С какво ви дразнят свекървите? – 135

  • 35 590
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 19 143
Е, и свеки трябва да свикне, че вече не е удобно да влита по всяко време.
Но да, точно Ма ко да обвинява в преекспониране...

# 736
  • при късмета
  • Мнения: 23 871
Изобщо нямат нищо общо имотните въпроси и не е нужно да са уредени черно на бяло. Това е до такт и разбиране, но ето, че пак се обръща на имотния въпрос. Вечния аргумент на свекървите, когато няма друг. Joy
Според свекървите, задължително снахата търси къща, в която точно с нея да живее, а не мъж за връзка, с потенциал за повече. Наистина ли си вярвате? Това, което искат е уединение, за да се опознаят с въпросния мъж и сами да разберат могат ли да живеят заедно. Нищо повече. Това обаче няма как да стане, ако гордата собственичка си влита когато ѝ хрумне, защото къщата била нейна

# 737
  • Мнения: 13 683
Ми да се уединяват в квартирата, бе 😂 Нали има къде!

Точно ти си тази, която свежда всичко до имоти.

# 738
  • Мнения: 4 743
Тук вече въпросът наистина опира до мъжа. Синът ако няма нищо против майка му да готви в неговата кухня и да си влиза, когато пожелае, гостенката нищо не може да направи по въпроса. Явно на мъжът не му пречи и не го вижда като проблем. Друго би било, ако приятелката се премести и кажат, че те вече ще живеят заедно като двойка и си имат собствено домакинство.
Според мен свекървата в тази история не вижда в лицето на приятелката на сина си снаха и стопанка на този дом, а момичето, което идва на гости, остава с приспиване и е добре дошло на семейната им софра.

# 739
  • Мнения: 11 870
Свекървата, ако изобщо е свекърва не е "влетяла" в спалнята по никое време, а си ползва кухнята по навик. Или защото нейната кухня все още има нужда от допълнително оборудване, щом в новото крило се живее от няколко месеца. Или защото така се е разбрала със сина си и това е възможно. И освен това, не се знае синът какво е казал на майка си, каква точно му е жената. И въобще, за да няма недоразумения най-добре от самото начало на квартира, в отделно жилище. Щом жената има квартира, да поживеят там, да видят как ще по тръгне, да се определят какви са им намеренията.

# 740
  • при късмета
  • Мнения: 23 871
Ми да се уединяват в квартирата, бе 😂 Нали има къде!

Точно ти си тази, която свежда всичко до имоти.
А погледни кой пръв пише, че свекървата си е вкъщи. Аз ли съм или ти? Смешно е вече
Ти излизала ли си на квартира в началото на всяка връзка, с всеки? Момичето написа, че дори още не се е пренесла съвсем, защото не знае дали ще се чувства добре. Ми няма и то не заради мъжа, с който е решила да пробва

# 741
  • Мнения: 13 683
А не си ли е в къщата свекървата 😂

# 742
  • при късмета
  • Мнения: 23 871
Че си е в къщата, в къщата си е. Но ти твърдеше, че аз съм захванала имотната страна на нещата, а си ти. Нали правиш разлика м/у тези 2 твърдения, защото са много далеч едно от друго.
И като си е вкъщи от нея не се иска такт и съобразяване, така ли? Ще обикаля цялата къща, ще влезе в другия самостоятелен вход, само защото в тази кухня е свикнала!? Дооообре Joy А пък усамотението на сина ѝ с жената, която е избрал няма никакво значение. После се твърди, че свекървите, като по-възрастни и по-умни били по-възпитани. Друг път

# 743
  • София
  • Мнения: 19 143
Е, то най-лесно да не даваш нищо и да обвиняваш другите в меркантилност и че имотите са нищо работа. Не са всичко, но не са и нищо.

# 744
  • при късмета
  • Мнения: 23 871
Е, то най-лесно да не даваш нищо и да обвиняваш другите в меркантилност и че имотите са нищо работа. Не са всичко, но не са и нищо.
Тук говорим за връзка в началото си. Какво според теб трябва да даде жената? Мъжа, като има самостоятелно жилище веднага ли трябва да се изнесе, още преди поне да са пробвали как ще живеят заедно? В началото съвсем други неща се гледат, ти веднага отиде на меркантилност и веднага прецени, че искала да отиде някъде, където само да си събуе обувките. Грозен е този начин на мислене. Особено, когато извода ти е на базата на нищо

# 745
  • София
  • Мнения: 19 143
Не е за нея конкретно, но казвам с каква жена този мъж ще си живее чудесно. Ще си "нареди къщата" и изпуска парата само пред приятелки.
Да, има меркантилни жени, както и мъже. Не че търсят богаташ, ама те са да създават уют, пък той да плаща за всичко, и жилище да осигури.
Или просто не могат сами да се оправят и не им стиска да си излязат, ако нещата не вървя, защото "сме ремонтирали" къщата.

Последна редакция: чт, 21 апр 2022, 15:52 от Cuckoo

# 746

Общи условия

Активация на акаунт