Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 33

  • 31 481
  • 800
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 546
Здравейте мами.
Имам един въпрос.
От 31 ви Януари ми беше положителен PCR теста за ковид.
Във вкъщи съм от тогава.
Лечението ми приключи .
Днес ми е последния ден от карантината.
Чувствам се много добре.
Мога ли да продължа да го кърмя.
Много благодаря.
Желая ви хубав ден

Когато майката боледува, не спира да кърми. Силно препоръчително е кърменето, дори по-често от обикновено, защото така предпазвате детето и му предавате антитела чрез кърмата.
Повечето лекарства също са съвместими с кърменето. Ако някой ви е казал, да не кърмите докато сте болна, е напълно некомпетентен Wink

# 46
  • Мнения: 16 871
В lactancia не мога да намеря тази активна съставка
 prenoxdiazine hydrochloride
Моля, някой, който има свободна минута да направи проверка. Дали не бъркам аз нещо някъде.
Това е активната съставка на либексин.
Благодаря  Hands Pray

# 47
  • Мнения: 546
В lactancia не мога да намеря тази активна съставка
 prenoxdiazine hydrochloride
Моля, някой, който има свободна минута да направи проверка. Дали не бъркам аз нещо някъде.
Това е активната съставка на либексин.
Благодаря  Hands Pray

Аз също не откривам. Прочетох сега в листовката пише това

 

# 48
  • Мнения: 16 871
За пръви път ми се случва да не намеря съставка. Благодаря за труда!

И аз го четох това в листовката, но то пише така за повечето лекарства.

# 49
  • Мнения: 786
Здравейте, моля за съвет- бебето ми е на 3 дни, към момента имам май преходно мляко- цветът е тъмно жълт. Като я кърмя засуква добре, но реши ли да спи, няма будене- пробвам да оригвам, да и пощипвам леко ръчички и крачета, не помага. Заспива след 15 минути сучене на едната гърда. В такива ситуации кое е по-добре- да изцедя другата и като се събуди да й дам от шише или да я изчакам да се наспи и тогава да предложа? Вчера ми направи впечатление, че, когато е будна, за по-малко от 5 минути изсуква от шише 20 мл мляко, персоналът от болницата ми демонстрира.
Ако има значение, роди се секцио, в 39 г.с., 2770 грама. Има съвсем лека форма на жълтеница, взела съм за болницата стерилизатор и биберон калма.

# 50
  • Мнения: X
Избягвайте шишето, още повече при бебе на 3 дни. Изчакайте да се събуди, вероятно ще поиска през по-кратък интервал, ако не се е нахранила и тогава започнете кърменето от неизпразнената гърда. НО казвате, че има жълтеница, колкото и да е лека, тя успива в началото и ако не се е събудила до максимум 3 часа, аз бих я разбудила със смяна на памперса и предложила другата гърда. Когато преодолеете етапа с жълтеницата, няма да имате нужда от това разбуждане.

# 51
  • Мнения: 1 976
Не изцеждай нищо на този етап, още повече щом добре засуква детето. Нормално е да заспи, докато суче, не се мъчи да я будиш за оригване. Няма нужда.
Като огладнее ще се събуди, предложи гърдата, от която не е сукала. Но да, ако паузата е по- голяма от 2:30ч я сложи на гърда дори в полузаспало състояние.

Като цяло, ако можеш избягвай да използваш помпата, с нищо няма да ти помогне. Само в случай, че има болка и напрежение изцеждай и то съвсем малко, до облекчение. Макар, че на този етап, те гърдите са си твърди.... така, че избягвай, ако нямаш друг проблем.

Честито бебче и горе главата, ще се справиш! Flowers Hibiscus

# 52
  • София
  • Мнения: 850
Аз те съветвам и като кърмиш да събличаш бебчето по памперс за контакт кожа в кожа. Това ще го държи будно по-дълго време. Твоята кожа ще го топли. Ако е по-хладно може да загръщаш с пеленка отгоре.

Всичко друго е както са казали момичетата преди мен.

Честито бебе!

# 53
  • Мнения: 511
Честито бебче да ви е живо и здраво и много да ви радва.

# 54
  • Мнения: 786
Благодаря, момичета Heart! Ще оставя помпата за краен случай. След като написах поста днес, малката спа един час и после сука час и 40 минути, през което време имахме само една смяна на памперс. Даже не знаех, че новородено може да стои толкова време будно, камо ли да суче. После спа още един час, аз тъкмо тръгнах да задрямвам и пак се събуди да суче, та сега това прави от половин час. Предполагам след 2-3 седмици този процес ще стане малко по-регулиран ?

# 55
  • София
  • Мнения: 850
Със сигурност! Айде да не са 2-3 седмици, малко повече ще е, но плавно ще стане по-добре. Бебето ще се научи да суче за по-кратко и да е на по-голям интервал. Моята дъщеря е на 4 месеца и през деня суче на 2:30-3:00 часа най-често. Ама преди месец и половина беше на всеки час и половина. Сега суче кратко, рядко е над 5-6 минути. Преди 2 месеца беше по 20 минути средно като продължителност.

Не се обезкуражавай ако в началото ти се струва че само кърмиш. Вероятно е да е така наистина, но си струва. Казвам го като човек, който имаше проблеми със засукването в началото и ми отне месец и малко да върна бебето на гърда. Най-доброто нещо, което направих за нас двете беше да махна шишето и да се науча да кърмя легнала Grinning

# 56
  • Мнения: 1 976
Ще се регулират нещата с времето, ще почне да суче по- бързо. Ще има дни в които ще суче по 5-10 Мин и такива, в които ще виси по цял ден на гърда, но така е с мъниците. Ще си хванете ритъма и ще се нагодите, дай си време и най- важното дай на нея, защото всичко й е ново и ти си и всичко Wink

След третия месец ще се чудиш как да я накараш да суче по- дълго Sweat Smile

# 57
  • Мнения: 184
Здравейте имам бебче на 23 дни  кърма я и се чуствам отпаднала, какво мога да пия. И още един въпрос утре съм на зъболекър и сигурно ще ми сложат упойка мога ли да кърмя или след 24 часа мога.

# 58
  • Мнения: 7 776
Слагат се упойки без адреналин (казвате, че сте кърмачка и искате упойка без адреналин) и може да се кърми веднага след часа при зъболекаря.

За отпадналостта - консултация с лекар спрямо симптомите. Ако имате температура - парацетамол или нурофен.

# 59
  • Мнения: 1 517
Препаратите с желязо пречат ли на кърменето?
40 дни след раждане хемоглобинът ми е 85, а желязото под 1.
Детето е на смесено хранене.

Общи условия

Активация на акаунт