СЕДМИ КЛАС 2021-2022 Тема 6

  • 28 892
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 981
Ако имах дете, което се е насочило към СУ /или друг университет с подобно неграмотно балообразуване/ отдавна щях да съм писала и на университета, за да ги образовам по новата образователна система, и на МОН да проведе информационна кампания на университетите.

# 46
  • Мнения: 1 376
Пак не мога да се въздържа...
Синтезирам казаното от Дидева (Господ здраве да ти дава 🙏):
Сегашните гимназисти са яко прецакани - около 85% от тях. 😪
Бъдещите гимназисти са още по-прецакани, щото виждат,че текат промени и се опитват да наместят изборите си... Ама ще се допрецакат щото онези горе са напред с материала, ние само гадаем и трошим нерви допълнително 🤕
А малките, дето още и не мислят за седми клас... Могат да започват да се готвят по евентуалния комбиниран изпит 🤣
Изобщо...
За Бога, момичета, започвайте да пиете 🤣🤣🤣 Така не се оцелява в Бг-образованието 😱

# 47
  • Мнения: 8 522
МОН сътвориха големи глупости. Например да се явиш на матура по Информатика и ИТ без компютър което е безумие според всички учители. Масово са писани писма за промяна, но не знам дали са я направили.

Майка съм на дванайсетокласник и до началото на тази учебна година нямаше информация нито за матурите, нито за приема на университетите.

Наборката пък си беше харесала "софтуер и хардуер" в близката гимназия. Неофициално от там ми казаха че такъв профил няма да има. Сега чакам да обявят паралелките и тепърва ще решаваме - къде и какво.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 171
Наистина е време да се започне с пиенето, лека по лека, нещо тая 7 класна несериозно подхождаме по този въпрос, набор 2004 отдавна пиехме т.нар. бЕло и садяхме розмарин по това време! Отивам за чаша червено за набор 2008!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
bora ,за какво се ползва розмарина? За убийство не става, за пиенето не питам, там ми е ясно.
Дидева, мерси. С една дума всичко е без значение като не можем да предвидим плановете на МОН.

# 50
  • Мнения: 21 455
МОН сътвориха големи глупости. Например да се явиш на матура по Информатика и ИТ без компютър което е безумие според всички учители. Масово са писани писма за промяна, но не знам дали са я направили.
Това не го разбрах. На база на заповедта за ПИС и инструктажите смея да твърдя, че  със сигурност се работи на компютър. В момента не мога да дам линк, тъй като ми изпратиха информацията лично, но ето кратък цитат.
На лаптопа, на който се решават практическите задачи от изпитите по информатика и по информационни технологии, може да използва само локално инсталираните програми и платформата за предаване на решението, без да използва Интернет.
 Решенията на практическите задачи (за всяка задача се прикачва един файл със съответното решение или .zip архив с няколко файла) от ДЗИ по информационни технологии и по информатика качва в електронната платформа, след което потвърждава приемането им в присъствието на квестор. (Задачите, свързани с програмиране, трябва да бъдат решени или на Java, или на C#.) При предаването за всяка задача файлът се именува съгласно изискването, поставено в условието на задачата.


bora ,за какво се ползва розмарина? За убийство не става, за пиенето не питам, там ми е ясно.
Да си го миришеш, ако не ти се пие гинко билоба. Joy

# 51
  • София
  • Мнения: 3 483
Подкрепям бора. Дайте да си сипем.
Сега някой друг се е захванал да оправя ВишУто.
Ха Наздраве!

# 52
  • Мнения: 8 522
Дидева , в началото на учебната година класната на синът каза че матурите по Информатика и ИТ ще бъдат само на лист  т. е. без компютър. Каза че учителите масово са писали писма за промяна. Явно са решили да направят промяна от МОН.

# 53
  • Мнения: 1 738
Аз някак си по иначе си представях 7-класната драма. Но ковида много ми обърка системата и с подготовката, и с пиенето и въобще с амбициите. Сега някак си го приемам не толкова драматично. Все ще влезе някъде, важното е да сме живи и здрави. Да видим първо как ще почне и свърши втория срок, че в София е ясно за момента, ама ние из провинцията ще чакаме.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 171
Една чашка гъмза и перспективата е по добра! Иначе розмаринът беше за успокоение, ароматът му, но не знам дали е издържано нАучно това, просто му излезе име навремето и хукнахме да го споменаваме, за спокойствие и на майките, и на наборите. Стана наборен лаф, както ще си имаме и сега сигурна съм, като се нажежим повече!

Да, помъдряхме с тоя ковид и някак си всичко стана по нереално дигитално, верно, все си викаме, абе най-важно е да сме живи и здрави, ама пак ще си има тръпка и ще е весело и екшън, ще видите!

# 55
  • Мнения: 21 455
Не знам защо са решили така. Внимателен прочит на учебно-изпитната програма показва, че няма как да стане само на лист. Не и при наличието на практически задачи.
Да не говорим, че буквално до преди дни нямаше детайли относно протичането на изпитите. Едва ли някой просто им е казал, че няма да има компютри. Все едно, твърде много се отклонихме от седми клас, а и в крайна сметка нещата са такива, каквито са.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 170
В новите теми ми се появи тази и ми показа колко несериозна майка съм станала като не следя правилното място.
Второ дете - включвам се при вас от втори срок с една кандидат-гимназистка. Добре, че нямам трето да го оставя да се справя само.

Белото и розмарина се наследяват и споделят, защото са важни за душевното ни оцеляване.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 058
Момичета, какво се е случило в таз, изначе тъй спокойна тема! Само докато изчета четирите страници поне 5 пъти метнах отчаяни погледи към барчето Rolling Eyes
Така, да се знае - розмаринът се озползУва за повишаване на памет и концентрация. Всеки седмокласник следва да има саксия розмарин над главата си, а майка му да го полива надлежно (розмарина, не седмокласника).
Не ми вярвате? - четете https://www.edna.bg/zdravoslovno/rozmarin-za-silna-pamet-4629938
Белото - това е едно недуразумение от преди 4 години, когато четох как посестримите ми прибягват до бЕло и понеже за мен виното е само червено, не го асоциирах с вино, а с онзи бял прах, който не знам защо реших, че са подкарали на стари години, покрай седмокласниците си. Недуразомението беше изяснено, лафът остана.
Настоящите гимназисти са прецакани. 12-класниците със 100% сигурност, 11-класниците - почти сигурно. Нататък - ще се изяснява в движение. Проблемът с профилите, професионалните паралелки и тем подобни нововъведения не е толкова за БГ-ВУЗ-овете, а за чужбинските. Тук все още има опция - изпит към самия ВУЗ (е, за най-търсените), а и гладът за студенти напоследък е толкова осезаем, че едва ли някой ще придиря по какво си държал матура, ако целта е просто да се завърши някакво виШу. Но чужбинските унита (вкл. БАСИ Joy ) обикновено искат хорариуми. А няма как да извадиш хорариум по химия, ако в 11 и 12 клас си изучавал профили география и история.  Да не говорим, че има специалности, за които трябва да представиш хорариум по биология, химия и физика. Ей това е почти невъзможно, защото профилите, които избираш след 10 клас са 2, значи трябва да си бил мегадалновиден и след 7 клас да си се класирал в паралелка с един от тези три предмета като първи профилиращ и после училището да ти е предложило да си избереш и другите два от асортимента си (ако ме разбрахте). И ей такива дреболии.
Ха, наздраве!

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Аз не разбирам термина “ започвайте да пиете”. Аз не съм спирала.

# 59
  • Мнения: 1 376
Аз не разбирам термина “ започвайте да пиете”. Аз не съм спирала.
Ох бе, Ренко ще ти излезе име 🤣🤣🤣
Ми аз като калпав пияч само подканям тук сестрите ама те се дърпат 🤔 А това е по-подозрително за мен 🤔
Добре че се позавъртяха стари пушки, че иначе... Нема такава седмокласна 😰😰😰

Общи условия

Активация на акаунт