Проблемно дете в класа

  • 12 512
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 14
Дадено дете да се защити, когато е нападнато е едно (и съм "за" този вариант с две ръце), но да се организират групово да се саморазправят е съвсем друго и е много лошо като вариант. Мнозинството да се нахвърля върху единицата е много долнопробно и не е самозащита.

Отделно, че дава козове в ръцете на родителите на проблемното дете.
В общи линии, не е много умно поведение.

Бях тръгнал да пиша че съм възпитан може би от родители с друга ценностна система които са ме учили никога да не се предавам и да не отстъпвам при никакви обстоятелства, и че за мен не е долнопробно защото моите приятели от детството сме разбрали за един от хановете или царете не знам точно та хана или царя имал три синове и им дал по 1 пръчка и им казал да я счупят те я счупили безпроблемно след което взел 3 пръчки и дал на всеки 1 от синовете си да ги счупи и никой не успял и им казал докато сте задружни и се подкрепяте ще сте много силни но ако не се подкрепяте ще сте уязвими защото ще сте по слаби. Аз съм софтуерен инженер не съм дете на криминално проявени обикновени хора с обикновени професии не са ми предали някакво военно мислене не са военни нито полицай, баща ми е Инженер майка ми е Счетоводителка ...... Жена ми е лекар тя  не подкрепя никаква форма на насилие .... Моето мнение като мъж  е че едно момче не трябва да отстъпва на нищо в живота и не трябва мама и тате да му решават проблемите < приемам всяка форма на градивно мнение от жената > та един съвет вашето дете ако е по ниско слабо физически от другото дете социализирайте го с няколко деца от неговият клас да се пазят просто>  Мнението на доктора надделя че в този вид както съм се изказал е опасно за здравето и може да се случат нещастни случай....  и понеже сме тука да изградим обща представа за училищата в София ..... с оглед този казус ще гледаме нас личен избор (Училище с Охранител(но не в пенсионна възраст)

# 121
  • Мнения: 8 243
Nextgen1994 най-вероятно деца нямаш щом даваш тези безумни съвети.
Това са деца в училищна възраст и педагозите са тези които трябва да решат проблема.

# 122
  • Мнения: 234
"И най - закоравелият престъпник моли за милост и разбиране, а тук говорим за дете, малко дете! Е, показано му е, че обществото няма да го търпи, бъдете здрави!"
Напротив обществото го търпи, толерира, а не проявява милост и разбиране към останалите 23 деца от класа. Това не е нормално поведение на "педагози". Дотам е стигнало промиването на мозъците, че имаше една две майки, явно развили Стокхолмски синдром, на редовно пребивани момиченца,  да обясняват, че циганчето не било виновно, било болно, при положение, че напълно осъзнава какво върши и ако някой учител посмее да му се скара, когато същото го замеря с предмети, то престава и осъзнава че действията му са погрешни, ясно е че и то се нуждае от помощ иначе няма да оцелее дълго извън училището. Пак питам възрастни хора не си ли дават сметка как вредят и на съответното дете, и на другите и че в един момент може да се случи непоправимото. Писах вече, че детето и извън училище си прави, каквото поиска, но там няма протекцията на "педагозите" и често си навлича същото, което предизвиква и то от доста по- големи от него, защото си мисли, че и навън, както и при съучениците му не само ще мине безнаказано, но и ще получи потупване по гръбчето за похвала.

# 123
  • Мнения: 1 582
След този пост съм абсолютно убедена, че темата е пързалка.
Поздравления! 👌

# 124
  • Мнения: 234
"Иcтинaтa e пo -нeoбичaйнa oт измиcлицaтa, зaщoтo измиcлицaтa тpябвa дa ce придъpжа към пpaвдoпoдoбнocттa, докато иcтинaтa нe се нуждае от това." Mapk Tвeн  Идеята е за някакво логично обяснение за причината за нелогичното поведение на родители и "педагози"

# 125
  • Мнения: 6 166
Пързалка.

# 126
  • София
  • Мнения: 62 595
Може да изглежда пързалка, но аз зная за такива случаи, включително за родители, които не само се примиряват, че им бият тормозят децата, а наистина оправдават нещата с "детето не е добре", обхванати от вълната на прекалената толерантност.

# 127
  • Мнения: 6 166
Тогава ги посъветвай как да се отърват от "детето не е добре".

(ирония)

Последна редакция: сб, 26 фев 2022, 07:32 от Елфичка

# 128
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата са си техни - като търпят да ги бият, тяхна си работа. Аз отговарях за моите деца и когато имаше проблеми съм ги решавала като му е било времето.

# 129
  • Мнения: 6 166
Уж са си техни и ти си настрани, но с твоите оценки и коментари, пак си се месиш.

Това, че казваш, че не го правиш, не заличава реалността.

# 130
  • София
  • Мнения: 62 595
Кое е намеса? Има човек, който пита какво да прави, има проблем. Аз казвам какви са опциите. Не съм отишла при Марийка да й кажа "ти правиш грешка като оставяш детето си да го бият, трябва да направиш нещо". На Марийка като й е по-важно нещо друго, а не че детето й го бият, това си е нейна работа. Утре ще цъфне с "детето ми е омърлушено, излежда депресирано, не иска да ходи на училище" и ще пита какво да прави, откъде й е дошло. Е, какво да прави, нали Марийк направи каквото можа, за да й се депресира детето като се остави да го бият и не го защити!
Никаква агресия под никаква форма и от никое дете не е редно да се търпи. Ако детето е с проблем - родителите му да го заведат на лекар, да се започне терапия. Всяко дете има право на нормална обстановка, когато е в училище през почти целия активен отрязък от денонощието. Лошата обстановка се отразява зле на детската психика. Всеки родител да решава какво му е важно. Такива случаи са ми познати служебно и от двете страни и виждам какви са последствията - и детето с проблемно поведение, и другите деца страдат, когато не се вземат мерки - то не успява да се социализира, а другите деца се изнервят, депресират, те на свой ред започват или да се затварят, или да отвръщат на агресията и като цяло отрицателно се настройват.

Последна редакция: сб, 26 фев 2022, 07:49 от Andariel

# 131
  • Мнения: 29 344
Пързалка или не, много такива случаи има. Натискът за "интеграция" е голям и затова проблемите се замитат под килима с надеждата да се уталожат нещата, ден да мине, друг да дойде...
Когато няма желание за вписване в обществото нито от родителите, нито от въпросното дете, то няма как да стане. Учителите не са звероукротители, а другите деца не са длъжни да търпят агресия и да ходят със страх и нежелание на училище. Грешка е, че това поведение е търпяно толкова години.

# 132
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Грешка е не само, че е търпяна ситуацията години наред. Авторката на всичко отгоре продължава да търси "някакво логично обяснение за причината за нелогичното поведение на родители и "педагози" вместо да спре да се чуди, а да започне да действа. Все още живее с мисълта, че ще оправи света.

# 133
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Още в самото начало стана ясно, че авторката не търси решение, а съмишленици да оплюят ненормалното цигане, а сега и педагозите са и в изпълнението на клюките.

# 134
  • София
  • Мнения: 28 571
Мда, другите са лоши. Добре, готово, оплюх ги. Проблемът е решен.

Общи условия

Активация на акаунт