оплаква го дискредитира в очите на роднините.
Те реално знаят за него основно от нейните думи (оплаквания), ако към това се добави и въпросното "несъобразително впечатление" от срещата какво се очаква роднините да примират по него ли?
Значи, ако аз обичам някого ще говоря с добро за него, а ако ситуацията го представи в лоша светлина дори ще се опитам да разсея лошото впечатление. Защо ми е да мрънкам?
Това в подкрепа поведението на авторката.
За себе си стигнах до мнение, че има хора, които споделят само лошите неща, мрънкат и се жалват. Защо го правят си е тяхна работа но вече ги отбягвам, дори и близки хора.

# 56
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Явно не му се налага. Седи си у дома и като му се прииска да топне чушката, вдига телефона и привиква момата. А тя търчи. И моята сестра да е обслужваща на повикване, и аз ще съм бясна.
То щото няма полякини или хърватки под ръка, та опрял до нашата мома за едната чушка. Тя докато си уреди документите за пътуване и направо ще му спихне чушката.

За хърватските не мога да се изкажа, защото не познавам много. Тези, които познавам са долу горе като българките и едва ли ще се заинтересуват от мърхолив, мързелив недорасляк. Хърватският климат е прекрасен, имат изключителна природа и привличат ежегодно много чужденци, та знаят кои попийват, кои се напикават след запои, кои са възпитани итн.

Полякините не примирят за поляци и почти никога не се интересуват от тях в чужбина ако говорят някакъв език. Масово се женят за всякакви чужденци, даже изпаднали, но рядко за поляци. Доста полякини пият и са мърляви. Посоката на женският им поток ме кара да си мисля, че мъжете им нещо не са стока. Стандартът и заплатите им са по-високи от българските, но масово се изнасят. С поляци не щат да се хванат и украинки, на които им трябва виза. Ако виза и безплатна квартира не им трябваха, нямаше и да ги погледнат. Нямам добро мнение за мъжете им.

Езиковата бариера също съществува.

Да, съществува и прави такива връзки трудни. Не бих отишла да живея с мъж в държава, в която нямам роднини и близки, не зная езика и отивам за единия...... и аз не знам какъв.

И аз виждам синдром на комарджията и старата мома, както Филомена и Нарциса писаха. Много е трудно за близките. 

Според мене семейството и близките трябва да се оттеглят леко и да спрат да я критикуват, но трябва да се говори по въпроса. Няма лошо да се зачекне административната страна на такава връзка, проблемите с родителски права след раздяла. Няма лошо и семейството да си каже, че не го иска за зет, макар че мисля, че той само иска  слугиня и чук чук 2-3 пъти месечно и който му се върже. Трябва да и се напомня, че вече се е разделила с него и няма положителна промяна, която да катализира събиране. Тя вече се е разделила с него, но явно има подсъзнателен страх, че няма да намери мъж. Така се изпожениха и родиха от олигофрени доста 30г моми, даже във форума.

За мене на този етап брак не я грози, но нищо не се знае. Съветът ми, ако се установяват някъде е да се установят в неутрална държава като Хърватско, а не Полша.

Кураж, дръжте се и бъдете винаги до сестра ви!

# 57
  • Мнения: 18 530
Полша мен ме плаши с това, че не разрешават аборт дори при увреден плод и явно не са в ред тамошните политици и закони.

# 58
  • Мнения: 14 862
Полша мен ме плаши с това, че не разрешават аборт дори при увреден плод и явно не са в ред тамошните политици и закони.
Точно това се чудех как да напиша, защото съзнавам, че звучи леко генерализиращо и истерично. Полските мъже ми се струват някаква малко по-северна католическа версия на булгарише мачо. Не знае какво е да си мъж , ама знае, че на жената мястото е боса, бременна и до печката.
Покрай последния пост на Невена се замислям, че освен с манталитета, полските мъже май имат проблем и с финансите.

# 59
  • Мнения: 7 278
Ние живяхме няколко години на границата с Полша. В това време колежка и добра приятелка ми беше полякиня, ходили сме й многократно на гости. И почти дели уикенд в Полша. Поляците са много коректни, няма да те излъжат в заведение, няма да се държат като мишоци,като чехите например. Нямат нищо общо с тарикатския балкански манталитет. Хора със самочувствие и възпитание. На мен много ми харесат. Сега, когато живея на другия край на Германия Полша ми липсва.

Общи условия

Активация на акаунт