С какво ви дразнят свекървите? – 135

  • 35 703
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 19 249
Ммм, Боряна, аз се омъжих на 20, но сигурно и в най-развинтените си фантазии няма да си ме представиш послушна. Не е толкова до възраст, колкото до характер. Аз съм гадина по рождение.
Ти си се женила 90-те години, а Боряна - доста по-рано. Ти си била любимка на тате, а тя - с втори баща, разлика голяма.
Има значение и къде си расъл и какво си видял. Аз съм видяла помагащ абсолютно наравно и всеотдаен баща. Обаче пък той е своенравен и не става да го командориш, като съпруг не всяка би го изтърпяла. Няма пълно щастие...

Бор_яна, има една приказка за твоя случай: "Оженила се мома да си не е домА".
Хубаво-лошо, изкарали сте доста години, деца сте отгледали. И сте имали достатъчно работа, предполагам, та да се замисляш щастлива ли си, не си ли. Казармения принцип - войниците да са постоянно заети, за да не мислят за глупости

Последна редакция: чт, 21 апр 2022, 10:40 от Cuckoo

# 721
  • Мнения: 6 575
А добрия съпруг трябва може да го командориш ли Rolling Eyes
Нещо много често използвам думи на мъжа ми из тоя форум, ама айде пак. "Не е добре да се опитваме да се командваме, а всеки да си се сеща сам какво има да прави и как най-добре да го направи". Е, това проникновение ни дойде след години сблъсък на характери и инати Joy Сега поне имаме още по-голям инат от двамата - детето, та там ни се трансформираха "битките" Joy

# 722
  • София
  • Мнения: 19 249
А добрия съпруг трябва може да го командориш ли Rolling Eyes
Нещо много често използвам думи на мъжа ми из тоя форум, ама айде пак. "Не е добре да се опитваме да се командваме, а всеки да си се сеща сам какво има да прави и как най-добре да го направи". Е, това проникновение ни дойде след години сблъсък на характери и инати Joy Сега поне имаме още по-голям инат от двамата - детето, та там ни се трансформираха "битките" Joy
За някои жени - определено е така, вкл. и в тези форуми. Веднага се сещам за съвета, че мъжът трябва да е по-влюбеният от двамата. И други такива схващания.
Мъжът ти е прав по принцип, обаче ако двамата съпрузи имат различни приоритети кое да се направи първо и точно как? Примери колкото щеш.

# 723
  • София
  • Мнения: 194
Наясно съм, че в чужда къща - чужди правила.
Два отделни входа са на една къща "близнак". Има си нова хубана кухня, но ме влудява, че винаги като се прибере от работа идва да готви в нашета. Така била свикнала, защото до преди годинаса живеели само в едната част на къщата и впоследствие са ремонтирали другата половина и са се отделили заедно с баща му там. Това много ме напряга. Колкото и да ми е приятно в тях като наближи 16ч изпитвам напрежение, че ще връхлети и започне едно готвене и тропане. Аз по никакъв начин не се чувствам длъжна да и помагам. Дори последния път и заявих, че по-късно ще правя паста за вечеря. Май се усети, че си държа на самостоятелността и, че ниес ме отделна единица и не искам съвместно готвене и вечеря с техните, но все пак е доста налагаща се жена.
Другото е, че в почивен ден закусваме и в повечето случаи тя връхлита, за да ни види как сме ,уж и започва едно разпитване за плановете ни през деня. Последния път дори се опита отново да организира съвместно готвене с въпроса "Как да направим броколито с месото ?" моя отговор отново беше контриращ "Рано ми е да мисля за вечерята, а и ние може навън да хапнем..."

# 724
  • Мнения: 2 853
Как така връхлита? Защо има опция да влиза, когато си реши? И по-важното: мъжът къде е в тази картинка?

# 725
  • София
  • Мнения: 194
Как така връхлита? Защо има опция да влиза, когато си реши? И по-важното: мъжът къде е в тази картинка?

До преди по-малко от година са живеели заедно. Така е свикнала видимо и не осъзнава някак, че не може както до сега да си влиза, готви и снове. С него още не съм коментирала това ми дразнение. До сега търпеливо наблюдавах и изчаквах да вида как ще се развият нещата, защото не съм се изнесла напълно в тях, но да кажем, че по-голямата част от времето си живея там.
Не съм сигурна, че ще ми е добре там и затова още не съм си напуснала квартирата. И точно заради този факт, че на съседния вход са родителите му. Делим един двор ин ямаме самостоятелност, на която аз много държа и мисля, че занапред това би било повод за конфликти и моя собствен комфорт ще е засегнат.

# 726
  • Мнения: 6 575
А добрия съпруг трябва може да го командориш ли Rolling Eyes
Нещо много често използвам думи на мъжа ми из тоя форум, ама айде пак. "Не е добре да се опитваме да се командваме, а всеки да си се сеща сам какво има да прави и как най-добре да го направи". Е, това проникновение ни дойде след години сблъсък на характери и инати Joy Сега поне имаме още по-голям инат от двамата - детето, та там ни се трансформираха "битките" Joy
За някои жени - определено е така, вкл. и в тези форуми. Веднага се сещам за съвета, че мъжът трябва да е по-влюбеният от двамата. И други такива схващания.
Мъжът ти е прав по принцип, обаче ако двамата съпрузи имат различни приоритети кое да се направи първо и точно как? Примери колкото щеш.

Хахах, ама той тоя съвет е точно моя Joy ама нещо май не можах да го обясня както трябва, вече не помня в коя тема..и то даже е реплика пак на същия този мой мъж. Обичането няма нищо общо с ината и невъзможността един човек да бъде "командван". Даже точно, защото има любов, има и сблъсък на силни характери. Аз нито мога да съм послушна, нито мога да обичам послушен. Май пак не можах да го обясня, ама карай Joy

# 727
  • Мнения: 8 783
Аз пък токова си обичам пространството и спокойствието, че нямам търпение и синът да завърши и да се изнесе. Не ги разбирам тия хора,дето зорлем се бутат с младите.
     Относно празниците - вече съм баба  и много искам да прекарвам доста време с внучката. По празниците има повечко почивни дни. Но ако кажат , че имат други планове, хич няма да се цупя и сърдя. Те са млади,то и ние сме млади де,  всеки да си живее живота. Живеем в една къща, но на два етажа, два отделни апартамента. Поканили сме ги за Велкиден, защото сме поканили и моите родители и сестра ми. Казаха ,че ще дойдат, но първо ще идат при родата на зетя. Аз проблем с това нямам.
    Но те не са от родителите,които сакън не дават детето на никой. Мисля дори ,че ще се възползват от присъствието на три баби и ще вземат глътка въздух. Защото , кой каквото да ми говори , една двойка има нужда от време само за двамата.
   Вървя днес за работа и след мен вървят две мацки на възраст 25-30 години.Без да искам чувам разговор, как едната не носи светли дънки,защото мама й е казала, не й отиват.С тях задника й бил по-голям отколкото в панталон с ръб.Жената беше слаба , добре сложена. Мъжът й я харесвал с едни такива , ама мама не одобрява.Тя затова само с нея си купува дрехи , щото винаги й казва кое й отива и кое не.
   А после свекървите били обсебващи , тъщите ИЧ.

# 728
  • София
  • Мнения: 19 249
За да е обсебваща тъщата - трябва дъщерята да позволи. А съвсем нерядко дъщерите дълги години не скъсват пъпната връв с мама, колкото и да се отрича в тази тема.
Иначе спор няма, че с дънки задникът изглежда по-голям, особено пък със светли. Мама е трябвало да я научи като малка да се конти и да я пуска сама да се оправя.

# 729
  • Мнения: 13 769
Аз пък не виждам никакъв проблем в това да си помагат, съветват и слушат майки и дъщери, както и приятелки!
То тук във форума го правим, камо ли в реала!
Проблемът идва когато се отказва това право на майки и синове 🙂 И то се отхвърля с пяна на уста 😉

# 730
  • Мнения: 5 346
За нищо на света няма да се омъжа за човек, който аз не обичам, ако ще той да ми свали звездите от небето. Затова и чаках "пределната"за моето време възраст  22 г. и  5 м.  Имаше такива,които много ме искаха. Чудех се как да ги избягвам. Докато срещнах НЕГО. Взаимна лзбов от пръв поглед (буквално).Видях го в киното и в мига го харесах. После ни запознаха общи приятели. Той ме хареса от първата среща. И така 41г., докато смъртта ни раздели.

А девойката, на която 'секървата "влитала", дали нещо  не си е въобразила, че вече е снаха?   
У нас са идвали  не една и две такива.Нали се сещате,че няма как да  не  си влизам у нас, ако те не са официално представени като снахи? Та нека първо обясни дали Е или НЕ Е снаха.

# 731
  • Мнения: 500
С него още не съм коментирала това ми дразнение.
Време ти е да говориш.
И само гледай реакцията му, тя ще ти покаже ще ги бъде ли нещата или не.

# 732
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
А девойката, на която 'секървата "влитала", дали нещо  не си е въобразила, че вече е снаха?   
У нас са идвали  не една и две такива.Нали се сещате,че няма как да  не  си влизам у нас, ако те не са официално представени като снахи? Та нека първо обясни дали Е или НЕ Е снаха.
Преекспонираш, както винаги. Прочете ли, че къщата е близнак и свекърите са в другата част, а тя идва да готви в тяхната, само по навик, защото до скоро са живяли в тази част. Предполага се, че в тяхната също има кухня, нали? Тепърва се събират двамата и, ако свекървата е на твоето мнение, че може да си влита когато си иска, и това да не е снахата, то тогава мамин златен дали изобщо ще завъди такава, замисляла ли се е? Според мен отговора няма да ѝ хареса, а заслугата за това може да си я припише и да се гордее

# 733
  • София
  • Мнения: 19 249
Такъв мамин златен ще си намери жена, която ще е доволна, че ще се събуе и влезе, особено ако е дошла само с дрехите на гърба си и няма особени умения в нищо, т.е. ще чаща да я издЪржат.
И ако не пише тук и не я нахъсват - ще изкарат един относително хармоничен брак, каквито са имали повечето от нашите родители.

Последна редакция: чт, 21 апр 2022, 14:48 от Cuckoo

# 734
  • Мнения: 13 769
Мако, точно ти преекспонираш 😀
Близнак, не близнак, къщата не е "тяхна", а на свекърите и те могат да си влизат, където поискат. (е, без спалнята на младежа, особено когато е споделена). Още повече, че явно, когато момичето не прави спагети, младежът се храни на масата на майката. Как и дали въобще имотните въпроси и собствености са уредени със сина не знаем, но право на претенции девойка, преспиваща инцидентно при него, все още няма. Добре е първо да се разберат помежду си какви са си, що са си, после къде и как ще живеят и чаак тогава с претенциите към влитането, излитането и пр. на собственичката.
Така като чета, най-добре е Даниела да си седи в квартирата, а той ако иска, да се нанася при нея. Пък после ще го мислят "техния" близнак 😉

Общи условия

Активация на акаунт