Бездомните кучета в България и колко хуманно е да са на улицата?

  • 2 896
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 992
То понеже толерастите са само по темата с бездомните животни и сексуалната ориентация, или понеже Църквата сама спазва каноните и правилата си...

Съгласна съм, че проблеми има и те са глобални, но всеки един от нас ежедневно е част от тях...
Много ми се иска да напиша сладникавата розовинкава теория, че "промяната" се корени във всеки един от нас, в която вярвах като малка - гледайки "Капитан Планета", вярвах че ако аз правя каквото трябва (да спирам водата докато си четкам зъбите сутрин, да ползвам многократни кърпи за попиване в кухнята, да си изхвърлям боклука в коша, да чистя след себе си и т.н.) това ще има значение и нещо ще се промени към по-добро... 25 години по-късно видях, че съм се лъгала жестоко и в момента ми е супер тъпо, че децата ми ще живеят в точно този противен свят.

Мен ако питате - основният проблем и съществуването на  хората на планетата, ама ще ме обвините в желание за геноцид над цял биологичен вид...

Зависи от самосъзнанието и манталитета на хората, ако всички бяха като теб да спазват такива правила в дребни детайли светът щеше да е по-различен. За съжаление водещи са парите и материализма - какъв си, дали ще ходиш където искаш, дали ще си купиш това или онова...

# 76
  • Мнения: 41
За да притежаваш толкова много кучета трябва да имаш лицез за приют. Но у нас всичко е възможно. Хората очевадно са с отклонения, но "Хуманистите" са щастливи, кучетата са на топло, нахранени. Вероятно са пращали някой лев.
Но като всяко нещо което е самоделно, нещата излизат извън контрол и се случва немислимото.
И сега какво правим с кучетата?
Колко от тях са били кастрирани, има ли новопоявили се там, никой не знае. Страхотно просто. Важно е да сме хуманни и също толкова безотговорни. По скоро лицемерни.
https://gospodari.com/otkriha-myrtva-jena-v-rusensko/?fbclid=IwA … LM9SamDSerh6a6Jsc

# 77
  • Мнения: 41
Още една хуманност от "природозащитничка".
На думи и в нета, всички псевдокучелюбци са много силни.
Това бялото много прилича на последното наше куче - азиатска овчарака. Жал ми стана.
Една голяма част от бездомните кучета се появават по този канал. За да спестят пари дори не са кастрирали кучетата. Но дамите с нежни души пращат наивно парици на поредния месия ТАРИКАТ.
https://glasnews.bg/balgariia-obshtestvo/priyut-uzhasite-kucheta … bmWJ_yg_nVV8_db7Q
Ето и едно мнение от ФБ. Да схванете картинката.
"Всъщност в цялата схема има йерархия. Тия дето са на терен са болни хора. След тях се нареждат фб кучкарите, които с дребни суми си купуват добри сърца и най- отгоре седи една клика от 40-50 човека, която има чисто финансови интереси. Последните са тези които маризят кметове, общински приюти, и всекви властимащи."

Последна редакция: ср, 09 фев 2022, 15:48 от Mirela898

# 78
  • Мнения: 41
Заглавието
Сигнали от цялата страна за нападение от четириноги.
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2022/02/09/helpbook-signali-smeti … ni-dyrveta.519863

Общи условия

Активация на акаунт