ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 6

  • 37 584
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Кали, благодаря за новата тема Hug
Нека споделеното в нея е повече радостно Blush

Лила, тази Т е доста плашеща. Дано никога повече не виждаш такива цифри на термометъра за който и да било.
Рекордът на наборката беше 40, 5. Тогава я увих в мокри чаршафи. Баба й се кахъреше, че съм щяла да простудя детето. Аз й казах, че още малко и ще й се изпържи мозъкът, ако не спра покачването на Т. Тогава беше и по - малка, още беше в ДГ. 
В такива ситуации съм като Маги. Действам хладнокръвно и без тюхкане. Като мине целият зор, ме залива порой от мисли.

MiaNaNia, прекрасни котаци е нарисувала девойката Heart Eyes
Лулумба, и твоят младеж добре е издокарал Карлсон Simple Smile

Валерия, поздравления за ентусиазма ти. Със сигурност медицина никак няма да е лесно да се учи. Но няма невъзможни неща, ако човек силно иска нещо. Дори и да избереш да бъдеш фелдшер или рехабилитатор, ако вярваш, че в това ще вложиш сърцето си, действай. Успешната реализация се измерва с удовлетворението, което ти носи работата, а не само във финансов план.

Десем, радвам се, че при вас вторият път е минал по - леко.
Всички болни бързо да оздравяват.

Чудя се дали да споделям, че при нас драмите с оценките продължават.
Вчера е дошло съобщение, което тази сутрин видях, за оценка по химия на тест на дата, на която детето беше под карантина.Оценката е 2.
Още две оценки по рисуване, нанесени чак сега от изпитване, което било на 15.12. Пак двойки.
Рано ми е да си сипя от сега.
Ще звъня на девойката да я уведомя и да се осведомя.
Аман!

# 31
  • София
  • Мнения: 2 658
Валерия, обмисли добре и скачай. От всичко можеш да се откажеш, но не можеш да върнеш времето назад. Уча непрекъснато, яко не се бях заела с научна работа и още малко обстоятелства щях да уча за парамедик (имаше за кратко такава специалност като проф.бакалавър в Пловдив и я.закриха).
Имам приятелка, когато аз на 37 бременеех с трето (след като реших, че спирам работа, наука всичко, но няма да направя аборт , без жилище, с половин докторантура и изтичащи срокове ), тя на 38 заряза счетоводството, собствената си фирма (съпруг офицер, не е като да имаха много пари) и записа за акушерка... Единият и син беше в 11 клас, другия в 8 - и двамата в Правец на общежитие. Тогава ми се виждаше налудно, но бях от малкото които я подкрепиха, въпреки,е и зададох поне 100 въпроса, като всеки отговор би могъл да я разколебае... Е сега 7+ години вече тя работи като акушерка тук в София и е щастлива, а аз имам една 6 + годишна Валерия, която ежедневно си отмъщава, че първата ми мисъл беше, че не мога да си позволя дете... Е вече и жилище имаме, и работата си върви. Вярно медицина е малко по-дълговременно, но не и невъзможно.
Мой съученик първо завърши в Стара Загора за ветеринар, после написа докторат в Санкт Петербург, после му доскуча да работи с животни и записа медицина и вече е доцент по педиатрия (е, вярно, че остана сам и няма утежняващи обстоятелства).
Ще ти е трудно, но децата имат нужда от примери, а това е повече от отличен пример.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Здравейте и от мен в новата тема Simple Smile Кали, благодаря! Flowers Hibiscus

Лиле, как е малката кукла? Браво за хладнокръвието, което си проявила. Дано не попадам в подобна ситуация, че съм голяма паникаи вероятно ще оплескам нещата.

Валерия, на 34 никак не си стара да започнеш нова кариера. За ученето е ясно - учим цял живот. Ако медицината те влече - действай смело и сбъдни мечтата си, няма по-удовлетворяващо чувство от това да работиш каквото ти харесва и в каквото се усещаш най-добър и най-полезен. Относно желанието на щерка ти обаче, не бих била толкова подкрепяща. Като заралийка ти казвам - училището от години е с много, много лоша слава. Дори да живеехме там, не бих си пуснала детето (ако ще и това да беше най-голямата й мечта). По-добре да заложи на по-сериозно училище с химия и биология, отколкото да прекара 5 години във ВЕТ-а. Освен това, ветеринарен техник никак не е близо до ветеринарен лекар и обучението в средното училище няма да й е много от полза за ветеринарната медицина, към която се стреми. Ако мога да помогна с някаква информация - насреща съм.

Относно завършването на срока - още няма нанесена срочната оценка по ФВС, но ако няма изненади би трябвало да завърши с 5.69 девойката - 4 петици по предмети, които се изучават по 1ч седмично - биология, география, философия и ИТ. Доволна съм. Дори да не стигне за стипендия, пак ми се струва много добър успех, предвид ситуацията. А и да се оплача - класният им напусна и сега от втория срок ще имат нов/а учител по математика+класен ръководител. Тъжни са много, защото господинът е много интересна личност, но си беше очаквано такъв човек да не се задържи дълго в училище. Дано случат на истински Учител.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 899
Валерия, моето мнение е, че искаш ли нещо - направи го! Когато чувстваш със сърцето си, че то е твоето, действай! Хубаво  е да помислиш и върху съвсем резонната и прагматична гледна точка на КатиАБВ.  Но решиш ли го веднъж и се втурнеш в приключението, ще видиш колко удовлетворяващо е да се занимаваш с това, за което си мечтала. Съвсем нормално е да си задаваш куп въпроси дали ще се справиш, както и страхът от провал. Имам един преподавател, който ни беше обяснил, че децата учат по-лесно не защото са по-малки, а защото не си слагат бариери, когато пробват, не са обременени именно от подобни въпроси, които ние възрастните си задаваме. Животът е твърде кратък, за да отлагаме реализацията на желанията си. А и възраст за учене няма. Бебчо вярно ти казва - къде се вписа сред “дъртите” Joy Мой приятел на 43г. миналата година записа право в СУ, 5 години ще учи. Именно той ми подейства много мотивиращо на мен да се реша и аз на подобна крачка. По този повод те черпя с една моя любима песен от любимо филмче.
Скрит текст:
А понеже ме попита при мен как е с ученето, да ти отговоря.
Скрит текст:
Програмата на лекциите ми е така направена, че да могат да се съчетават чудесно с работа или училище. Лекциите са онлайн, но който иска, може и присъствено в залата да ходи, както е в ОЕСР. Аз предпочитам онлайн, но за разлика от много училища, тук е изключително продуктивно. Специалността е свързана повече с практични задания и много малко теория и затова се дават огромни домашни. Но за всяко домашно имам по 10 дена за изпълнение, което е напълно достатъчно за работеща майка на тийн. Т.е. успявам с всичко и съм много щастлива от това.
Та,така! Дерзай, момиче! Няма как да не се справиш, щом го искаш!

# 34
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
За ветеринарен техник, може и в Костинброд задочно. Преди 3г позната така го завърши. Сега не знам как седят нещата.
За медицината - като ще е гарга, да е рошава, няма да ти е лесно, с три деца, но ако имаш подкрепата на мъжа ти, ще си ок 👌.
Ние покарахме малко ски, но трябва да замествам болна колежка. Децата, поне имат стройна програма - излизания Grinning
Планове за почивки отдавна не правя.

# 35
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
няма с какво да се похваля, няма и с какво да се оплача.
нещата при нас вървят добре. имат един спрян клас (един от петите), очаквам до дни да спрат един от тринайстите класове, защото има вече две съобщения за болни деца.
няма спрени цели набори.
продължава да е студено Simple Smile Simple Smile Simple Smile 18 градуса днес, но с превалявания - два пъти по десетина капки от сутринта. Simple Smile

и малко да ви разведря Simple Smile  с раздумки и снимки за Хан Халили Wink
Скрит текст:
за който не знае - най-старият пазар в Кайро. започнал е с един хан, в който са преспивали търговци и пътници. с времето повече сделки са осъществявани на място, за да не се губи време (и стоки при нападенията по пътя), построени са храмове, магазини...

сега е част от историята на града и обикновено водят групи за пазар в "автентична" и "ориенталска" обстановка. не отричам - има я, но има и друго.
седем архитектурни обекта с един билет - джамии, комплекси с училище, болница, страноприемница...
от различно време, с различни особености и решения, с различна степен на запазеност на интериора и сградите.









магични места. Simple Smile пренасят те на друго място, а? Wink








улицата със забавленията и ВИП клубовете на англичаните Wink

остатъци от някогашен разкош Sad притесних двама табладжии докато го снимах.




Simple Smile и такова има

# 36
  • Мнения: 2 687
ау много готина идея за стаж при вет. и аз се интересувам коя е клиниката?? според мен стаж на тази възраст в много професии е чудесна идея!

# 37
  • Мнения: 1 601
Добри, прекрасни снимки! Благодаря!

Скрит текст:
децата имат нужда от примери, а това е повече от отличен пример.
Не мисля, че съм добър пример. Децата ми не ме разбират, особено набора. Пита ме какво искам, нали баща му имал фирма, аз имам всичко нужно, не ми се налага да се потя и прочие разсъждения. Не знам, но срещам в тях обвинения на този етап и неразбиране за моята неудовлетвореност.
Благодаря на всички за подкрепата, няма да имам сили вероятно да се преборя с предизвикателствата. Твърде много са, но е хубаво да мечтая.
Скрит текст:
Кали, съгласна съм с написаното от теб по отношение на моите неща. Само цената на самото обучение, чак много скъпо не е. 1200 е годишната такса, не че са малко, но не са непреодолима пречка. По-скоро всичко друго изброено.
Иначе щерката явно от хормоните много бурно ми реагира на всички опити за разубеждаване. Съсипвала съм и мечтите, не съм я подкрепяла и прочие. И аз клякам. Знам за репутацията на училището. Заралийка съм и аз.
Ще видим каква ще излезе накрая, дано пък се откаже навреме. Все си мисля, каквото трябва да стане ще стане. Дано * си знае работата!

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262
И аз искам да зная коя е вет.клинка в Пловдив с възможност за стаж на 11+ годишни?
Макар че то е една е голямата "Карагьозов", на Кукленско шосе. Подозирам, че е тя. Ама дали и по време на пандемията ...
Май съм го писала, средното образование го завърших на около 400 км от родния си град. Вярно - в едни други времена, но съвсем без роднини и близки там. И съм много доволна от този факт. Въпреки, че не се реализирах професионално с придобитото образование...

От известно време се каня да ви споделя кога разбрах, че БГ мамма е една много силна платформа.
https://www.bg-mamma.com/?topic=662548
След тази отворена тема, сигурно около 3 месеца ми звъняха - пък вносители на реактиви за изследването, пък разни специалисти да ми разясняват за ползите и плюсовете на ваксинирането срещу ЧПВ, искаха от мен  (нали вече съм била доволна!) да си изтрия отворената тема в платформата ... Наскоро, покрай вашите спомени "... от кога съм тук..." се сетих да проверя дали още стои. Е, налична е!
Joy
От тогава ММ казва, че тук сме "мафията на майките".

# 39
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Добри, страхотни снимки! Много история има там. Май на този пазар беше и едно от най-известните им кафенета?

# 40
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
не знам кое е известното кафене, там са много.
от подредени и хубаво изглеждащи, до дупка невъзможна.
явно трябва пак да ги наобиколя Wink науки ради, не защото нещо ми се пазарува. Simple Smile

# 41
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Бях чела, че на този пазар се намира едно от най-старите кафенета, създадено през 16 -17 в (по спомен). Сега потърсих името му - El-Fishawi.  Просто спомен от нещо прочетено назад във времето, но поне го свързах нагледно с място, където се намира  Simple Smile.

# 42
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
ще го потърся. ще ми е интересно да видя нещо старо и запазено. Simple Smile

ходихме и в тази кула. Simple Smile Simple Smile Simple Smile https://en.wikipedia.org/wiki/Cairo_Tower
добре, че тогава не знаех тези подробности. Simple Smile щяха да си умра от смях горе. Wink

# 43
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Добри, благодаря за фотосите.
Нищо не знам за това място и ми е интересно.

Жертвите за науката могат да бъдат възнаградени с някоя покупка Stuck Out Tongue Winking Eye
Интересни са ми такива места, пропити с ориенталски дух. Любимо място ми е Египетския пазар в Истанбул.

# 44
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
били сме там. интересно е, но е много различно.
египетския пазар е... пазар.
а Хан Халили е квартал. можеш спокойно да се изгубиш, да се намериш, да те намерят... Simple Smile Simple Smile Simple Smile
досега май само един път съм успявала да изляза през входа, през който съм влязла.

ще се жертвам за нАуката и прогреса! няма начин.

Общи условия

Активация на акаунт