АГ Варна 2022

  • 16 017
  • 219
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 143
Ох, каква камера 😂 Вижте, раждах април на 7ми етаж, акушерката беше една за всички, представете си 10 стаи да искат да оставят бебетата за 10 минути и отделно да имат да вършат и останалите си задължения (документация, тонове, секцио ако щеш и тн.) Бебетата си имат легла и спят по 20 часа. Аз оставих бебето в стаята да се изкъпя за 10 минути преди изписването. Вратата беше отворена за да мога да чувам евентуално, ако се разплаче.

Раждах планово секцио и донесоха бебето на 3ти ден след операцията, за да мога поне малко да съм се раздвижила и да се грижа адекватно за бебето. Мисля че цената зависи от лекаря и етажа. На 7ми етаж с избор на екип беше 700 лева секцио и по 120 лева за стаята за 5 дни. Раждах при професор Ковачев, мисля че другите лекари вземат по 600 лева, но може и да лъжа тук. За 6ти етаж май е 80 лева за двойна стая и 100 за единична, но пак може да лъжа тук. Затова никой не ви е дал точен отговор.
Отношението беше окей и на двата етажа, не мога да се оплача.
 
Момичета, хайде малко по сериозно. Мъжа ми беше на кораб по 5 месеца, замина след като родих, да не мислите че не съм се къпала.
Напасвате си живота спрямо бебето, когато спи си вършите нещата.
Във Аг се изкъпах след като ме преместиха в стаята, бебето ми дадоха на 3ти ден, след това пак се къпах даже косата си изправях. Бебето в началото спи повечко. Когато проходи, е тогава оставането без надзор е мисята невъзможна...Kissing Heart

Първо, не смятам, че въпросът ми за взимането на бебето е категория “лигавщини”, че покрай назидателният ви тон с такова впечатление останах. Искам да знам взимат ли ги за 10-15мин или не, за да преценя дали да си взема камерата. Второто, това, че вие си оставате бебето само и правите Х на брой неща си е ваш личен избор и не следва да лепваме етикети дали съм сериозна или не съм с питането си. Като не можете да бъдете полезна с коментар или съвет, по-добре подминете въпроса.

Последна редакция: чт, 01 юни 2023, 15:35 от mzd1996

# 181
  • Мнения: 179
Момичета, хайде малко по сериозно. Мъжа ми беше на кораб по 5 месеца, замина след като родих, да не мислите че не съм се къпала.
Напасвате си живота спрямо бебето, когато спи си вършите нещата.
Във Аг се изкъпах след като ме преместиха в стаята, бебето ми дадоха на 3ти ден, след това пак се къпах даже косата си изправях. Бебето в началото спи повечко. Когато проходи, е тогава оставането без надзор е мисята невъзможна...Kissing Heart
Някак сякаш нападате жената ,всеки се напасва.. да .. но има едно но ..от бебе до бебе има огромна разлика .. и аз бях дни и нощи сама .. не ме питайте как се справях с бебе с колики ,първият месец ,как пищеше и не спеше .. имало е дни не съм се хранила , навсякъде бях с нея .. свършиха коликите и в момента е на 5 месеца и мога да правя всичко докато спи ... а и жената нищо лошо не е казала ..

# 182
  • Мнения: 106
Не се карайте 😄 като бременна пред раждане с първо дете и аз имах такива въпроси, нормално е да се притеснява всеки, които все още не знае какво го чака. Сега три месеца по-късно ми се виждат нелепи някои неща, а престоя в болницата си ми е направо мъгла и далечен спомен. НО това е вече след опита. След като видиш какво е, и след като видиш твоето дете как е се напасваш. И аз съм спала седнала с малката на ръце заради колики, и ходех с бебефона навсякъде в началото, дори до тоалетна. Трябваше да слизам да оправям документи до регистрация в АГ, а малката не мога да я взема с мен, само аз си знам какво ми беше тогава 😄 сега ми е смешно. Опит и време.

За камерата не мога да гарантирам, че ще има къде да я пуснете, освен ако не е на батерии. Стаите са си малки, не помня да има много контакти. По-важно според мен е помпа за кърма. Много хора ме уверяваха че няма нужда, ама си има. Докато се напаснете с детето, може да не изсуква добре, и гърдите може да ви болят. Отделно, всичко може да ви се носи в последствие. По-добре е за първия ден най-важните неща да вземете, после някой да ви донесе другото. Всичко което вземете с вас (ако сте по спешност, само това ми е ясно на мен) го мъкнете с вас в предродилна, после ви помагат да го качите.

# 183
  • Мнения: 25 739
Не се заяждам, отговарям на въпроса, "взимат ли бебето да се изкъпе майката".
Не не го взимат.
Камерата няма да я коментирам, че пак ще ви се сторя назидателна.

Съгласна съм с твърдението, че престоя в болницата минава като миг.
Бегло си спомням, че след като ми преляха две банки кръв, слязох прясно оперирана до неонатология да си видя бебето, което беше на лампа със превързани очи.
И колики имаше от ден 18, до 4 ти месец. След това почивка два месеца и започнаха зъбите...
Всичко минава.

# 184
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Аз бях там зимата за задържане и имах добри впечатления от персонала, всички бяха любезни и идваха често да проверявам как съм. Дори бях приятно изненадана, понеже очаквах описаното от вас като всяка държавна институция.
Може би щом не го взимат ще си взема камерата, за да мога все пак да се изкъпя за престоя 🙈
Аз бях в двойна стая и другото момиче гледаше моето бебе, докато съм в тоалета или се къпя, а аз нейното. Даже гледахме и на момичето в съседната стая бебето, докато тя се къпеше. Банята е на една ръка разстояние от стаята. След секцио на третия ден ти дават да се къпеш.


Nomadgirl, новороденото главно спи. Нищо няма да му стане за 5,10 минути. Като не искаш камери, си вземи двойна стая. Друго си е да си кажеш с някой две приказки. И още нещо, ако ще си секцио, само охраната няма да те види гола. Така че няма притеснения да се къпеш на отворена врата. Повярвай ми, колкото по-бързо и лесно свикнеш, че бебето до прохождане може и само да стои в кошарка, шезлонг за 5,10 минути, толкова ще ти е по-лесно. Аз също съм сама с детето редовно, това значи да не пикая, да не готвя...

700 лв е плановото секцио, без значение лекаря.

Последна редакция: чт, 01 юни 2023, 22:52 от Tiffany А

# 185
  • Мнения: 609
Здравейте, споделям малко информация от това, което казаха в Ден на отворените врати: има промяна в цените на АГ. Избор на екип е вече 900лв.
Настаняване на 4ет е безплатно - ромките също са на този етаж, но не се смесвали заедно с българки в една и съща стая.
Настаняване в двойна стая на 6ет е 60лв, а в единична е 80лв.
Настаняване на 7ет е 120лв и е винаги в единична.
Под единична се има предвид стаята, но банята и тоалетната са общи със съседната стая.
Условията са сходни, правен е наскоро ремонт и разликата между 6&7 ет е в климатика, който на 6ет липсва и кана за гореща вода. Има минибар и на двата етажа. Телевизорът се заплаща с жетони.
Основна разлика е, че на 6ет престоят е 4 нощувки при планово секцио и една вечер в реанимацията на 2ет, а на 7ет са 5 нощувки в стаята, в която ще ви настанят по принцип и съответно заплащате 5х120лв при планово секцио. Родилната зала е на същия етаж и една акушерка обгрижва по-малко бебета спрямо тези на 4&6 ет.
Имат допълнително услуга за присъствието на таткото по време на раждането и е 150лв, но важи само ако изберете 7ет, за другите не е възможно.
Избор на акушерка по време на раждането в също доп.услуга и е на цена от 250лв.
Предлагат и консултант по кърмене, но не запомних колко беше цената.

Посещенията не са разрешени, но родилката може да слиза до 1-ия етаж до входа, бебето не се взима от това, което разбрах.

Ако има някоя, която е родила наскоро би ли споделила дали поне показват на таткото бебето след раждането през стъкло/ до неонатология както правят в Майчин дом или изобщо не се практикува, защото забравих да попитам. 🙂

# 186
  • Мнения: 375
Раждах в АГ преди два месеца и половина. Таткото вижда бебето в деня на изписването.

# 187
  • Мнения: 3 124
леле, доста са се променили някои цени от 2020
ние имахме щастието бебето да го види веднага щом го пое акушерката за тегло и след като бе измито ...минути буквално...Мъжът ми бе до мен всеки ден колкото искаме, показваха ни как се облича и кърми, единствено в реанимация не допускаха за дълго, само за 10 минутки...
Иначе бях на 7 ет и цената бе 120, но не бе 5 дни ...

# 188
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
След ковид са запазили тези мерки и скоро няма да ги махнат

# 189
  • Мнения: 31
Здравейте. Искам да попитам за мнение и дали на някого се е случвало подобно нещо.

Бях с планирано секцио с уговорката за спинална упойка. Така се случи обаче, че ми поставиха спиналната упойка, но тя не подейства - при тест с обождане в краката усещах всичко.

След това обаче директно ми сложиха маската за пълна упойка и никой не ме предупреди, нито ми каза какво следва. Докато разбера какво се случва, вече бях заспала.

Това практика ли е?

Всичко завърши добре, но не ми хареса начинът по който постъпиха - все пак исках да чуя първият плач на бебето, което ми отнеха без да ме питат.

# 190
  • Мнения: 96
Ами май ако не те хване спиналната, няма друг вариант. Кофти, че така се е получило, ама като стане напечено, някой път забравят да обяснят и действат. Аз до пет мин. преди спешното секцио не разбрах, че ще има такова. Т.е. подозирах, ама не ми отговориха. Явно са били под пара дали ще оцелеем.

Иначе при нас нямаше консултант по кърмене, голям зор беше и така и не се получи. То и никой нищо не ми показа за бебето, само изрично ако искам след 300 уговорки. Добре, че някои неща съм ги гледала при Елена Василева.

# 191
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
На мен ми показваха за бебето, но аз си и питах, който влезеше разни неща. А една педиатърка и някаква консултантка 20 минути ми помагаха за кърменето.

# 192
  • Мнения: 105
Може ли да се избере екип при нормално раждане. Може ли да избереш 6 етаж ако раждаш нормално. И как така няма свиждане?

# 193
  • Мнения: 609
Може ли да се избере екип при нормално раждане. Може ли да избереш 6 етаж ако раждаш нормално. И как така няма свиждане?

Може и при естествено, цената е същата. 6 и 7ет не се запазват предварително. Когато ви приемат ви питат къде искате и ви настаняват. Свиждания има, но са във фоайето и трябва да оставите бебето горе, а вие може да слезете до долу.

# 194
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Последно не можеше екип при нормално. Заповед от министерството от август 2022

Общи условия

Активация на акаунт