Бездомните кучета в България и колко хуманно е да са на улицата?

  • 2 911
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 993
Не е същото, детето ще се научи да говори и да се само обслужва, ще порасне и ще поеме по пътя, докато кучето не може да се оправя само, да работи и да си купува храна, някои от тях оцеляват други не, зависи дали ще имат късмета да попаднат на място, където да се грижат за тях...

# 61
  • Мнения: 14 891
А и дайте да не се правим колко са ни важни хората пред животните. Да, на някои хора не им дреме за кучета, котки и хамстери. Но същите тези хора не се вълнуват и от чуждите деца, независимо дали майка им е Джесика в Охайо, Мирела от ж.к.Чародейка, или Айше в Столипиново; дали се гледат в семейство, в семейна среда, или в дом за изоставени. Не са и длъжни да се вълнуват.
Винаги ми е смешно като засравняват някои хората и животните и ау, как може да ви дреме за животни, пък за хора не. Хайде такива загрижени граждани първо да осиновят 1-2 църни циганета на прогимназиална възраст, а не бели бебенца, и/или да отидат да доброволстват в старчески домове, пък тогава да държат сметка на чуждите приоритети.

# 62
  • Мнения: 41
Позорна е ценностната система, която приравнява куче към човек; туй бележи много сбъркана йерархия на ценностите, още на видово ниво.
Използването на определения като  "циганета" е расистко и БХК ще се зарадва на вашите изказвания!

# 63
  • Мнения: 14 891
Позорна е ценностната система, която приравнява куче към човек; туй бележи много сбъркана йерархия на ценностите, още на видово ниво.
Позорна, вика Joy Не мога Joy
БХК не го цитирай по-добре, с такива антиобществени виждания Blush

# 64
  • Мнения: 41
Когато някой приравни кучето с човек, резултатите могат да бъдат трагични.
От коментарите разбираме че жената се е опитала да целуне кучето.
https://www.google.com/amp/s/www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/253480- … st-za-zhivota/amp

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 18:51 от Mirela898

# 65
  • Мнения: 1 405
Очевидно кучето не е социализирано и освен това не познава жената. И вас да вържем на верига в студ и пек за 3 години, и вие сигурно ще реагирате така. Отново хората са виновни, не животното.

# 66
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Очевидно кучето не е социализирано и освен това не познава жената. И вас да вържем на верига в студ и пек за 3 години, и вие сигурно ще реагирате така. Отново хората са виновни, не животното.

Да де, това го повтаряме всеки път. Виновни са малоумните собственици на кучета. Лошото е, че те са в перфектна симбиоза с една друга категория хора на които им хлопат дъските и реват на умряло за кучета, приюти и отглеждане на кучета във всякакви форми, разновидности и размери. В България за съжаление е някаква анархия по тази тема, че и не само. В Европа как е? Ще живееш в апартамент с куче или няколко кучета без да са ти разписали всички съседи, че са съгласни?! Знаете ли кога? Точно никога. Ще те подберат в комплект с кучетата. Или кучетото ти ще лае по цяла нощ на балкона? Точно никога...! Тук все още минават между капките.

# 67
  • Мнения: 1 405
Като толкова много ви харесва тая Европа, ми преместете се там де. Явно всичко, което много ви пречи тук, там е супер уредено и само вас чакат.

P.S. Никой уважаващ себе си стопанин не би си оставил кучето на балкона, нито през деня, нито през нощта. На такива трябва да им се взимат животните.

# 68
  • Мнения: 41
Да живяла съм в Европа.
Да, тези и много дуги неща там са уредени.
Да няма кучета по улиците, а домашните не пречат по никъкъв начин на гражданите.
Факт!
Не разбирам защо вие не искате България да бъде европейска държава?

# 69
  • Мнения: 1 405
Защото избиването на бездомните кучета няма да ни направи европейска страна. Единствено промяната в манталитета на хората може да го направи.

# 70
  • Мнения: 41
Никакво избиване!
Всички животинки в приют.
Не, там са в клетки. И е студено.
Всички животинки се квартироват.
Живеш в апартамен, взимаш куче!.
Няма не искам. Който не иска, бой.
После всеки месец минава зоополиция да проверява дали  се грижите съвесно за най добрия ви приятел. Ако сте го занемарили, отново бой.
Това е хуманно отношение към домашните любимци, българска версия!

# 71
  • Мнения: 1 993
Защо ще караш някой на сила да взема куче в квартира? Ако те накарат да приютиш бездомни ще го направиш ли, и то ако ти се падне от онези дето пият и крадат, като го и гониш - бой? Много крайно..

# 72
  • Мнения: 41
Не знам защо не сте схванали иронията.
У нас разни организацийки, медиите и други подривни елементи отдавна промиха мозъците и отровиха обществото.
Крещящото малцинство с нетрадиционна сексуална ориентация, зелени възледи,  защитници на земните твари и подобни "нормални" налагат своята диктатура.
Традиционните религиозни ценности базирани на здравото семейство отдавна са демоде.
Да живее новия либерален ред!

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 10:48 от Mirela898

# 73
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
То понеже толерастите са само по темата с бездомните животни и сексуалната ориентация, или понеже Църквата сама спазва каноните и правилата си...

Съгласна съм, че проблеми има и те са глобални, но всеки един от нас ежедневно е част от тях...
Много ми се иска да напиша сладникавата розовинкава теория, че "промяната" се корени във всеки един от нас, в която вярвах като малка - гледайки "Капитан Планета", вярвах че ако аз правя каквото трябва (да спирам водата докато си четкам зъбите сутрин, да ползвам многократни кърпи за попиване в кухнята, да си изхвърлям боклука в коша, да чистя след себе си и т.н.) това ще има значение и нещо ще се промени към по-добро... 25 години по-късно видях, че съм се лъгала жестоко и в момента ми е супер тъпо, че децата ми ще живеят в точно този противен свят.

Мен ако питате - основният проблем и съществуването на  хората на планетата, ама ще ме обвините в желание за геноцид над цял биологичен вид...

# 74
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Защото избиването на бездомните кучета няма да ни направи европейска страна. Единствено промяната в манталитета на хората може да го направи.

Пропуснала си да уточниш, че трябва промяна в манталитета на тия които гледат кучета. На първо място!

Общи условия

Активация на акаунт