Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 33

  • 31 457
  • 800
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 510
Помощ! Почти съм сигурна, че ми се появи блистер, но е под зърното, много ме боли, но давам на малката да суче. Тя е на 8 месеца. Трето дете ми е, до сега не съм имала. Четох в статитиите на Хедра и съм почти сугирпа, че е това. Появи ми се вчера, зачервено и и има бяло, след сукане бялото изчезва, но болка има при допир в потника ми, пари. Доста ме боля и през нощта. Към какъв лекар да се обърна? Днес е петък. Притеснявам се да не е гной това и да давам на малката да суче... моля за съвети

# 16
  • Мнения: 541
Аз се обърнах към гръден хирург, гледа ме на ехограф и ми предписа лечение, защото освен блистера имах и запушен канал и температура.

# 17
  • Мнения: 7 776
И още нещо да попитам. Нормално ли е бебето просто да всмуква зърното? Просто защото повече не иска да си отвори устата. Защото според консултантката, е добре и така си му било удобно на бебето. Сега започвал да пораства и да го сърбят венците и било нормално да стиска с венците. Докато суче се усеща все едно хапе, а не че прави вакуум. И това било нормално 🙄
Обърнете се отново към консултанта си, когато имате последващи въпроси. Или към друг консултант, ако имоте нужда от второ мнение.

Никой във форум няма как да даде по-адекватен отговор, при все, че вече има човек, който познава казуса ви, отделил е от времето си, дал е конкретни насоки.

Помощ! Почти съм сигурна, че ми се появи блистер, но е под зърното, много ме боли, но давам на малката да суче. Тя е на 8 месеца. Трето дете ми е, до сега не съм имала. Четох в статитиите на Хедра и съм почти сугирпа, че е това. Появи ми се вчера, зачервено и и има бяло, след сукане бялото изчезва, но болка има при допир в потника ми, пари. Доста ме боля и през нощта. Към какъв лекар да се обърна? Днес е петък. Притеснявам се да не е гной това и да давам на малката да суче... моля за съвети
Свържете се с консултант. Няма как да е блистер и да не е на зърното, трябва да се види къде е.

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 12:38 от LittleCactus🌵

# 18
  • Мнения: 461
Здравейте, момичета! Искам съвет. Детето ми е на 9 м, захранен успешно, наддава детето много добре до момента. Освен твърдата храна е и кърмен, до сега без никакво АМ,защото кърма все още имам. От тук идва и моята дилема дали да продължа да кърмя. До преди около месец от 1 цигара вечер за отпускане запопнах дс си позволявам и 1 сутрин с кафето след кърмене и до там. През целия ден не пуша чак до вечерта, докато не го накърмя и заспи. Наблюдавам обаче, че започна да се откашля без причина, което започва да ме тревожи и се замислям дали не е в следствие цигарите. Знам, че много хора ще ме нападнат, но депресията ме доведе до тях. Дайте ми съвет, възможно ли е подкашлянето му да е от това?

# 19
  • Германия
  • Мнения: 510
Не съм в България, как мога онлайн да се свържа с консултант? Благодаря

# 20
  • Мнения: 2 395
Здравейте! Изписаха ми антибиотик Оспамокс 1000мг. Не го намерих в е-лактация, но активното му вещество  (амоксицилин)  е с very low risk. Предполагам,  че мога спокойно да кърмя, докато го пия?

# 21
  • Мнения: 7 776
Здравейте! Изписаха ми антибиотик Оспамокс 1000мг. Не го намерих в е-лактация, но активното му вещество  (амоксицилин)  е с very low risk. Предполагам,  че мога спокойно да кърмя, докато го пия?
Да, съвместим е.
Не съм в България, как мога онлайн да се свържа с консултант? Благодаря
С доброволен консултант по телефон и су разбирате за видео връзка, с ibclc консултант обикновено по телефон пак или форма за записване.

За пушенето ще редактирам довечера, че сега нямам време за дълга писание.

# 22
  • Мнения: 546
От известно време, адски много ме боли при засукване, но само на едната гърда. Кърмачето е на 11 месеца. В същата тази гърда, от няколко дни имам бодежи, доста неприятни. Да уточня, че в момента съм бременна почти в 5 месец, та не мога да разбера този дискомфорт дали е от бременността или не…
В момента суче само сутрин и вечер, до скоро сучеше поне 3-4 пъти на денонощие, но вече успявам да я приспя и без сукане, а и тя сякаш може и без да суче. Също така избиват зъби, ако има значение.
Бучки нямам и болка, само тези бодежи, които са доста силни на моменти, но са само в едната гърда.
Не зная дали изобщо вече има кърма, чувам един, два пъти да преглъща и след това май си дърпа само въздух Thinking Smirk но аз продължавам да си давам.

# 23
  • Мнения: 7 776
Има си такива неприятни болки при засукване и по време на сукане, когато кърмим по нреме на бременност, напомнят болката при заскуване на новородено, много чувствителни зърна също. Тези бодежи кога се усещат? Ако е само в едната гърда, може да е не е добре изпразнена тя и да има запушване, което да не се усеща с бучка, а някъде по навътре в каналчето. Компрес със зеле би трябвало да помогне.

Кърма има, но вече ще е доста по-малко и с променен състав, по-коластрена ще стане на вид, вече вероятно е променила и вкуса си. Тъй, че детето е възможно да спре да я търси или поне не с такава честота като преди (може да си намали на едно кърмене или дори да се отбие).

# 24
  • Мнения: 546
Има си такива неприятни болки при засукване и по време на сукане, когато кърмим по нреме на бременност, напомнят болката при заскуване на новородено, много чувствителни зърна също. Тези бодежи кога се усещат? Ако е само в едната гърда, може да е не е добре изпразнена тя и да има запушване, което да не се усеща с бучка, а някъде по навътре в каналчето. Компрес със зеле би трябвало да помогне.

Кърма има, но вече ще е доста по-малко и с променен състав, по-коластрена ще стане на вид, вече вероятно е променила и вкуса си. Тъй, че детето е възможно да спре да я търси или поне не с такава честота като преди (може да си намали на едно кърмене или дори да се отбие).

Да, зърната бяха много чувствителни, но това беше в самото начало на бременността, после вече се пооправиха. Сега само на едната гърда е адски болезнено като засуква, в тази която са и бодежите. Бодежите ги усещам през деня, като суче ги няма. Не знам дали защото намалихме кърменията и затова да се получава, одеве преди вечерното кърмене усещах гърдите леко тежки, но това и при бременност е нормално, така че ми е трудно да преценя. Иначе да, възможно е някакво запушване, не се бях замисляла, имала съм 2 пъти само, но се усещаше подобно нещо.

# 25
  • София
  • Мнения: 374
Здравейте, моля зя съвет.
Бебето ми е на 5+++, изцяло на кърма, от почти 2 седмици със зелени изхождания във всеки памперс, по-чести от обикновено и по-течни, слава богу без температура. Педиатърът изписа Хидрасек за няколко дни, после Смекта още няколко дни, без подобрение. Фекалната проба показа ентеровирус. Назначиха прахчета Адирекс бебе и диета за мен с въглехидр.храни, като за разстройство - сухари  бисквити, без млечни продукти, без плодове, ориз, картофи. Исках да попитам имали ли сте такъв случай докато кърмите и наистина строгата диета на майката би ли помогнала на кърмачето? Притеснява ме че споменаха че има адапт.млека за разстройство, и ако се наложи може бебето да мине на такъв вариант. Изключително трудно давам прахчетата, изцеждам , разтварям ги в шише с кърма, но те са толкова ароматизирани, че отказва да ги пие, буквално се боря с него. Последно разтарях в малка чашка и с дозатора на Панадола отстрани в бузката изливах за да не се задави. Не е захранен още, и всички нови вкусове различни от кърма се отхвърлят. Засега е жизнен и в добра кондиция, но ме притеснява че продължава доста.

# 26
  • Мнения: 104
Здравейте! С първо новородено съм. Все още не съм се възстановила от раждането - имам постоянни болки в опашката без значение дали седя или лежа на една страна (по гръб е абсурд), само когато съм права не ме боли.
Кърмя детето по около 5/7 минути и го дохранвам с АМ. Така ме съветваха в болницата и педиатъра подкрепи. Храненето отнема по около половин час. През нощта ми е много трудно всичката процедура по хранене, чакане 15 мин. да сменя памперса, приспиване. От храненето до приспиване се минава 1 час или повече. Умората ми се отразява доста, колкото и помощ да получавам от съпруга и едната баба през деня. Замислям се дали да не го храня само с шише вече. Ще се радвам някой да ми даде съвет или да сподели личен опит. Има ли някой, който изцежда кърмата и я  дава с шише и после е дава и АМ?Има ли бърз метод за приспиване? Изобщо не съм наясно кое е добре за детето, а хем искам то да е добре, хем аз да съм що-годе пълноценна.

# 27
  • Мнения: X
Здравейте, моля зя съвет.
Бебето ми е на 5+++, изцяло на кърма, от почти 2 седмици със зелени изхождания във всеки памперс, по-чести от обикновено и по-течни, слава богу без температура. Педиатърът изписа Хидрасек за няколко дни, после Смекта още няколко дни, без подобрение. Фекалната проба показа ентеровирус. Назначиха прахчета Адирекс бебе и диета за мен с въглехидр.храни, като за разстройство - сухари  бисквити, без млечни продукти, без плодове, ориз, картофи. Исках да попитам имали ли сте такъв случай докато кърмите и наистина строгата диета на майката би ли помогнала на кърмачето? Притеснява ме че споменаха че има адапт.млека за разстройство, и ако се наложи може бебето да мине на такъв вариант. Изключително трудно давам прахчетата, изцеждам , разтварям ги в шише с кърма, но те са толкова ароматизирани, че отказва да ги пие, буквално се боря с него. Последно разтарях в малка чашка и с дозатора на Панадола отстрани в бузката изливах за да не се задави. Не е захранен още, и всички нови вкусове различни от кърма се отхвърлят. Засега е жизнен и в добра кондиция, но ме притеснява че продължава доста.

Диетата на кърмачката може да подпомогне процеса, но не може да излекува, ако положението е по-сериозно. В колко мл се разтварят прахчетата? Ако са в малко и бебето възприема шише освен да пробвате кърма с прахче в шише и после на гърда. Ако не, със спринцовката също е вариант.

Здравейте! С първо новородено съм. Все още не съм се възстановила от раждането - имам постоянни болки в опашката без значение дали седя или лежа на една страна (по гръб е абсурд), само когато съм права не ме боли.
Кърмя детето по около 5/7 минути и го дохранвам с АМ. Така ме съветваха в болницата и педиатъра подкрепи. Храненето отнема по около половин час. През нощта ми е много трудно всичката процедура по хранене, чакане 15 мин. да сменя памперса, приспиване. От храненето до приспиване се минава 1 час или повече. Умората ми се отразява доста, колкото и помощ да получавам от съпруга и едната баба през деня. Замислям се дали да не го храня само с шише вече. Ще се радвам някой да ми даде съвет или да сподели личен опит. Има ли някой, който изцежда кърмата и я  дава с шише и после е дава и АМ?Има ли бърз метод за приспиване? Изобщо не съм наясно кое е добре за детето, а хем искам то да е добре, хем аз да съм що-годе пълноценна.

На колко е бебето? Кърменето изисква повече усилия и отдаденост - в началото е като работа на пълен работен ден, с порастването кърменията се разреждат. Единият вариант е да се ангажирате изцяло в началото, ако искате да кърмите, другият е да минете на АМ, въпрос на избор и възможности.

Ако избирате кърменето, откажете се от тези 5-7 мин. с дохранване. Кърми се на едната гърда колкото време бебето поиска (5-10-15-20-30 мин.), докато бебето не пусне само или не иска повече от тази гърда. След това същото упражнение се повтаря на другата гърда. След това, ако ще кърмите на поискване, същото упражнение се повтаря често, под често се има предвид не на режим, а когато бебето има нужда. При повечето новородени е почти постоянно, както казахме като работа с пълно работно време, при други е на по-голям интервал, но отново в началото е често. С порастването интервалите се разреждат, бебетата си изграждат сами по-голям интервал и ще сте "свободна" за 3-4 ч., но това се получава на по-късен етап, както и със захранването. Ако ще кърмите, докато го правите, може да прочетете книгата на Хедра за кърменето, доста неща ще ви се изяснят.

Нощем също отнема време, да. Сменяйте памперса винаги преди хранене, за да не разбуждате бебето, ако се успи на гърда. Ако му давате само по 5-7 мин е възможно да е гладно и още повече да се събужда, бебетата често наваксват с калориите през нощта. Хранете колкото време е необходимо, както правите през деня и е възможно да се буди само по веднъж на нощ, а дори и да е повече постепенно ще намалеят.

Успех каквото и да изберете!

# 28
  • Мнения: 6 764
Здравейте! С първо новородено съм. Все още не съм се възстановила от раждането - имам постоянни болки в опашката без значение дали седя или лежа на една страна (по гръб е абсурд), само когато съм права не ме боли.
Кърмя детето по около 5/7 минути и го дохранвам с АМ. Така ме съветваха в болницата и педиатъра подкрепи. Храненето отнема по около половин час. През нощта ми е много трудно всичката процедура по хранене, чакане 15 мин. да сменя памперса, приспиване. От храненето до приспиване се минава 1 час или повече. Умората ми се отразява доста, колкото и помощ да получавам от съпруга и едната баба през деня. Замислям се дали да не го храня само с шише вече. Ще се радвам някой да ми даде съвет или да сподели личен опит. Има ли някой, който изцежда кърмата и я  дава с шише и после е дава и АМ?Има ли бърз метод за приспиване? Изобщо не съм наясно кое е добре за детето, а хем искам то да е добре, хем аз да съм що-годе пълноценна.
Много грешен съвет са ви дали с тези 5-7 минути. Няма новородено, което да суче толкова бързо и да успее да се нахрани, то и затова се налага да давате шише. Както вече са ви обяснили, давате едната гърда, докато бебето откаже и след това втората. Интервал между храненията около 2,5 часа или ако бебето потърси по-рано, без нощна пауза повече от 4 часа. В началото се измарят бързо и отнема много време храненето. Да, умора има и то голяма. Да, шишето е лесен вариант и всеки може да нахрани вместо вас. Имайте предвид, че почнете ли цедене, бързо, бързо ще намалее кърмата и ще си минете на сухо мляко. Зорът е месец, да влезете в ритъм. После кърменето е бързо и чисто, без стерилизации и миене на шишета. Обаче само вие можете да храните бебето, което е доста обвързващо. Имате съпруг и баба, които да чистят, готвят, перат, дундуркат, което не е никак малко. Обърнете се към лекар за тези болки. Умората ще мине, всичко ще се нареди, не си прецаквайте кърменето, обадете се на консултант за навременни насоки.

# 29
  • Мнения: 7 776
Здравейте, моля зя съвет.
Бебето ми е на 5+++, изцяло на кърма, от почти 2 седмици със зелени изхождания във всеки памперс, по-чести от обикновено и по-течни, слава богу без температура. Педиатърът изписа Хидрасек за няколко дни, после Смекта още няколко дни, без подобрение. Фекалната проба показа ентеровирус. Назначиха прахчета Адирекс бебе и диета за мен с въглехидр.храни, като за разстройство - сухари  бисквити, без млечни продукти, без плодове, ориз, картофи. Исках да попитам имали ли сте такъв случай докато кърмите и наистина строгата диета на майката би ли помогнала на кърмачето? Притеснява ме че споменаха че има адапт.млека за разстройство, и ако се наложи може бебето да мине на такъв вариант. Изключително трудно давам прахчетата, изцеждам , разтварям ги в шише с кърма, но те са толкова ароматизирани, че отказва да ги пие, буквално се боря с него. Последно разтарях в малка чашка и с дозатора на Панадола отстрани в бузката изливах за да не се задави. Не е захранен още, и всички нови вкусове различни от кърма се отхвърлят. Засега е жизнен и в добра кондиция, но ме притеснява че продължава доста.
Няма нужда от диета за вас. Няма да повлияе на разстройството на детето. Просто кърмете често, по-често от обичайно, за да е хидратирано  детето. Прахчета може да пробвате да давате със спринцовка от нурофен във бузката, както и сте правила. Лечението няма да коментирам, само ще кажа , че може да се насочите към второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт