С какво ви дразнят свекървите? – 135

  • 35 701
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 853
Абе като дойдат децата, на много представители на +1 поколението, независимо собствени родители или свекъри, нещо им прещраква и адът се отваря.

# 706
  • Мнения: 1 561
Когато сме си в България не се притеснявам изобщо защото - свекърите по празници са едни от най-скучните хора, които съм срещала.
За рожден ден обядваме за малко и край- празника свърши.
За Коледа вечеряме 1 час и всичко приключва- местим се у нашите (въпреки, че Коледа не е наш празник)
За Нова Година у свекито всичко приключва в 00:30 и всички по леглата. Купона естествено е у нашите и сме там до сутринта.
Никак не се оплаквам 🥳🍺🥂

# 707
  • Мнения: 1 600
Здравейте, изчетох последните десетина страници и реших да се включа и аз 😁 Много добре се разбирам със свекървите, живеем в един град, виждаме се често. Майка ми живее на 4 часа път от тук и както се подразбира няма как да се виждаме често. Сега съм бременна и свекървата стана някак досадна, изобщо няма усещане за някои неща. Миналата седмица бяха големи цупения как така няма да се видим на моя имен ден, защото ще сме с майка ми, която си идва специално заради това. 30 минути слушахме дуднене какво ни пречило да я оставим и да отидем при тях 🤷 Дори свекърът и ММ почнаха да ѝ се карат. След това звънеше всеки ден на ММ да провери какво правим и дали случайно не сме я пренебрегнали заради някой друг.И друг път се е случвало да мрънка за такива неща и направо почвам да се притеснявам колко досадна може да стане като родя 😅 Опитах да го обсъдя с ММ, ама ме отряза само с "не обръщай внимание" и приключи. Изказах си мъката и аз, поне за имената няма никакъв зор, сами си ги избираме 😅

Имай си едно на ум 😂..

Ужас! Какво им става на теЗ' жени? Държат се така, сякаш те никога не са били снахи ...

Последна редакция: ср, 20 апр 2022, 22:33 от Luellis

# 708
  • Мнения: 164

Имай си едно на ум 😂..

Ужас! Какво им става на теЗ' жени? Държат се така, сякаш те никога не са били снахи ...

Сега си връщат, че са били 😈

# 709
  • Мнения: 6 575
Хаха дааа именно това е елементарната психология на подобен тип жени. "Аз съм се пречупила и съм слушала, сега и ти трябва да ме слушаш". Ама времената са други, сестро, сори. Това им е слабото място, и говори, че всъщност са слабохарактерни и лесно ще вземеш контрола. Ако някоя има нужда да го ползва, безплатен съвет Joy

# 710
  • Мнения: 6 703
Сериозно ли вярвате, че една проклета свекърва е била послушна снаха? Човек си се ражда с характера. Лошите свекърви са били и проклети снахи.

# 711
  • Мнения: 18 561
Бяхме много млади и от мама на свекърва слушахме. И повечето заедно живяхме. Сега сте изградени хора, порасли ,отделени и  е друго. На нас отне време да пораснем.
Има разлика от 19 до 29 години.

# 712
  • Мнения: X
Ммм, Боряна, аз се омъжих на 20, но сигурно и в най-развинтените си фантазии няма да си ме представиш послушна. Не е толкова до възраст, колкото до характер. Аз съм гадина по рождение.

# 713
  • Мнения: 6 575
Че то даже на младини си повече бунтар.. Аз как съм се кротнала вече, даже на моменти такъв съм дзен, чак не мога да се позная Joy пък на 20 щеше да хвърчи перушина Joy

# 714
  • Мнения: 18 561
Стига де, развалихте ми вярванията и  обясненията  и всичко за живота.
Ами аз си бях залюхана отвсякъде, признавам. Много неща не съм се сещала, моето омъжване  е било  всичко друго ,не  и  желание за мъж. Ами слушах си, където ми свирнат отивах. Докато децата започнаха да имат нужди и заради тях можеше  да се изправя срещу всеки.

# 715
  • Мнения: 13 769
Цвети 94, не разбрах майка ти къде е, откъде идва и къде отива? И вие къде сте празнували твоя имен ден? Ако е било във вашия си град, защо просто не ги събра заедно!
С идването на внучето обикновено става по-сложно. Бабите се втурват да помагат, независимо дали родителите го искат това от тях, младата майка пък като орлица започва да брани детето си и мястото си до него, сякаш някой може да я измести, и започват сръдните и разправиите.
Затова сче добре още от сега да решите с таткото какво и как искате да бъде - с помощ, без помощ, с баби, без баби, и после да си отстоявате решението!

# 716
  • Мнения: 4 239
Ммм, Боряна, аз се омъжих на 20, но сигурно и в най-развинтените си фантазии няма да си ме представиш послушна. Не е толкова до възраст, колкото до характер. Аз съм гадина по рождение.
Мхмм, същата! Когато ММ ми предложи брак му казах, че ако иска да сме заедно, да започва да търси квартира под наем (близо до моята работа Wink ) и че нямам никакво намерение да живеем нито в къщата на неговите родители, нито пък при моите.
Стига де, развалихте ми вярванията и  обясненията  и всичко за живота.
Ами аз си бях залюхана отвсякъде, признавам. Много неща не съм се сещала, моето омъжване  е било  всичко друго ,не  и  желание за мъж.
Тоест, изборът на съпруг не е бил твой?

# 717
  • Мнения: 18 561
Мой, но не по причина, че искам съпруг, не съм била дорасла. Просто исках да се махна от къщи. Първия ,който ме поиска.Всъщност обичта дойде след време. А и не напускам близък,  майка ми е с втори брак ,не ми хареса. Това също. А тя не е имала деца ,представях си с деца как ще  е. Освен това има още причини. И не на последно място си бе друго време.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ммм, Боряна, аз се омъжих на 20, но сигурно и в най-развинтените си фантазии няма да си ме представиш послушна. Не е толкова до възраст, колкото до характер. Аз съм гадина по рождение.
Само дето се омъжих на 25. Не че на 20 бях по-кротка. Хич никак. Аз и мъжът ми определяме правилата по които живеем. Повече аз, да бъдем честни.

# 719
  • Мнения: 36
Птица, явно не се изказах съвсем ясно. Майка ми живее и работи в друг град от много години. И да, дойде в града, в който живеем ние и свекърите.Вероятно щях да ги събера всички, някъде на ресторант, просто още не го бях планирала конкретно, но след изказванията "зарежи майка си и ни ела на гости" някак ми се отщя. Със същия успех и те можеха да кажат вземи я, нали? Чисто постъпката ме подразни сякаш те са единствените хора, които искат да ме видят. Лично не виждам проблем бабите да идват, когато им се роди внуче, за да го видят  и да се порадват, ако това го броим за помощ, но всяко нещо трябва да има разумни граници и да не се прекрачват. И за двете страни това ще е първо внуче и ще им е голяма радост на всички.

Общи условия

Активация на акаунт