Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 33

  • 31 488
  • 800
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 460
Здравейте, през деня изцеждам по няколко пъти не много големи количества кърма. Мога ли след охлаждане да ги събера и да ги замразя заедно?
Прочетох в книгата на Хедра, че не използваната кърма, престола в хладилник до 48ч.може да се замрази след това, но мога ли да събера няколко порции в един контейнер?

# 31
  • Мнения: 1 856
Рошличка, можеш. Но нека всички са охладени преди смесването. Например не добавяй току що изцедена към вече охладена. Слагай след всяко цедене в хладилника и накрая на деня или когато ти е удобно ги събери на едно място и замрази.

# 32
  • Мнения: 1 679
Рошличка, можеш. Но нека всички са охладени преди смесването. Например не добавяй току що изцедена към вече охладена. Слагай след всяко цедене в хладилника и накрая на деня или когато ти е удобно ги събери на едно място и замрази.
Ако ако се смесят какво може да се случи?Питам понеже съм го правила и не съм наясно с риска?

# 33
  • Мнения: 488
Мами, нормално ли е, че все още нямам цикъл почти 8 месеца след раждането? Все още кърмя и знаех, че може да не ми дойде бързо заради кърменето, но на раждалите около мен все им е идвало до към 6-тия месец, а пък от моя цикъл няма и следа. Не че се оплаквам, но се зачудих дали няма някакъв проблем Thinking

# 34
  • Мнения: 1 856
Белийв, не мога да ти отговоря на въпроса. За начина на съхранение съм чела, спазвам го и за това отговорих на Рошличка.

# 35
  • Мнения: 7 776
Рошличка, можеш. Но нека всички са охладени преди смесването. Например не добавяй току що изцедена към вече охладена. Слагай след всяко цедене в хладилника и накрая на деня или когато ти е удобно ги събери на едно място и замрази.
Ако ако се смесят какво може да се случи?Питам понеже съм го правила и не съм наясно с риска?
Нищо няма да стане от веднъж, възможно е ако една от порциите е била на топло дълго време, да се развали съответно цялата кърма в едно пликче/съдче. Просто не го правете за напред 😉

Мами, нормално ли е, че все още нямам цикъл почти 8 месеца след раждането? Все още кърмя и знаех, че може да не ми дойде бързо заради кърменето, но на раждалите около мен все им е идвало до към 6-тия месец, а пък от моя цикъл няма и следа. Не че се оплаквам, но се зачудих дали няма някакъв проблем Thinking
Абсолютно нормално. И една година може да мине, може и повече.

# 36
  • Мнения: 191
Какво обезболяващо мога да пия след вадене на корени?

# 37
  • Мнения: 137
Здравейте, коронясах се 👑 и днес личната ми каза да спра да кърмя 🙄 за първи път при боледуване ми казва да не кърмя, какво ви е мнението по този въпрос? Благодаря предварително!

# 38
  • Мнения: 546
Здравейте, коронясах се 👑 и днес личната ми каза да спра да кърмя 🙄 за първи път при боледуване ми казва да не кърмя, какво ви е мнението по този въпрос? Благодаря предварително!

Що за глупост… но не се учудвам. Кърмете си спокойно, даже е препоръчително сега да кърмите по-често от обикновено!

# 39
  • Мнения: 137
Здравейте, коронясах се 👑 и днес личната ми каза да спра да кърмя 🙄 за първи път при боледуване ми казва да не кърмя, какво ви е мнението по този въпрос? Благодаря предварително!

Що за глупост… но не се учудвам. Кърмете си спокойно, даже е препоръчително сега да кърмите по-често от обикновено!


Ами и аз така знам, че когато майката боледува чрез кърмата отиват антитела към бебето… направо бях изумена от съвета и.

# 40
  • Мнения: 7 776
В първи пост има буквално в първите изречения за ковид и кърмене инфо 😉

Какво обезболяващо мога да пия след вадене на корени?
Нурофен

# 41
  • Мнения: 137
В първи пост има буквално в първите изречения за ковид и кърмене инфо 😉

Какво обезболяващо мога да пия след вадене на корени?
Нурофен

Благодаря, не ми е изписано нищо силно, само инфлуцит и витамини. Въпреки това, обаче, ми каза да спра да кърмя. За това реших да попитам и тук, ако трябва да си сверя часовника 😁 най-вече заради това, че при други боледувания не ми го е казвала.

# 42
  • Мнения: 7 776
Правилно сте се ориентирала, кърмете си детето, не само не се спира, а даже обратното - силно препоръчително е. Дано мине леко 🤞

# 43
  • Мнения: 511
Здравейте мами.
Имам един въпрос.
От 31 ви Януари ми беше положителен PCR теста за ковид.
Във вкъщи съм от тогава.
Лечението ми приключи .
Днес ми е последния ден от карантината.
Чувствам се много добре.
Мога ли да продължа да го кърмя.
Много благодаря.
Желая ви хубав ден

# 44
  • Мнения: 523
Аз също се бях разболяла преди седмица и не съм спирала да кърмя. Когато и колкото поиска 🥰

Общи условия

Активация на акаунт