АГ Варна 2022

  • 16 010
  • 219
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 82
Мисля, че пак се поема от касата. Не е по твое желание все пак.


Кога са отворените врати на болницата? И как се уговарям с конкретен лекар? Отивам в приемния му ден ли?


Нищо не ми е ясно освен че
влизах в сайта и се запознах с цените моя приятелка ражда в Майчин дом и там разбрах какво е “положението” на практика”Всеки се разстила според чергата си”До самото АГ още не съм ходила защото избягвам излишни излизания особено на обществени места понеже ме е шубе.За първи път ми е.

# 46
  • Мнения: 4
Здравейте,отново искам да ви попитам защото вече се чувствам като пълна идиотка от ценоразписа на АГ Варна нищо не разбирам а повече се обърквам.Как стои въпроса с нормалното раждане в АГ Варна знам че като си здравно осигурено лице е безплатно говоря без екипи и други специални нужди.Но ако нещата се “объркат” ми казаха че ще се предприеме секцио.В този случай колко струва като пари едно раждане?
Благодаря предварително на всички отзовали се

Мисля, че спешното секцио не би трябвало да се плаща, но можеш да се обадиш на информация и да питаш.
Прикачвам снимка за дните на отворените врати, а за конкретен лекар (избор на екип) се обаждаш за преглед, повечето си имат приемни дни, някои часове се записват на място ( в моя случай исках секцио и избор на екип - Танев,  обадих се в 8-ми месец на доктора, каза ми, че преглежда само в четвъртък след 14ч. И, че часовете се записват на място. Отидох един четвъртък към 13:30 до ниската сграда, прилепена до АГ (където преглежда) на регистратура ме записаха на един хвърчащ лист, казаха ми “ти си трета по ред ела, към 14:10) . Отидох, уговорих си час за секцио и така Simple Smile))
Мисля, че пак се поема от касата. Не е по твое желание все пак.


Кога са отворените врати на болницата? И как се уговарям с конкретен лекар? Отивам в приемния му ден ли?

# 47
  • Мнения: 15 356
Не се плаща спешното секцио.Аз платих само престой в самостоятелна стая .

# 48
  • Мнения: 82
Не се плаща спешното секцио.Аз платих само престой в самостоятелна стая .
Бихте ли ми казали ако е удобно вие на кой етаж бяхте и имате ли спомен колко платихте,видях в ценоразписа цени от 60 до 120 на 7 мия етаж .Видях че на 4,5 и 7 етаж са за родилки ако правилно съм прочела.И другото хубаво заради което много искам там да родя е че бебето щяло
живот и здраве да си е при мен в стаята ако не са ме подвели.

# 49
  • Мнения: 15 356
На 6ия етаж бях,по 80 лв  на вечер,да щом ме качиха ми донесоха детето .Влязох за нормално раждане без екип,премина в спешно секцио,много съм доволна от абсолютно всички лекари,акушерки,саниитарки,аз не мога да кажа една лоша дума за нищо .

# 50
  • Мнения: 5
Не се плаща спешното секцио.Аз платих само престой в самостоятелна стая .
Бихте ли ми казали ако е удобно вие на кой етаж бяхте и имате ли спомен колко платихте,видях в ценоразписа цени от 60 до 120 на 7 мия етаж .Видях че на 4,5 и 7 етаж са за родилки ако правилно съм прочела.И другото хубаво заради което много искам там да родя е че бебето щяло
живот и здраве да си е при мен в стаята ако не са ме подвели.

Аз бях на 7мия етаж за там е 120 на ден родих секцио и ми дадоха бебето на 3тия ден.

# 51
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
В АГ Варна вече не можело избор на екип при нормално раждане. Само при секцио.

# 52
  • Мнения: 828
Раждах спешно секцио, първата вечер след секциото бях в реанимацията на 2 етаж, след това 3 нощувки имах на 7 етаж. Платих 700лв за избор на екип и 3х120лв за нощувките на 7ет.
Уговорката с лекарката си я направих седмица по-рано на преглед при нея. За това и имах плащане на екип. Ако бях без уговорка с лекар нямаше да заплащам операцията. Звъннах за час на МЦ към АГ Тел.:052607754

На 4 етаж е безплатна нощувката ,но до колкото разбрах положението там е зле много. Без контакти в стаите, вратите не се затваряли и тн.
На 6 етаж са нормалните условия - 60лв двойна стая, 80лв самостоятелна. Като не е включена храна и нищо като цяло.
На 7мия е 120лв, самостоятелни стаи, имат климатик и комарник и хавлии.😀 Храната е включена в цената ,но е неприятна. Аз лично преживях без да ми носят много неща. Изтърпява се.
На мен не са ми давали бебетата докато бях там, но ги дават на 3тия ден. Ако бебето и майката са добре има опция и на втория ден да ви се даде, но трябва да се разберете с лекаря на смяна в неонатологията.

# 53
  • Мнения: 15 356
На 6ия етаж храна има ,кетъринг.Дадоха ми детето в деня след секциото,нямах избор на екип .И комарници има,климатик не ,аз раждах края на май ,има парно за отоплителния сезон .

# 54
  • Мнения: 7
Здравейте момичета. Искам да ви попитам, в списъка за болницата са посочени дрехи за бебето. Това означава ли, че за всичките дни престой трябвя да се носят дрехи или само комплект за изписването?

Последна редакция: чт, 29 сеп 2022, 17:06 от Mel123

# 55
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Най-вероятно освен за изписването и за другите дни Simple Smile

# 56
  • Мнения: 25 737
За всички дни разбира се. Изпрани и изгладени няколко комплекта. Мокри и сухи кърпи, както и памперси са най важните неща от списъка.

# 57
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
А от нещата, които се носят нещо остава ли за самата болница, че гледах списъка на окръжна и там са писали нещата, които ще останат там? Предполагам за по-тъмното население..

# 58
  • Мнения: 25 737
А от нещата, които се носят нещо остава ли за самата болница, че гледах списъка на окръжна и там са писали нещата, които ще останат там? Предполагам за по-тъмното население..
Аз раждах на 7ми етаж и нищо не съм носила за болницата.
Носех си голям пакет еднократни чаршафи, които не ми влязоха в употреба и ги оставих там. Нищо излишно не съм носила, дори бебешка козметика не ми разрешиха да ми донесат.

# 59
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Четох някакви коментари, че се получавало  често инфекции в болницата при бебетата и леко се шашнах. Дали е случайност или е истина? На вас случи ли ви се?

Общи условия

Активация на акаунт