Кои жени задържат мъжете?

  • 19 514
  • 661
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 288
Понеже авторката споменава, че й е трудно да определи граници на контрол и свобода, за мен основното е, когато вече имате установени отношения като двойка, имаш право да изискваш от партньора си да му бъдеш приоритет. Ако усещаш, че други хора или неща са му по-важни, следва да се замислиш дали си струва да продължавате заедно. Иначе на въпроса какъв тип жена може да задържи мъжа, зависи от мъжа. Няма универсален отговор, всеки човек има свои нужди и разбирания за живота и според тях си избира партньор. Колкото до гаранция, че няма да ти изневери, такава не съществува.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Няма определен тип, който да задържа мъжете. Има напасване, общи интереси, еднаква визия за нещата от живота, химия. Или си пасват, или не. Както се казва, за всеки влак си има пътници.

# 17
  • Мнения: 31 926
Според мен мъжете избягват налудничави жени. Има един такъв тип леко истерични и досадни жени, много фиксиращи се. Също разни счупени вази.

Шегата настрана, хората са различни типове. Не мисля, че свободата е лошо нещо. Ако ще по 1 път на половин час да му звъниш, пак ще ти изневери ако иска.

Въпросът е да си дадеш доверието на човек, който заслужава.

Малеее, ако някой ми звънни на всеки час мисля, че ще го лежа Joy

# 18
  • Мнения: 381
Завържи го за парното и така ще го държиш докато искаш😊 Давай храна и вода малко ,но редовно ....😉😀

# 19
  • Мнения: 3 590
Малеее, ако някой ми звънни на всеки час мисля, че ще го лежа Joy
😃😃😃😃
абсолютно
Имам колежка, която коментираше, че мъжът ми по цял ден НЕ звънял. Какви били тия отношения. Ами за какво да звъни, като ще се видим вечерта?! Тва преди ковид. Сега с тоя хоум офис.... 😁

# 20
  • Мнения: 12 415
А изневярата е предимно въпрос на самоуважение. Или по-точно липсата му.

Всичко дотук брилянтно... И накрая това изречение/тези 2 изр.  Що за глупост. Скоро един веган ми каза, че месоядните избиват животински комплекси.
Ама стойте си на трева, на пост и молитва, на каквото си пожелаете. Но не начуквайте конкретни морални ценности като някаква норма за лично съвършенство, много моля.

О, аз никого по никакъв начин не осъждам, напротив, не ме разбирайте погрешно. Смятам, че е тъпо да се изневерява, защото се превръщаш в лъжец, а това е тъпо особено спрямо самия теб, но също така смятам, че много често се случва защото си самотен, неразбран, изоставен, макари във връзка/брак и аз по никакъв начин не съм крайна към хората, които са го направили. Но отказвам да приема, че мъжете са примати, дето просто не могат да се въздържат и опъват всичко де, що има.


Имам колежка, която коментираше, че мъжът ми по цял ден НЕ звънял. Какви били тия отношения.
Нормални? Joy
Аз веднъж бях излязла с приятелки и те в един момент ми казват за прясното ми тогава гадже - ма той не ти се е обадил цяла вечер?! Joy Ми нали знае,че съм навън с приятелки, за какво да ми звъни.

# 21
  • Мнения: 7 472
Ма моя има забрана да ми звъни, особено на работа, само в наложителни случаи. Какви са тия работи?

# 22
  • Мнения: 6 196
Ако си мислиш, че с контрол можеш да задържиш някой или да се застраховаш от изневяра-в голяма грешка си. Всичко се свежда до правилен избор на партньор, или по точно да попаднеш на правилния човек.

# 23
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Как кои жени-умните.

# 24
  • Мнения: 3 350
Любовта задържа хората един с друг. Не мисля, че има друга рецепта.
Дори и да си най-милата, най-добрата, разбираща, нежна, той може да се влюби в някоя, която не е изобщо като теб.

# 25
  • Paris, France
  • Мнения: 14 103
Скрит текст:
Здравейте. Винаги съм се чудила кой тип жени задържат мъжете до себе си. Каква трябва да е жената, за да се поддържа тръпката, да вървят пълноценно отношенията? И от кои жени не бягат мъжете? И не в такъв смисъл да ходят където ходят и пак да си лягат до Жената, ами изобщо да не изпитват необходимост да изневеряват и т.н
Все се опитвам да разбера по някакъв начин кое е правилното в живота и често си размишлявам по най различни теми, опитвайки се да намирам отговорите.
Гледам има добри жени, на които се изневерява, има и инакви пък мъжете си стоят мирно при тях.
Аз самата съм от този тип, които дават много свобода в една връзка и всеки път бива превръщано на свободия от партньорите ми. Не съм изневерявала и не толерирам това, а попадам на такива, които сякаш аз съм им недостатъчна и се заглеждат за нещо друго наоколо. Общо взето - давам едно, а получавам точно обратното. Защо така се случва? Питам се по строга ли трябва да бъда към мъжете, да държа аз положението под контрол като жена. Но дори да е така аз не знам правилно да боравя с контрола. Нито знам колко, нито до къде се простират неговите граници. Чувствителна съм и играя с открити карти, липсва ми т.нар женска хитрост.
Та какви са вашите мнения относно темата? Къде е златната среда на едни взаимоотношения?

Кои жени? Кои мъже да задържат?

Сложно е и влизат много фактори в играта. Също, даден мъж може да седи 20г с дадена жена без да поглежда друга, а с някоя друга да хойка.

Общо взето, всички здрави мъже биха искали да минат колкото се може повече млади, красиви, в техните очи мацки. Не всички, обаче, се харесват на жените.

Хормоналните нива в даден момент предопределят отношението ни към вида секс, който желаем и чертите на желания, за секс партньор. А хормоналните нива се менят ...... с напредване на възрастта, околната температура, сезон, количество и качество на храна, двигателна активност, гъстота на населението и възраст на обкръжаващите итн.

Чела съм, че нивата на окситоцин влияят най-силно на привързване към партньора. 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31757429/

http://abcnews.go.com/blogs/health/2012/11/14/hormone-oxytocin-m … keep-men-faithful

И аз оставям партньорите ми свободни, но свободен означава точно това - да е свободен. Не ме бърка ходи ли или ке ходи с друга. И аз играя с открити карти. Някои от гаджетата ми си ходеха, а други не. До човек е и няма общо с характера на жената.

Не мисля, че има нещо, зависещо от жената, което да спре мъжа да иска да чука други жени. Съвет не мога да ти дам, освен да си гледаш удоволствието и ако нещо не те устройва да си тръгваш. Малко е и до късмет.

# 26
  • Мнения: 56
Не до тип жена,а до тип мъж.Има си мъже склонни към изневяра,на които една жена никога не им е достатъчна.Явно вие подсъзнателно всеки път си избирате такъв типаж.Може би другия тип мъже не са ви интересни.Има и моногамни мъже,макар и да са все по-голяма рядкост.Какъвто и тип жена да сте,ако на мъжа до вас си му шарят очите,няма да се спре.Такива все търсят нещо ново и неизучено досега,все си мислят,че има и нещо друго по-интересно.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 747
И аз оставям партньорите ми свободни, но свободен означава точно това - да е свободен. Не ме бърка ходи ли или ке ходи с друга. И аз играя с открити карти. Някои от гаджетата ми си ходеха, а други не. До човек е и няма общо с характера на жената.
Невена, а ти как реагираш когато разбереш, че мъжът/гажето/тамкакъвтое прави и с други каквото с теб? И има ли значение дали си първа цигулка, но той свири и на втора цигулка, или си втората цигулка? Или ако са равностойни връзки с различни жени.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 807
И аз подкрепям повечето мнения, че не е до теб, а е до мъжа. Това, дали някой ще изневери, зависи най-вече от собствената му ценностна система. Това, което зависи от теб е, да изискваш да бъдеш уважавана, за да отсееш едните от другите. Ако сама си поставяш ниска стойност, после не се чуди, че попадаш на авантаджии.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Мъже, жени - няма значение. Основно зависи от нагласата на контретния човек, отколкото от заслугите на другия. Ширят се разни митове и легенди от типа женско списание "десет съвета да задържите мъжа до себе си" или "на какви жени мъжете са верни". Има всякакви - и използвачи, и верни, и кръшкачи и от двата пола.

Общи условия

Активация на акаунт