Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 8

  • 40 049
  • 850
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 262
nuncki, за пръв път чувам за подобно нещо, миналата година със сигурност нямаше.  Няма и как да стане, защото всички изпити са анонимни. Освен, ако говориш за някое частно училище?.

# 46
  • Мнения: 8 929
Приятелка на дъщеря ми, която е в 8ми  клас във фотографското, ѝ е казала, че в НПГИ приемат деца, само ходили на курсове при техни преподаватели. Дупчели листовете, това не го разбрах какво означава.
Казала ѝ е, че си губи времето да ходи на друго място на курс, всички били с връзки.

Аз съм малко скептична към такива неща и вярвам, че ако детето наистина се е справило добре, няма да го ощетят, но истината е, че след като се говори, има някаква истина, дори да не е на 100%.

# 47
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Пълни глупости. Вярно, че моето кандидатства преди сума ти години, но не вярвам да има и сега такова нещо. В класа на дъщеря ми имаше и ходили, и не ходили на курса към у-щето. А и има и външни оценители, не само учители от училището.

# 48
  • Мнения: 8 929
Да и аз смятам, че са глупости, но реших да го напиша, за да знаете какво се говори сред децата.
Аз ѝ казах на моята дъщеря, че нейната учителка не преподава там и въпреки това учениците ѝ влизат там, което не трябва да я успокоява, а да се стяга, както досега.

# 49
  • Мнения: 173
Преподавателят по ИИ в училището на дъщеря ми е предложил на децата, които желаят да предоставят свои рисунки, като им е казал, че ще ги показва някъде и ако ги харесали, можело да има бонус точки към точките от изпита за кандидатстване. Има ли такова нещо и какво точно или аз или децата нещо не сме разбрали от препредаването един на друг? Може би става дума за някакъв конкурс, но никъде не намерих подобна информация.

Ако има такова нещо, то би важало само и единствено за училищата към МО. Приложното, Илия Петров, Фотографското са към МК. Изпитите по рисуване за училищата към двете министерства са различни.

# 50
  • Мнения: 40
Май ставало дума за СГСАГ, сигурно за архитектура... но и там не откривам такава информация. Както и да е, явно има някакво недоразумение при препредаването на информация. Детето не се интересува от тази паралелка, така че повече не е разпитвало.

Виждам много информация за училищата към Министерство на културата, но за някои от тези към МОН няма почти никакви коментари от последните години. Ще съм благодарна, ако някой има информация за паралелките в 144 СУ, 3 СУ и НСУ София, например - какво е нивото, средата, материалната база, преподателите...

Последна редакция: пт, 25 мар 2022, 22:44 от nuncki

# 51
  • Мнения: 1 677
Пълни глупости. Вярно, че моето кандидатства преди сума ти години, но не вярвам да има и сега такова нещо. В класа на дъщеря ми имаше и ходили, и не ходили на курса към у-щето. А и има и външни оценители, не само учители от училището.
+ 1. Най-вероятно казано от дете, невлязло или от родител на такова. Листовете, на които се рисува, НЕ се дупчат.

# 52
  • Мнения: 262
В паралелките с архитектура в СГСАГ се влиза с оценките от матурите по математика и БЕЛ, като по-голяма тежест има математиката и се взимат оценките по рисуване и физика от дипломата за 7 клас.
Знам, защото това ни беше резервен вариант миналата година, но дъщеря ми все пак избра приложното.

Последна редакция: сб, 26 мар 2022, 11:23 от Paper moon

# 53
  • Мнения: 192
Аз съм разглеждала изпитните работи на дъщеря ми от НГПИ и от НУИИ. Дъщеря ми ходеше на курс при преподаватели от НГПИ. Определено нямаше дупчене на листа или някаква друга индикация, нито пък по време на курса някой някъде е казвал нещо подобно или е обещавал преференции.

# 54
  • София
  • Мнения: 260
Някой знае ли от колко часа започват уч.занимания в св. Лука и във Фотографското? Разбрах Райнов е от 9,00... И са само първа смяна предполагам?

# 55
  • Мнения: 1 677
Някой знае ли от колко часа започват уч.занимания в св. Лука и във Фотографското? Разбрах Райнов е от 9,00... И са само първа смяна предполагам?
В Приложното първият час започва в 8 ч., но не всички класове започват тогава. Някои започват от втори или трети час. Също така няма първа или втора смяна. Някои завършват в 14, други 15,30, някои в 16 и нещо. Зависи от програмата на класа.

# 56
  • софия
  • Мнения: 4 985
Добре съм ви изпуснала толкова време.
Ще се навъртам, може да съм ви полезна Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 355
Някой знае ли от колко часа започват уч.занимания в св. Лука и във Фотографското? Разбрах Райнов е от 9,00... И са само първа смяна предполагам?

Във Фотографското учат на две смени. Първа смяна започва от 7.45, а втора смяна имат нулеви часове в някои дни от 12.05. Програмата се съставя трудно, мени се често и по 2-3 седмици в началото на срока са с временен график. Това затруднява адаптирането на извънучилищните занимания към учебната програма.

# 58
  • София
  • Мнения: 659
Ивка, покрай старите теми се образовах и разбрах, че на по-късен етап се уточняват специалностите в НУИИ. Знаех от сайта, че първите две години всички учат едно и също, просто мислех, че на по-късен етап им въвеждат профилиращите предмети.
Първоначалното ми мнение беше, че не е много добре да влезеш с идеята да учиш определена специалност и в последствие да се окаже, че не успееш да се "класираш" за нея", но пък както казваш може и детето да си промени мнението в последствие.
 Ако го приемат младежа, ще си прецени какво да прави.

Inanna, благодаря за "чаршафа"! 

 Някой има ли информация дали в ПГИИ Райнов ще има курсове за подготовка за изпита за Проверка на способностите? Писах им, но вече седмица мина и нямам отговор. На сайта има инфо, че се е провеждал онлайн в Тиймс, но сега като отпаднаха мерките се надявам да има промяна.
 Ще им звънн по телефона тези дни да видя какво ще кажат.

# 59
  • Мнения: 40

 Някой има ли информация дали в ПГИИ Райнов ще има курсове за подготовка за изпита за Проверка на способностите? Писах им, но вече седмица мина и нямам отговор. На сайта има инфо, че се е провеждал онлайн в Тиймс, но сега като отпаднаха мерките се надявам да има промяна.
 Ще им звънн по телефона тези дни да видя какво ще кажат.

Ще следя, ако публикувате информация.

Общи условия

Активация на акаунт