Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 33

  • 31 602
  • 800
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 769
Препаратите с желязо пречат ли на кърменето?
40 дни след раждане хемоглобинът ми е 85, а желязото под 1.
Детето е на смесено хранене.
С голямото дете бях първите 3 месеца след раждането на терапия с ампули желязо заради нисък хемоглобин. Тя беше изцяло на кърма, не е имало проблем.

# 61
  • Мнения: 7 776
Не, съвместими са, обърнете се към лекар, за да ви изпише нужната добавка.

# 62
  • Мнения: 1 088
Интересувам се да се подложа отново на процедура криолиполиза на зона брич. Доволна съм от предишни резултати и много, много искам да направя нещо за себе си, за да се почувствам по-добре след раждането и етапа на объркани емоции и хормони. Grinning

Чета, че за повечето подобни процедури не препоръчват по време на бременност и кърмене. Предполагам е най-вече поради липсата на проведени проучвания и за презастраховане на производителите на уреда/доставчиците на услугата. Но в случая на криолиполиза не се използват никакви медикаменти, не е инвазивна и не се инжектира нищо в тялото. Мастните натрупвания се разграждат чрез охлаждане и постепенно тялото изхвърля мастни клетки. Дали мога да избързам с такава процедура или за всеки случай да чакам спирането на кърменето... (бебето е на 2м)

# 63
  • Мнения: 1 606
Само идвам да се оплача , че ми е гадно..

Дойде ми за втори път след раждането и кърмата намаля драстично. Предишният път се оправи, след като ми свърши, но вече седмица е пълен ужас. Цедя, power pumping, суче това бебе непрестанно, топля гърдите и после изцеждам.. Всичко опитах... Лактил пия, с консултант се свързах... Няма, братче.  
Удържам фронта за момента...някак си. Не знам до кога и ми е супер гадно.. Sad

Последна редакция: пт, 11 фев 2022, 19:59 от Luellis

# 64
  • Мнения: 7 776
Интересувам се да се подложа отново на процедура криолиполиза на зона брич. Доволна съм от предишни резултати и много, много искам да направя нещо за себе си, за да се почувствам по-добре след раждането и етапа на объркани емоции и хормони. Grinning

Чета, че за повечето подобни процедури не препоръчват по време на бременност и кърмене. Предполагам е най-вече поради липсата на проведени проучвания и за презастраховане на производителите на уреда/доставчиците на услугата. Но в случая на криолиполиза не се използват никакви медикаменти, не е инвазивна и не се инжектира нищо в тялото. Мастните натрупвания се разграждат чрез охлаждане и постепенно тялото изхвърля мастни клетки. Дали мога да избързам с такава процедура или за всеки случай да чакам спирането на кърменето... (бебето е на 2м)
Може, https://www.e-lactancia.org/breastfeeding/cryolipolysis/product/
Без прилагане върху зоната на гърдите обаче 😊

# 65
  • Мнения: 787
Здравейте отново, обърквам се между кърмене по поискване от една страна и съветите,, че новородено се храни най- много на 3 часа от друга. Моята принцеса се роди в понеделник, суче активно, когато пробвам да изглеждам с помпа виждам, че изцеденото отговаря на милилитрите за деня. Не съм броила колко памперси сменяме през деня, но са добре напълнени.
 Въпросът ми е, два пъти дневно прави пауза по 4 часа и нещо. В такива случаи трябва ли да я будя, за сега я оставям сама да се събуди? За последните 24 часа съм я хранила 8 пъти, но това е, защото понякога иска на по малко от 3 часа. Като цяло кърменията ни продължават дълго- по час и нещо.

Последна редакция: нд, 13 фев 2022, 04:47 от Gebura

# 66
  • Мнения: 6 769
Здравейте отново, обърквам се между кърмене по поискване от една страна и съветите,, че новородено се храни най- много на 3 часа от друга. Моята принцеса се роди в понеделник, суче активно, когато пробвам да изглеждам с помпа виждам, че изцеденото отговаря на милилитрите за деня. Не съм броила колко памперси сменяме през деня, но са добре напълнени.
 Въпросът ми е, два пъти дневно прави пауза по 4 часа и нещо. В такива случаи трябва ли да я будя, за сега я оставям сама да се събуди? За последните 24 часа съм я хранила 8 пъти, но това е, защото понякога иска на по малко от 3 часа. Като цяло кърменията ни продължават дълго- по час и нещо.
Честито бебе! Хранете бебето когато поиска като ако не потърси в рамките на повече от 3 часа, трябва да предложите вие. Новородените могат да не сигнализират при глад, например при силна жълтеница. 8 хранения за 24 часа се води минималната допустима бройка, едната пауза от 4 часа я махнете. Вземете бебето и сложете на гърда, няма нужда да го будите, те усещат и засукват.
За цеденето, не цедете извън сукането, освен при втвътдявания и дискомфорт, защото така лъжете тялото, че трябва още мляко и ще си увеличите лактацията ненужно и ще влезете в спиралата на постоянна нужда от цедене. Също не падайте в капана да цедите, за да засичате. Изцеденото с помпа не е равно на това, което може да изуче бебето. Бъдете спокойна и вярвайте на себе си и бебето.

# 67
  • Мнения: X
Честито бебе! Не цедете и не мерете колко изцеждате, няма нужда от това. Храненията трябва да са поне 10-12, 8 е малко, не следвайте режим. Ако бебето има жълтеница, будете на 2 ч., докато отмине. Кога са паузите от по 4 ч.? Ако едната е през нощта, може да я оставите, но пак е добре да имате поне едно нощно хранене. Другата пауза я махнете. Ако изобщо не можете да разбудите бебето за сукане, започнете със смяна на памперса и ще се разбуди.

# 68
  • Мнения: 104
Здравейте! Педуатърът ми каза, че ако ям сладко детето ще се изрине като го кърмя. Да, обаче много ми се яде. Ако изям няколко шоколадови бонбона с ликьор, колко време не трябва да кърмя, трябва ли да изцедя кърмата и да я хвърля или да изчакам няколко часа и тогава да кърмя?

# 69
  • Мнения: 6 769
Здравейте! Педуатърът ми каза, че ако ям сладко детето ще се изрине като го кърмя. Да, обаче много ми се яде. Ако изям няколко шоколадови бонбона с ликьор, колко време не трябва да кърмя, трябва ли да изцедя кърмата и да я хвърля или да изчакам няколко часа и тогава да кърмя?
Няма такова нещо. Ако случайно забележите някакво дразнение у детето от определена храна, внимавайте с нея. Моето бебе не е реагирало на нищо сладко, което съм яла. Цедене и хвърляне заради шоколадова бонбона е направо смешно. Яжте си и си кърмете това е храна, не лекарство.

# 70
  • Мнения: 787
Много благодаря за бързите отговори! А 3 часа да засичам от начало или от край на последно кърмене? Защото днес сутринта например я кърмех 2 часа и 10 минути, активно си сучеше, не спеше, правеше само някакви паузи от половин-една минута.

# 71
  • Мнения: 1 088
Следете за реакции да. Обикновено няма никакви проблеми да си хапваме нормално каквото искаме! Аз си ям редовно шоколади и люто (да не са огромни количества просто). Хедра 'разрешава' и бобови. 😀

# 72
  • София
  • Мнения: 867
Много благодаря за бързите отговори! А 3 часа да засичам от начало или от край на последно кърмене? Защото днес сутринта например я кърмех 2 часа и 10 минути, активно си сучеше, не спеше, правеше само някакви паузи от половин-една минута.

Брои се от началото на едното хранене до началото на следващото.

# 73
  • Мнения: 7 776
Ама моля ви се, яжте си бонбоните! Няма забранени храни! Единствено не се прекалява с прясното мляко и хидрогенираните мазнини.

# 74
  • Мнения: 49
Здравейте момичета. Имам един въпрос, колко най много може да НЕ ти дойде цикъла преди да започнеш да се притесняваш. Малкия е на годинка, кърмя го вечер и още веднъж макс през деня. Бях на гинеколог на 3 месец и сега отново. Казаха ми да не се притеснявам, но все пак. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт