СЕДМИ КЛАС 2021-2022 Тема 6

  • 28 955
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 562
Ох бе, Ренко ще ти излезе име 🤣🤣🤣
Ами щот' и на другите ще им излезе име. Simple Smile И ще стане мазало с тия имена.

Тамън вчера хвалих първолачката, че поне тя пише домашни без подкана. И днес - греда. Не бе мрънкане, не бе чудо.
Как пък не ми се падна поне едно зубърче от тия тримата. Ни'къв късмет.

# 61
  • Мнения: 1 376
Такаааа
Аз се притесних сега с тоя розмарин 😰
Понеже к'вото пипна - съхне... Само ММ държи, ама той ще да е някакъв много устойчив плевел 🤣🤣🤣
Открих, че има етерично масло за такива като мен 💃💃💃
За момента си капваме масло от чаено дърво... за противовирусно, като добавим розмарин... Ще миришем на калпава ботаническа градина 😱 Ама здравето и учението са най-важни 🤣🤣🤣
Ще ни познаете по миризмата 😂😂😂

# 62
  • София
  • Мнения: 1 893
Нинка мерси за темата!
Тази седмица аз съм ваканция, набора уж пише, решава тестове и домашни, но ще проверявам в събота. Пиенето не се спира, водката от петък прогресивно намалява и трябва да се зареди нещо ново.
Набора така и не знае какво му се учи, но видял че в Перник!!! Има училище, което приемало и с успех 4.70 ( къде го е гледал нямам идея) та е спокоен. Как ще стига до Перник не е измислил. В трамвая миналата седмица някакви осмокласници го успокоили, че само трябва да е спокоен за матурите Simple Smile

# 63
  • Майничка
  • Мнения: 12 593
Нина, благодаря за темата!🌷

Мандаринка, профилът, избиран след 10 клас, може да е и само един, зависи какво е решило училището - дали предлага 3 или 4 профила. Ако предлага 3, "артисалите" часове могат да бъдат пренасочени към ИУЧ по желание, за увеличаване на хорариума. При това тези  непрофилирани часове могат да се сменят в 12 клас.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 066
Ще ни познаете по миризмата 😂😂😂
Мисля, че току-що сътвори лайт-мотива на "нашата" тема Joy Flowers Seedling

Гаргамела, това някак съм го пропуснала. Мислих, че когато ПП са 3 броя часовете, отредени за профил, се разпределят между тях - т.е. получава се повече на брой часове на годишна база по определен предмет. За 11 клас при 4 ПП на един се падат 144 часа/годишно. При 3 ПП на един следва да са 192. Но не съм се замисляла за какво се оползотворяват...защото материалът, предвиден в модулите по един ПП се покрива (явно) с брой часове като за 4 ПП (т.е. по-малко на годишна база). Миналата година имаше някаква "информационна среща за модулите" в училището на баткото (164 ГПИЕ), но такава информация не са подавали, за ИУЧ по желание. Даже наблягаха, че между 11 и 12 клас ПП не се сменя, та да мислят добре какво избират. Но и те имат по 4 ПП, де, няма "свободни" часове.

# 65
  • Мнения: 21 455
Възможно е да са три и да са с повече часове.Така е в НПМГ. Правилото е да са най-малко 18 часа и най-много 20 часа седмично през целия етап на обучение, като за отделен предмет не могат да надвишават 8. При четири предмета няма избор. Всички са с 4+1.

# 66
  • Мнения: 1 044
Значи вие си пийте, пък аз ще съм трезвеникът шофьор, щото съм кърмачка Animal Cow

Мойта щерка много се зарадва на дистанционно обучение следващата седмица. За нея то е равносилно на почивка. Лежерно го дава и през ваканцията, но съм я оставила, че наближава голям зор и стрес. Сега да мине пробния в Регалия да видим къде ще се позиционира, при нея БЕЛ е много по-слаб от математиката и съм доволна, че е първи по план.

За профилите каквото и да обсъждаме с нея, всичко е "ооо не". Никакъв изявен интерес към предмет. До миналата година ако не се лъжа профилите бяха още в паралелките, за които се кандидатства, а сега ще се избират на по-късен етап. Поправете ме, ако греша. Thinking

# 67
  • Майничка
  • Мнения: 12 593
В някои училища уж ги посочваха предварително, но реално бяха в нарушение, защото в нормативната уредба е посочено, че профилите се гласуват поотделно за всеки випуск и това се случва към края на 10 клас на съответния набор.

# 68
  • Мнения: 21 455
Два са ясни още с приема. Третият/четвъртият се избират на по-късен етап. Все още се срещат паралелки, които в ДПП са посочени с повече от два профила, но практиката показва, че в края на десети клас учениците имат право да избират отново трети/четвърти ПП.

# 69
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 774
Значиии нищичко не разбирам от последните мнения, изключая приятната Wine Glass и ароматизирана част, нищичкоо......

# 70
  • Варна
  • Мнения: 45
Аз вино имам,остава да набавя розмарин.Извън шегата много сте ми полезни.Благодаря!

# 71
  • Мнения: 8 236
На теория е едно, на практика често е друго. В гимназията на големия има няколко различни вида паралелки като първи и втори профил. Трети и четвърти не са посочени официално никъде предварително, но дефакто се знаят какви ще са. За математическата паралелка трети профил е английски, за чуждоезиковата е история. За останалите паралелки не съм се интересувала, защото не са били в полезрението. В ЕГ-та, понеже са с по 7-8 паралелки на випуск, може и да има повече варианти за трети и четвърти профил и възможност да се съберат групи. И пак, може примерно за физика, да няма достатъчно желаещи за сформиране на група и тогава физика няма, пък нека детето да иска да я учи. Или пък училището да не предлага някой предмет, защото няма учител, който да води профилираната подготовка по този предмет. Та неизвестните са много. Единствено сигурни са първите два профила.

# 72
  • Мнения: 2 111
Мамзелче, две сме. Само дето, за мен ще трябва, някой да се включи и за Wine Glass, макар от далеч и виртуално, пак ще ме хване. Само ще помоля, този който ще го направи, да ми каже, за да знам на кого да благодаря.
Още ни е рано на нас, да го мислим това с профилите, първо трябва да реши къде и какво ще иска да учи. Ако не е наясно, ще се запише някъде, пък после, ако промени решението си, ще се прехвърли. Но без образование, каквото и да е то, няма да остане.
Поне розмарин си имаме у дома, да е жива и здрава баба и, жената ако може, на г...з растояние, ще направи плантация и джунгла, много обича всякакви треволяци. Между другото, предиии достааа време, споменах за кактусите, та който си има  у дома, нека сложи един до устройството което се ползва за обучение, сигурно ще стане и за тв. Помощник е в изсмукването на облъчването, енергията и други такива. Момата беше сложила, после го махна, сега единият стои нейде из стаята, и хич не го поглява.

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 11:31 от Тони ♒🍀

# 73
  • София
  • Мнения: 6 183
E, не сте честни - 5 стр. за едно денонощие, ама смилете се, затрупана съм с работа Joy

Не съм виизчела, следобед ще се опитам да наваксам. Но за търсещите по-лабавото при математиката, препоръчвам художествени училища Wink Севсем без, няма как.

# 74
  • Мнения: 2 111
Горгонзолче, значи казваш изкуствата.
Представям си, седи си на чина, почва да рисува, но нещо туй дето са задали, не се получава. Тогава решава, да нарисува мама и фамилия, с чашка вино - Wine Glass, или направо с бутилката пред тях. На колко ли ще оцени рисунката учителя.

Общи условия

Активация на акаунт