Всичко за етеричните масла -тема 2

  • 29 748
  • 315
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 229
А каква е разликата между тези, работещи с вода и тези само с масла? кои са за предпочитане?

Тези с вода правят дифузия. В 100-200ml вода се слагат капки, например 5-10. Другият вид са небулайзери, използват концентрат масло, директно бодваш бутилката и то си дърпа. Съответно  консумира доста повече. С тези цени на маслата не бих си взела такъв.

# 151
  • Мнения: 5 365
Аз тези дни седнах и почетох за маслата и има доста информация за тези, подходящи за по-малки деца. От тук също ми дадохте идеи какво да използвам.
Никъде не мога да видя обаче, колко често и колко продължително мога да използвам дифузера при дете на 2г+3м?
Тази седмица 5 дена му пусках всяка вечер дифузера на слабо разпръскване, но се притесних да не прекаля и повече не съм го ползвала.

# 152
  • София
  • Мнения: 229
За моите дечица съм решила следното - всеки ден мога да пускам лавандула, лайка, тамян, лимон, при нужда и за не повече от седмица ще добавям евкалипт радиата, мащерка с линалоНещоСи (Thymus vulgaris L. linaloliferum), босилек и други по-силни.

# 153
  • Мнения: 170
В сайта, от който поръчах намерих и следната информация:
https://givelin.bg/article/back-to-school-top-7-eterichni-masla-za-deca
аз съм съвсем начинаеща и се интересувам заради скоро тръгващото ми на ясла дете, ще направя тестовете за евентуална алергия само не разбрах 1 капка в какво количество базово масло да сложа?

# 154
  • Мнения: 6 668
А каква е разликата между тези, работещи с вода и тези само с масла? кои са за предпочитане?

Аз ползвам дифузер. Сипва се чешмяна вода в контейнера и се накапват 2-3 капки масло.
Масла ползвам на Ривана - около 4-5 лв от аптеките, ДМ или Лили.
На Биохерба също съм купувала. Те май бяха български. Около 6-7 лв.
Скъпи масла не купувам с изключение на Пранаром, които са и за вътрешно приложение. Накапвам етерично масло върху бучка захар и или я хапвам, или я слагам да се разтвори в чаша вода.
 По време на пандемията - всекидневно ползвахме противогрипната комбинация на Прамаром, която мирише невероятно и беше около 30 лв в Софармаси. Целия блок бях омирисала.
 Масла Дотера не препоръчвам, защото от лекар знам, че съставът не е ок, а и не харесвам компании тип МЛМ и финансови пирамиди, т.к. не бих купувала нищо от такава фирма.
 Последните масла, които взех, са от Турция. Там са по 20 мл шишенцата. Цената е около 3 лв. Почти двойно по-евтини от тук и двойно по-големи.

# 155
  • София
  • Мнения: 888
Нито е тип 1, нито тип 2. Панкреатогенен диабет.

soul81за пръв път чувам за такъв тип диабет.
В такъв случай е добре да се обърне внимание на първичното заболяване и да се въздейства директно върху него.
Формулата, която бях дала въздейства и върху усвояването и разграждането на въглехидратите, така че би могла да се пробва.
Пожелавам ви да има подобрение. Успех.

# 156
  • София
  • Мнения: 229
Относно Doterra аз не бих поставяла под въпрос качеството, а по-скоро завишената цена.
Качеството на масла за 3лв ми е съмнително. Проверявайте какво взимате.

# 157
  • Мнения: 10 201
Нито е тип 1, нито тип 2. Панкреатогенен диабет.

soul81за пръв път чувам за такъв тип диабет.
В такъв случай е добре да се обърне внимание на първичното заболяване и да се въздейства директно върху него.
Формулата, която бях дала въздейства и върху усвояването и разграждането на въглехидратите, така че би могла да се пробва.
Пожелавам ви да има подобрение. Успех.
Да, покрай моето заболяване и аз разбрах, че имало над 16 типа диабет, но хората си знаят двата основни и за тях питат. Основното заболяване е панкреатит. Затова попитах какво въздейства върху храносмилателната функция на жлезата. На мен етерични масла ми влияят добре, посочените масла ми действат добре и като храни, затова смятам да си ги ползвам и благодаря.

# 158
  • София
  • Мнения: 229
Скрит текст:
В сайта, от който поръчах намерих и следната информация:
https://givelin.bg/article/back-to-school-top-7-eterichni-masla-za-deca
аз съм съвсем начинаеща и се интересувам заради скоро тръгващото ми на ясла дете, ще направя тестовете за евентуална алергия само не разбрах 1 капка в какво количество базово масло да сложа?

# 159
  • Мнения: 17 407
Относно Doterra аз не бих поставяла под въпрос качеството, а по-скоро завишената цена.
Качеството на масла за 3лв ми е съмнително. Проверявайте какво взимате.
Цената е такава, каквато е, разгледай Source to you, може да ти стане малко по-ясна политиката им. Не коментирам отвратителната дистрибуторска стратегия на бг пазар и безконтролните консултации от немедици по медицински проблеми. Не знам дали им забраниха фейсбук групите, силно се надявам да се случи и това скоро.

# 160
  • Мнения: 170
Аз се включвам пак с малко глупав въпрос ... кога сменяте течността в дифузера? Например вчера пусках 300мл вода с 3к чаено дърво и 3к лимон. Днес в дифузера си стои почти цялото количетво. Това изхвърля ли се, за да се накапе пак или може да се пуска и днес същото?

# 161
  • Мнения: 13 929
Това е една от причините, поради която си взех малък дифузер 😀

# 162
  • Мнения: 5 365
EvitaP, зависи къде и за кого пускам дифузера.
Ако е за мен и моя мъж държа водата докато не започне да привършва. После доливам и капвам няколко капки "на око".
Ако е за детето обаче (2.5г), на всяко пускане сменям и водата и маслото. Знам, че може би е безсмислено, но така ми е по-спокойно.

# 163
  • София
  • Мнения: 229
Направих две големи поръчки с етерични масла. Исках да подкрепя Българска фирма и поръчах всичко, което произвежда Катеко и имам нужда. Всичко останало взех от Aroma-zone.
Останах много разочарована от 
Катеко - поръчка 8 масла, 2 от тях са със срок на годност изтичащ след 5 месеца, 1 е със срок 9 месеца. Последващата кореспонденция не ме задоволи като отговори и решение на ситуацията.
За сравнение поръчка от  Aroma-zone 25 масла, само едно е със срок 1 година, всичко друго е повече.
Ако решите да взимате нещо от Катеко изискайте да не ви пращат залежалата стока...

# 164
  • Мнения: 170
По същия начин аз се разочаровах от green-shop.info, от където ми изпратиха масло с изтичащ срок на годност януари 2023, т.е. след 3 месеца. Писах им, казаха, че не виждат проблем и имало много време до края на срока. За сравнение поръчаните от https://givelin.bg/ масла са със срок на годност до 2025.

Благодаря, Rocket! Ще изхвърлям водата тогава. За детето го правя основно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт