Египет /Тема 12/

  • 44 239
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 165
Здравейте. След като ни пропадна почивката в Дубай за пролетната ваканция се насочих към Египет. Харесала съм Jaz Aquamarine. Бих се радвала на мнения за хотела - плажа, басейните, има ли риф, всичко, което може да ни е от полза и като цяло топло ли е началото на Април. Може ли спокойно да се плажува или да се ползват басейните? Приемам препоръки и за други хотели.
Другото ми чудене е за екскурзиите. Държим да отидем до Кайро и пирамидите, но се чудя от тук ли да ги запазим или с местна агенция. И също дали има вариант със самолет, че с автобус ще ни дойде малко тежко?
Благодаря

# 61
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Здравейте. След като ни пропадна почивката в Дубай за пролетната ваканция се насочих към Египет. Харесала съм Jaz Aquamarine. Бих се радвала на мнения за хотела - плажа, басейните, има ли риф, всичко, което може да ни е от полза и като цяло топло ли е началото на Април. Може ли спокойно да се плажува или да се ползват басейните? Приемам препоръки и за други хотели.
Другото ми чудене е за екскурзиите. Държим да отидем до Кайро и пирамидите, но се чудя от тук ли да ги запазим или с местна агенция. И също дали има вариант със самолет, че с автобус ще ни дойде малко тежко?
Благодаря
По програмата Кайро и Хургада места имат само Абакс. Всичко друго се продаде днес. Ако нещо изскочи ще е на късмет.

Места има на 2.04 и 3.04 по програмата със 7 нощувки в Хургада. Може да се направи Кайро като допълнителна екскурзия, но е близо 20 часа.

Хотелът е среден клас 5*. Храната, базата, обслужването са много добри.
Плажът е пясък, но не става за директно влизане и плуване - заради коралите. Има понтон. Има и ясно изразени приливи и отливи. Но 16-те басейна мисля компенсират чудесно.

# 62
  • Мнения: 1 165
Да, аз като допълнителна екскурзия се интересувам, защото няма удобен вариант за датите, които искаме комбиниран с Кайро. Ще летим от Варна.
Иначе и аз залагам повече на басейните. При толкова пързалки мисля, че децата няма да имат особен интерес към морето, предвид, че са морски чеда и  лятото са си на морето.  Надявам се да са топли. Бях чела, че ги подгряват, но....

# 63
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Да, аз като допълнителна екскурзия се интересувам, защото няма удобен вариант за датите, които искаме комбиниран с Кайро. Ще летим от Варна.
Иначе и аз залагам повече на басейните. При толкова пързалки мисля, че децата няма да имат особен интерес към морето, предвид, че са морски чеда и  лятото са си на морето.  Надявам се да са топли. Бях чела, че ги подгряват, но....
Подгряват всички без 2. Включително и при пързалките. Това е информация от преди седмица. Но важи само за зимните месеци. Април, май вече е топло и няма нужда.

# 64
  • Мнения: 14
Здравейте,
ориентирала съм се към почивка в Хургада с нощувка в Кайро за началото на април. Тъй като на повечето фирми местата са изчерпани вече и за 2-ри април ми предлагат CARIBBEAN WORLD RESORT SOMA BAY 5* или STELLA DI MARE BEACH RESORT 5* плюс една нощувка в Кайро.
Ще съм благодарна, ако ме насочите на кой хотел в Хургада от посочените да се спра.

# 65
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Здравейте,
ориентирала съм се към почивка в Хургада с нощувка в Кайро за началото на април. Тъй като на повечето фирми местата са изчерпани вече и за 2-ри април ми предлагат CARIBBEAN WORLD RESORT SOMA BAY 5* или STELLA DI MARE BEACH RESORT 5* плюс една нощувка в Кайро.
Ще съм благодарна, ако ме насочите на кой хотел в Хургада от посочените да се спра.
Не знам, кой ви го предлага, но за априлската ваканция места по програмите Кайро и Хурагада имат само Абакс. А това не са техни хотели.
Ако говорим за програма със 7 нощувки в Хургада - Стела е ОК.

# 66
  • Мнения: 1 669
Здравейте, обмисляме и ние Египет, с две деца на 8 и 11 ще сме по това време. Решихме да се спрем на Шарм Ел Шейх, като се колебая основно между 2 хотела, които Абакс предлагат Charmillion Club Resort 5* и
Coral Sea Imperial Sensatori 5* LUX.
Много ми допадна и ALBATROS PALACE SHARM EL SHEIKH 5 *, но го няма на сайта на Абакс, освен това ми се струва, че ще е и доста по-скъа крайната цена.
И за трите четох, че имат хубави домашни рифове, което е водещото за нас в случая.
Вие кой от тях бихте ми препоръчали?

# 67
  • Мнения: 14
Предлагат ми го като оферта от Аполо. Някой пътувал ли е с тази туристическа фирма в Египет за отзиви? Те ми препоръчват хотел CARIBBEAN WORLD RESORT SOMA BAY , но виждам че не е с особено висок рейтинг и незнам дали да се спра на него.

# 68
  • Мнения: 1 478
Аз също съм хвърлила око на Sensatori в Шарм и ще се радвам, ако някой сподели впечатления. за Албатрос получих много добри отзиви и то специално за Pickalbatros Laguna Vista.
Цените са сходни като със Сенсатори.

# 69
  • Мнения: 121
Здравейте отново,
много полезна информация чета тук. Колко пари според вас ще трябват за седмица в Шарм и до Кайро? Не съм плащала никакви екскурзии. На място ли се плращат? Храната е включена, но все пак сувенири, дреболии и т.н.?

# 70
  • Мнения: 56
И от мен един въпрос към Галактик
Ще плащаме ли виза в Шарм ел шейх , при условие , че се връщаме от Хургада?

# 71
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
И от мен един въпрос към Галактик
Ще плащаме ли виза в Шарм ел шейх , при условие , че се връщаме от Хургада?
Виза не се плаща само, ако си стоите в Шарм (т.е. на Синайския полуостров). Отидете ли в Хургада ще трябва да имате виза.

# 72
  • Мнения: 56
Благодаря за отговора!
Обърках - връщането ни е от Кайро
Тръгваме на 19 февруари и сме в хотел Jazz Fanara

# 73
  • София
  • Мнения: 3 676
Здравейте! Интересувам се от екскурзия с круиз по Нил. Офертата на ОНЕКС "По стъпките на Фараоните" с вътрешен полет Кайро-Асуан е по-евтина от "Египет от А до Я" на АБАКС, където се пътува с нощния влак.
Двете програми изглеждат почти еднакви. Някой има ли впечатления от круиза на ОНЕКС? Има ли "скрити недостатъци", които не съм забелязала?
Здравейте
офертата на Онекс и аз бях избрала за пътуване на 23 март2020...но така и не се състоя както е известно на всички
Върнаха ни цялата заплатена сума за екскурзията след около 2 седмици.
Миналата година отново бях се навила да пътувам...но не посмях
Сега за трети път/ дано е на късмет/ ще пробвам - исках да е на 6,04,2022- но няма места, затова ще пробвам от 23,03,2022- държа да е с кацане от София в Кайро и връщане от Хургада
Хотел и кораб- не държа да е супер лукс - но да е приемливо ..
Интересува ме ако някой е ходил с тази програма наскоро- "По стъпките на фараоните" с вътрешен полет- Абу Симбел заслужава ли си пътя от 260км... не ми се иска да "претупат" пребиваването там.
Гробницата на Тутанкамон-да се влезе ли, казват че нищо забележително не било вътре....
Благодаря предварително

# 74
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Отидете до Абу Симбел, това е знакова забележителност. Пътят не се усеща, ще имате и пакетирана  закуска.
Ние влизахме във всички възможни гробници в долината, но ако вие лично имате колебания, не плащайте за Тутанкамон, цената му е 300 паунда, а платете 1000 паунда за гробницата на Сети, уникална е!

Последна редакция: пт, 11 фев 2022, 22:55 от Mileto

Общи условия

Активация на акаунт