Мъжете и бракът

  • 42 332
  • 1 609
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Мнения: 18 422
Знам, знам... На бившия родителите бяха отделно (в друго населено място), той сам, самостоятелен в апартамента, никой на никого не се бърка...
После се разболяха и ги прибра. И години наред заедно, с деменции и всички екстри. Аз тогава бях на друго място.
Та първоначалната самостоятелност още нищо не значи.

# 1 516
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Има огромна разлика между “да не го поглеждаш” и “ще живеем с мама” или “мама е пълноправен член на нашето семейство” и подобни идеи.
Моите родители са самостоятелни хора,живеят собствения си живот и се виждаме за да прекараме хубаво време заедно.Същото е и със свекърите (с някои изключение,но пак не се бъркаме).
Ти тук защитаваш тезата,че ако Мама не е залепена за семейството,значи е оставена на произвола.
Искам детето ни да има собствен живот,аз имам моя.Искам детето ми да си построи семейния живот както иска и в никакъв случай аз да се меся там и да съм и яз част от неговото семейство с бъдещия му партньор.Аз живот си имам.
Вече като стигнем до там да не можем да се гледаме сами с мъжа ми,детето ни ще вземе решенията,но в никакъв случай не искам да се съсипва и да си съсипва семейството като ни взима у тях.В моментна още не е на дневен ред,но ще спестяваме с тази цел за добър хоспис.
Родителите ми мислят същото.
Всъщност ти как си представяш един бъдещ семеен живот с жена и майка ти,отвъд дали ще живеете заедно?
Аз къде съм казал, че родителите трябва вечно да са залепени за децата си бре? Или, че родителите трябва да се месят в семействата на децата си? Нищо такова никъде никога не съм казал. Никъде. Колко пъти да повторя, че едно младо семейство би трябвало да живее само, живял съм с жена и сме били сами, и когато отново тръгна да живея с жена пак ще бъдем сами, това го повторих сигурно пет пъти.
И за щастие, просто защото сме интелигентни и образовани хора, моят родител е такъв, който никога не ми се е месил за нищо, решенията в живота ми винаги са си били мои правилни, грешни, но мои, (защото познавам други дето олеле малеле, сега се сетих за една случка с един приятел отпреди много много години, с неговата майка и с неговото гадже сега жена от която се бях възмутил, защото за мен беше тотално неразбираема). Но ето ти си ок с хосписи, които винаги може да се окажат като ей тоя:

"Къщата на ужасите. Така хората от „Драгалевци” наричат  дома за стари хора, който се намира на  улица „Крушова градина”. По цял ден оттам ехтели писъци, информира NOVA.

Очевидци и потърпевши разказват, че се чуват викове, крясъци, викове за помощ и дори плесници.

„Когато излизам сутрин, предимно жени са се хванали за оградата и молят за помощ, казват, че искат да се махнат оттам”, разказва Христина Йовчева.

„Виждала съм да ги оставят 30 градуса часове наред, в инвалидните колички, да стоят без чадър, без шапки”, разказва Христина Йовчева.

Според хората, наскоро в дома е имало убийство. „Разбрахме, че инцидентът е станал между настанените вътре”, разясни Христина Йовчева.

„Не може да има непрекъснато наблюдение. И не може да се предположи кога ще се случи нещо. Това може да се случи и вкъщи и на улицата. Това няма как да се избегне. Случват се такива инциденти. Това е нормално. Да падне, да удари някой. Случва се да се сбият. Това е нормално”, смята Анжела Димитрова, управител на дома за стари хора.

След един месец живот в дома, Биляна Божилова намерила  дядо си напълно обездвижен  и неадекватен. Две седмици след постъпването си, мъжът спрял да говори.

„Той имаше рана на дясната ръка, на китката. Единият му крак беше парализиран и сгънат. Питах, какво е станало. Казаха ми, че бил паднал в банята при къпане. Когато дръпнах одеялото, той беше целият в декубитални  рани. Беше абсолютно обезводнен. Аз му видях езика, той беше абсолютно напукан, като пета. Това не е от недаване на вода от преди два часа. Това беше с дни”, разказва Биляна Божилова. „Това, което ми казаха хората, е, че сутрин ги извеждат към 08:00-08:30, дават им закуската и ги държат навън на терасата до вечерта, без тоалетна, без право да влизат. Аз ги виждах, те бяха абсолютно омаломощени и лежаха на масите”, разказва още Божилова.

„Насилието е и физическо, и психическо. Основно е боят от санитарките. Бой с ръце, с юмруци, с пръчки на метли, за миене пръчки. Да, падат по стълбите, защото те не могат да ходят, а ги карат да ги катерят. Влачат ги по стълбите като парцали”, разказва още тя."

Различни хора различни разбирания, ама не ми обяснявай, че твоите задължително били правилните, защото много е лесно човек да си мисли някакви неща, докато е млад или здрав, ама като настъпят нещата, се оказват мноого мноого по-различни.

# 1 517
  • Наблизо
  • Мнения: 6 402
Не ми отговори на въпроса.Хубаво,успяваш да намериш някоя.Заживявате заедно на семейни начала.Ок.
Майка ти какво ще прави,освен че остава в панелката?Как виждаш вашите отношения?

Ти щом си на 40,тя трябва да е към 60 годишна.Хосписите са далече,иначе ние живеем в чужбина,имаме и опит от първа ръка,свестни места има,но си трябват пари..Затова и смятаме да спестяваме,проучваме и застраховки за погребение,защото тук струва по 10000 евро.

# 1 518
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Отново не ти разбирам въпроса, наистина, в какъв смисъл отношенията ни? По никакъв начин няма да се променят, просто ще живеем на различни места, както се е случвало и преди. Simple Smile

Относно свестните места, човек винаги трябва да се отнася с подозрение към чужди хора гледащи техни близки, било родители, било деца, ето примерно само един от многото случаи:

"Възпитателка от частна ясла в центъра на София е оставила 2-годишно момиченце да се пържи в продължение на 2 часа на люлка в най-жаркото слънце на витошка поляна. Бруталната история разказаха родители, станали свидетели на кошмарната сцена и спасили мъничето от колапс.

Момиченцето било цялото в рани заради силното слънце в един от най-горещите дни това лято край хижа "Момина скала", където от яслата решили да правят излет. Когато родители и техните деца се притекли на помощ, видели, че то е цялото в охлузвания и рани почти до кръв от изгаряне, едва успявало да се движи и било почти в безсъзнание.

"Детенцето се разплака съвземайки се, безкрайно уплашено и сред съвсем непознати. Цялата беше кърваво червена и с плюски по вратлето. Гушнах я, за да я успокоя, покрих видимите части от тялото и с полупрозрачен тънък шал и започнах да обикалям подред всички хора, търсейки родителите на детето. След около десетина минути зад мен чух най-накрая тъй чаканата реакция:" Госпожо, къде си мислите че отивате с това дете?", разказва една от свидетелките на ужаса.

Оказва се, че жената не е майката на хлапето, а възпитателка от детската градина. Обяснила, че държала момиченцето в най-големия пек, защото било инатливо и само отказвало да седне на сянка при останалите, сред които имало и по-големи малчугани. "

Виж това за скъпите погребения в чужбина го знам покрай една история, за един човек, който се прибрал от чужбина в родното си място (една от сините зони), защото му казали, че му остават няколко месеца живот и не искал да натоварва децата си, защото погребенията били скъпи, за щастие се излекувал и живял още 40 години.
Да, човек трябва да мисли за бъдещето, но винаги с едно на ум, че всеки миг може да му е последен.

# 1 519
  • София
  • Мнения: 13 162
Абе както и да го върти човек, самият факт, че някой си стои на определени години при мама, изкривява мисленето. Примерите са много, но самият факт, че си има компания е достатъчен да го демотивира по сума параграфи. Много от тези мъже отдавна да са създали семейства и деца, ако не беше удобството и присъствието на мама, което така приятно притъпява сетивата за дефицитите, в които живеят. Съответно много изпускат и последния влак без да разберат. Но това е само върхът на айсберга.

Аз такъв никога не бих си взела. Ако има кандидатки, на които не им пречи, тяхна си работа Joy Припомних си една видна съфорумка Денито и нейната драма от подобен характер Joy Ама и тя се разсърди, та така и не разбрахме успя ли да изгони за постоянно родителите на мъжлето, или се завърнаха за зимата. То не беше това и единствения проблем с нейния избраник.

Аз Джерамито искам друго да го питам... след като ще живеят самостоятелно, на квартира ли ще се изнесат, мама ли ще гонят от панелката, или търси жена със собствен апартамент Satisfied

# 1 520
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 352
Няма нищо лошо мама да осигури жилище на младото семейство.
Но е лошо,когато мама не зачита личното им пространство .

Да живеят младите в едно жилище със свекърите не е добре.
Постоянната намеса на свекърите е причина за развод.

За възрастните родители
И аз  не бих дала майка си в хоспис.
Но си давам сметка,че това означава да поема грижите за нея,ако се наложи или да плащам на човек.

Свекърва ми е инвалид и живее сама.
Не сме я изпратили в хоспис,но съпругът ми плаща на болногледачка и медицинска сестра.Излиза доста по-скъпо от хоспис.И се налага да ходим 1 път седмично,когато болногледачката има почивен ден.

Обаче често се случва мъжът да очаква грижите за болните му родители да поеме жената .Но това не всяка жена може да го приеме и да го изтърпи.
Гледането на болен не е за всеки.
Има жени на които даже им прилошава от миризми и неприятни гледки...

И мъжът като не иска да изпрати родителите си в хоспис ще трябва да е готов да си поеме грижите или да плаща.

# 1 521
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Абе както и да го върти човек, самият факт, че някой си стои на определени години при мама, изкривява мисленето. Примерите са много, но самият факт, че си има компания е достатъчен да го демотивира по сума параграфи. Много от тези мъже отдавна да са създали семейства и деца, ако не беше удобството и присъствието на мама, което така приятно притъпява сетивата за дефицитите, в които живеят. Съответно много изпускат и последния влак без да разберат. Но това е само върхът на айсберга.

Аз такъв никога не бих си взела. Ако има кандидатки, на които не им пречи, тяхна си работа Joy Припомних си една видна съфорумка Денито и нейната драма от подобен характер Joy Ама и тя се разсърди, та така и не разбрахме успя ли да изгони за постоянно родителите на мъжлето, или се завърнаха за зимата. То не беше това и единствения проблем с нейния избраник.

Аз Джерамито искам друго да го питам... след като ще живеят самостоятелно, на квартира ли ще се изнесат, мама ли ще гонят от панелката, или търси жена със собствен апартамент Satisfied
Както дойде, хайде пък аз сега да направя едно предположение, ти си над 30 и не си омъжена нали?

# 1 522
  • София
  • Мнения: 13 162
Аз не мога да си представя нито да обсебя живота на новото семейство и да трябва да се съобразяват с мен, нито, вече голям и самостоятелен човек, да стоя завряна в чуждо домакинство и да трябва да се съобразявам с тях. И двата варианта са кошмарни, и от двете страни. А някакви големи изключения, където всички живеят в хармония може и да има, ама като цяло са утопия. Обикновено някой стиска зъби и прави сериозни компромиси със себе си, които са до време и в даден момент избиват в неприятна посока.

Както дойде, хайде пък аз сега да направя едно предположение, ти си над 30 и не си омъжена нали?

Да, но съм сериозно обвързана Wink

# 1 523
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Преди две мнения го казах и явно трябва отново да го повторя, когато създам семейство ще бъдем само двамата, без никой друг около нас.
А деца имаш ли?

# 1 524
  • София
  • Мнения: 13 162
Надявам се скоро Wink

Сега чакам да кажеш как точно го виждаш това само вие двамата, понеже вече втори пост избягваш въпроса.

# 1 525
  • France
  • Мнения: 13 456
Ж, вместо да пишеш по цял ден нечетими чаршафи, почвай да работиш сериозно, че така никога няма да имаш пари за собствена панелка.

# 1 526
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Надявам се скоро Wink

Сега чакам да кажеш как точно го виждаш това само вие двамата, понеже вече втори пост избягваш въпроса.
Добре значи, ти си над 30 (дори смятам си близо до 35) не си омъжена, деца нямаш, но даваш акъл на другите, както едно момиче ми каза вчера, всички тук страдат от липси в живота си иначе не биха били тук, но добре ще ти отговоря докато получиш задоволяващ те отговор според твоите представи и след това ще спра да пиша, какво искаш да кажеш с това как точно го виждам, същото е като като да ме питаш да ти кажа за каква точно жена ще се оженя. Моля задай си въпроса по друг начин за да го разбера, разбира се ако желаеш задоволяващ те отговор.
Ж, вместо да пишеш по цял ден нечетими чаршафи, почвай да работиш сериозно, че така никога няма да имаш пари за собствена панелка.
Ти за това аз какви пари имам и изкарвам не можеш да знаеш и изобщо не се притеснявай, гледай да оправиш собствените си липси.

# 1 527
  • France
  • Мнения: 13 456
Аз ли? Joy

# 1 528
  • Наблизо
  • Мнения: 6 402
Фило не я гледай,омъжена е с две деца и мъж да я гледа,вместо да я натири да работи след първата година на детето и самото то да е пратено в този ужас -ясла ,който си описал по-горе,да го оставят да се пържи на слънце.
Попитахме те как си представяш отношенията ти с мама,след като се изнесеш.Ежедневието ви.Тя собствен живот има ли,приятелки с които излиза и ходи на екскурзия,гадже? Или мама ти трябва да я водиш на почивка,уикенда да идва при вас всеки път или вие при нея..Ей такива неща.

Вени,да-хоспис или сестра и санитарка.Който е по-добрият вариант,но в никакъв случай грижите да се поемат буквално от семейството.В нашето семейство имаме възрастен в хоспис и смея да кажа много добре се грижат,а ситуацията е много много тежка..Иначе цените са зверски.Около 3000€ на месец.

# 1 529
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Разбира се, че има собствен живот, както и аз имам собствен живот, както тя е живяла сама месеци наред така и аз съм живял сам месеци наред, та ние сме различни хора, друг въпрос имаш ли, защото онази лъвица явно се обиди, като и казаха фактите в очите,  наистина нямам желание да пиша повече в този раздел. Ти обаче не разбираш, че човек може да разсъждава за неща без да са свързани с неговия живот, това за тая прословута една година го дадох като пример в отговор на забравих вече кой беше, и по никакъв начин не означава, че в моето семейство биха се случили така нещата, защото тези работи се решават от двама души, не от един, това че твоя опит може би показва друго си е лично твой проблем.

Общи условия

Активация на акаунт