ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 6

  • 37 614
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 268
valeriq.k, много ти се кефя на енергията! Млада си, имаш желание, значи можеш и да го направиш. Това, че наборът сега не те разбира, не означава, че на един по-късен етап няма да разбере. А, че ще си добър пример за децата си, не се и съмнявам. Колкото до ученето в друг град, смятам, че трябва да подкрепяме децата в желанията им, ако наистина са сериозни. Едно време моите родители така са ме подкрепили, на 14 г. в друг град далеч от дома. Но това ме изгради като характер, даде ми друга насока в живота и не съжалявам за това. Миналата година се бях замислила дали ако симът ми поиска да учи в друг град бих го пуснала... не знам. Имам същите терзания, но и това, че му нямам доверие.

Всъщност, кефя се на всички ви, които се борите за мечтите си!

st. Dobri, мерси за екзотичната "разходка". Хубаво е да сменя пейзажа пред очите си за малко.

# 46
  • Мнения: 19 296
Според мен не ученето в друг град е проблемът, а това, че е професионална гимназия, с която е по-трудно да се продължи в университет. Ако пък и нивото е  лошо, ето втора причина да се опитат да разубедят девойката. Децата нямат много ясна представа на тази възраст. Най-добре таткото или баба/дядо/леля да говорят със заобикалки какви хубави шансове дават други гимназии и т.н.
valeriq.k, много ти се кефя на енергията! Млада си, имаш желание, значи можеш и да го направиш. Това, че наборът сега не те разбира, не означава, че на един по-късен етап няма да разбере. А, че ще си добър пример за децата си, не се и съмнявам.
Вал, напълно подкрепям това и също много ти се възхищавам.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 899
Валерия, и моят син в началото се чудеше къде ми е акълът да запиша да уча, след като "Никой не те кара!" и това е съвсем обяснима реакция на тийн. Знаете, че за тях всичко, което е учене е най-големият зор на земята и не могат да приемат, че някой доброволно ще си завре главата в такава торба. Но след като започнах, като видя колко старателно и с удоволствие си правя нещата, започна да ме подкрепя. Станал ми е като мажоретка на всяка отлична оценка и наистина го виждам, че искрено ми се радва.

Добри, много ти благодаря за вълшебната виртуална разходка! Gift Heart
Колко е хубаво да "пътувам" с теб!

# 48
  • София
  • Мнения: 17 592

Добри, благодаря за удоволствието, невероятни снимки на невероятно красиви сгради!

# 49
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
До кулата се стига по тясна алея през позапуснат парк. Възстановяват го, влязохме в едната част, но се наложи бързо да излезем Wink частна собственост и не се допускат  посетители.
Това е малко преди кулата



Кулата отвън


отвътре





И отгоре



Навсякъде около нея са стадиони, игрища, басейни, хиподруми...
Има обзорно място, целия 62 етаж, кафе на 61 и въртящ се ресторант с 360 градусова панорама на 60 етаж.
Видяхме три пирамиди в едната посока и други две или три - в другата.
Сега ще трябва да разучавам кои са другите три.
И заслужен обяд в "Пашата"
Като истински ингилизин го прочетох "пАча" и предизвиках съмнения в персонала. Simple Smile
Това е закотвено корабче с десетина ресторанта, кафета, сладкарница и магазини.





Заседнахме в египетския ресторант. на менюто пишеше, е е бил турски, после френски, после забранен със закон... Сега е Требуше, каквото и да значи на френски  и сервират египетски специалитети.
Място точно като за нас Wink



Поръчваме, като не винаги е ясно какво.
оказва се, едното е таджин с волска опашка

Детето е традиционалист Wink


След супите, основните и десерта, натежали си тръгнахме.
който не си плаща сметката остава на корабчето Wink



И в санитарните помещения никаква изненада Wink

# 50
  • Мнения: 2 986
Валерия, мисля че си млада и имаш възможност да сбъднеш мечтите си. Защо да не учиш за лекар, стискам палци.
Имам приятелка, завършва медицина на млади години, но после решава, че не е за нея. Завършва в ТУ специалист, по която работи над 15 години и сега, на 45г. реши, че иска да учи право, записа се и дерзае.
Да кажа, че както вчера писах, че не иска баща й коте, така днес осиновихме едно петмесечно момиченце и сега е нечувана радост вкъщи.

# 51
  • България, София
  • Мнения: 1 754
MianaNia, супер!
Пожелавам много радостни мигове с новия член на семейството.
Човек много се привързва.
Аз също се дърпах за животно в къщи, не защото не обичам, а защото сме имали котки и знам с какво е съпътствано. Но преди малко повече от 5 години и ние спонтанно решихме да приберем в София осиновеното на село котаче и го направихме столичанин Joy И не съжалявам нито за миг.

Добри, благодарности за разходката Hug

Последна редакция: пн, 31 яну 2022, 18:03 от velina_v

# 52
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
valeria, никога не е късно за нищо. Чудесно решение, поздравления и от мен! Hug
MianaNia, ех, че хубаво! Честита ви пухкава радост! Heart
Добри, страхотен разказ в думи и снимки! Така ме зареди! Направо си попътувах! Heart Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 3 826
Еха, MianaNia, трябваше по - рано да споделиш, че таткото се е дърпал, за да можеше по - рано да стане чудото. Много, много се радвам, че мечтата на девойката се е сбъднала. Хайде да ви е весело и забавно с новия член на семейството.
Валерия, и аз се присъединявам към останалите. Щом имаш желание, тогава действай Hands V
Добри, много хубави снимки. Като в приказка е.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 869
Добри, прекрасни снимки, придружени с твоя уникален начин на разказване, страхотна си Kissing Heart

MianaNia, честит ви нов член на семейството, да имате много вълнуващи, хубави моменти с пухчо Kissing Heart

Кали, аз забравих, че и ти си ученичка, нали се отказа първо от нещо, но браво за ентусиазма Kissing Heart

lulumba, направо си е страхотна рисунката на набора - гледам я през очите на 6-годишно Kissing Heart

За плановете за ваканцията - на набора планът му е да няма план Joy Спи до късно, ляга си, когато някои хора тръгват за работа, скитосва по цял ден. Вчера му заявих, че фактът, че мълча и нищо не казвам, трябва да го притесни - направо си е затишие пред пясъчна буря Joy

# 55
  • София
  • Мнения: 17 592

Леле, така се зарадвах на тази мивка... (в ресторанта на корабчето, де)...
Все пак едно нещо не сме успели да съсипем.

# 56
  • Мнения: 9 903
Ама Идеал стандарт не са непременно бг производство. Компанията е международна, създадена в Белгия.

# 57
  • София
  • Мнения: 17 592

Уф, Тити... Не го знаех - и бях щастлива...
Който трупа знание, трупа и печал. Еклисиаст 1:18

# 58
  • Мнения: 4 127
чудех се защо не пишете, пък то имало нова тема
наборът завърши с 5.93
по цял ден играе на игри, беше си обещал че ще навакса с програмирането, ама явно желанието не е достатъчно
вал, възхищавам ти се за борбеността и смелостта, подкрепям те с две ръце
мен много ме влече интериорния дизайн и мислех да запиша курс към софт уни, едва ли ще работя това, но ми е интересно

Добри, виртуално пътувам с теб , продължавай да споделяш

Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 09:54 от The Invisible

# 59
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Валерия, подсетих се за нещо покрай твоя случай: родителите ми имат приятелско семейство - мъжът е завършил математика в СУ, работеше като преподавател, бяха колеги с майка ми. В един момент реши да учи право, кандидатства и го приеха. Едновременно с това сина му също го приеха право, но в друг университет. Амии, бяха интересно семейство - хем си помагаха взаимно, хем имаше някакво съперничество помежду им, хем пък от друга страна, на бащата му беше неудобно на тези години, на които е,  да се дъни с оценки - резултатите му бяха впечатляващи. Синът, в един момент се отказа от правото (май му оставаше една година) и кандидатства във ВМУ, завърши го и тръгна да пътува. Бащата го завърши, дипломира се, и тотално смени професията си - влезе в системата на МВР.

Ако искаш силно да направиш нещо, независимо колко време и усилия ще ти коства - направи го. Така изкачваш някакво стъпало, което ти е било мечта, идея, цел...  Не е задължително да се занимаваш после с това, важното е, че си постигнал това, към което си се стремял. А пък знае ли човек, може да ти обърне живота и всичко да стане по-хубаво след това Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт