Извънземните ли ще са следващото шокиращо разкритие?

  • 7 843
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Всеки избира в какво да вярва!Аз лично вярвам!Нормално е да имаме различни философски гледни точки!

# 16
  • Мнения: 2 791
То не е въпрос на философия, да ти кажа.

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Ти от 'де си толкова осведомен какво има и няма из Вселената?

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някак си ми е невъзможно да коментирам нещо, което не познавам, не съм виждала и няма никъде данни за него.
Всичко останало е фантазии и предположения. Ако решим загадката човек, тогава, може би, ще е една идея по-лесно да определим извънземен живот.

# 19
  • Мнения: 12 473
Лили, то непознатото е 90 %, а познатото - 10 %.

# 20
  • Мнения: 148
То не е въпрос на философия, да ти кажа.
а на какво е въпрос?Много ми е интересно какво ще кажеш?

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лили, то непознатото е 90 %, а познатото - 10 %.
Много интересно твърдение. За да се определи какъв е делът на нещо, то трябва да се знае колко е цялото и след това да му определим колко процента от това цяло е еди си какво. В случая може да познаваме една част, но не знаем колко от цялото е непознатото. Аз допускам безкрайност, затова 90% от безкрайност е пак толкова.

# 22
  • Мнения: 641
Далеч повече ме вълнува въпросът с изкуственият интелект и квантовите компютри отколкото разни глупости за извънземни.И да има някъде във вселената разумен живот,то може би ние сме най-напредналият такъв и затова вероятно все още няма контакти между цивилизациите.
А и спокойно можеш да подминеш темата. Каквото и да има, със сигурност не сме най-напредналият вид, и твоя коментар го показва.
Темата е много интересна и различна.
Има доста материал в тази връзка и с доста, но недостатъчно разкриваща информация.
Наскоро засякох едно предаване по History - Извънземни от древността, както и още няколко с такава тематика.
Ако на някой от вас му е любопитно, няма да отговори на въпросите ви. Но мен лично ме кара да си задавам повече.
Както филма Маджестик 12, също има интересни разкрития.
Сигурна съм, че има нещо. Както и, че има установен контакт, но поради някакви причини това не се разкрива на обществото.

Последна редакция: нд, 13 фев 2022, 22:05 от The Rose

# 23
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 068
Не бих я подминал темата защото е интересна,най-малкото заради изцепките в нея.Някои от тях ме карат да си припомням онази фраза за човешката глупост и вселената,като например това да се твърди със сигурност от някой нещо което е в сферата на фантастиката,това наистина е много интересно.

# 24
  • Мнения: 148
Тесногръдието на някои хора много ме изморява!Много неща има които не сме виждали,но вярваме в тях!Ако си на принципа око да види ръка да пипне,това не е твойта тема!!!

# 25
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Вярвам, че има нещо, някъдв там. Вярвам, че са посещавали и посещават Земята.
Има доста свидетелства на опитни летци за среща с нло.
Древни скални рисунки също намекват за това.

# 26
  • Мнения: 641
Не бих я подминал темата защото е интересна,най-малкото заради изцепките в нея.Някои от тях ме карат да си припомням онази фраза за човешката глупост и вселената,като например това да се твърди със сигурност от някой нещо което е в сферата на фантастиката,това наистина е много интересно.

Понеже ме провокираш да вляза в твоя тон. Единствената "изцепка", която прочетох до момента е - че се имаш за част от най-напредналият вид.
Очевидно от трите ти изречения в едно, с липса на препинателни знаци, няма да напишеш нищо нормално, освен заядливи и абсолютно детински разсъждения. Така че, прочети книга, две първо.
Предполагам темата е създадена, за хора, които искат да обменят интересна информация.

# 27
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Преди началото на 2020 ако някой ви беше казал, че ей сега нов, коварен вирус ще излезе от прилеп/ лаборатория, ще завладее света, ще предизвика пандемия, светът ще спре в тотален локдаун и маските и онлай обучението/ работата ще станат ежедневие, дали щяхте да повярвате?
Аз не, със сигурност.

# 28
  • Мнения: 2 791
То не е въпрос на философия, да ти кажа.
а на какво е въпрос?Много ми е интересно какво ще кажеш?

Въпрос на познание добито посредством нещо наречено научен метод.

# 29
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 068
Тесногръдието на някои хора много ме изморява!Много неща има които не сме виждали,но вярваме в тях!Ако си на принципа око да види ръка да пипне,това не е твойта тема!!!
Ами тогава вземи си почини от себе си,щом те изморява тесногръдието.Точно това е тесногръдието или ограничеността,да вярваш в нещо което не е научно обосновано.Така както хората при чумните епидемии са вярвали че е дошло второ пришествие.А що се отнася до това за кого е темата,то тя е пък изглежда е най-малко твоята.Темите за врачки,гледачки и други подобни,както и тези за sci-fi сериалите са явно по твоята част.И да добавя за тези които са толкова убедени че не сме били най-напредналият вид/без даже въобще да има някакво доказателство за извънземен разум/,да имат впредвид това че човекът е еволюирал до сегашният си вид благодарение на една изключително малко вероятна случайност.Тази че преди около 65 милиона години е паднал метеорит с такива размери и то на такова място че климатичните промени да унищожат всички динозаври.И дали на тези планети които все пак не са чак толкова много на брой,на които условията да са подходящи да се зароди живот е би могло да се случи преди нас събитие което да доведе до еволюция на разумна форма на живот.

Последна редакция: пн, 14 фев 2022, 00:27 от alex_bg

Общи условия

Активация на акаунт