Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 9

  • 47 120
  • 765
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 22 961
Аз раждах в ЩЕРЕВ 2021 г. Тук-там чета, че май има промяна към по-добро, но специално по времето, когато аз раждах, проблемът беше, че за да са първи по естествени раждания не реагираха навреме, когато е повече от ясно, че без секцио няма да стане. Няма да изпадам в подробности за кой ли път, но ме държаха над 35 часа с изтекли води, без нито един признак за започващо естествено раждане.

# 586
  • София
  • Мнения: 236
Много благодаря, че сподели. Надявам се всичко е завършило добре, въпреки преживяното. Точно заради стремежа си да вдигнат рейтинга си като първенци по естествено раждане слушам най-често негативни отзиви..

# 587
  • София
  • Мнения: 22 961
Да, Слава Богу всичко беше наред, но абсолютно здраво бебе, над 4 кг, трябваше да е в кувьоз и на няколко антибиотика, защото стоя толкова време без води.

# 588
  • Мнения: 35
Здравейте, моля да ни препоръчате доктор/и, който да направи цялостен план за действие от сегашното ни положение нататък?

Тъй като имам една биохимична, една извънматочна бременност, наскоро открита тромбофилия и т-образна матка. Благодаря предварително.

# 589
  • Мнения: 612
Момичета, има ли отделна тема за Щерев, която е посветена само на инвитро процедурите/репродуктивните проблеми?

За специалист, аз ходя при Доц. Андреева-доволна съм за момента.

# 590
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз забременях при доцент Андреева и я препоръчвам като много компетентен репродуктивен специалист. Нямах точно тези проблеми, но тя действа с индивидуален подход, така че сигурна съм че ще може да помогне.
[/i]
Здравейте, моля да ни препоръчате доктор/и, който да направи цялостен план за действие от сегашното ни положение нататък?

Тъй като имам една биохимична, една извънматочна бременност, наскоро открита тромбофилия и т-образна матка. Благодаря предварително.

# 591
  • Мнения: 25
Здравейте! Скоро ми предстои първо раждане, още не съм избрала конкретна болница, но се замислям за Щерев, понеже държат на естественото раждане. Проблемът е че сега съм в 31 седмица и бебенцето все още не се е обърнало с главичката надолу. При кой лекар ще ми препоръчате да си запиша преглед и евентуално след това раждане при него?


Аз горещо ти препоръчвам клиника "Д-р Щерев" !
Специалистите са много добри, следенето на цялата бременност е отлично и ти се осигурява внимателно и щателно всичко, от което имаш нужда. Отношението към майката и бебето при раждането също са страхотни, много са внимателни всички, постоянно те наблюдават как се чувстваш, имаш ли нужда от нещо, грижат се много добре за бебето, ако ти не си в състояние да го гледаш сама.
Въобще препоръчвам на 100%.
Второто детенце живот и здраве пак там ще е!
Аз бях при д-р Коновалова.

# 592
  • София
  • Мнения: 479
Здравейте и Маце благодаря за темата.

Бременна съм в почти 21г.с. , забременях спонтанно на 40год. като съм ходила на прегледи в Плевен при д-р Бодурска (която е страхотна) и сега в София в б-ца Лозенец. До момента се следих в Лозенец, но не съм доволна, последните два прегледа я нямаше (имаше спешен случай) и в края на месеца запазих час за д-р Коновалова.
Много се надявам да я усетя като моя лекар, защото ми писна от несериозно отношение.

Притеснява ме раждането, да не ми се оказва натиск за естествено (ако мога бих пробвала), но все пак съм вече на 41г. и не искам да рискувам с нищо.
Другото - в болничен съм още от началото 5г.с. който ми издаваха в Лозенец, ако/като се прехвърля при Коновалова ще има ли драма с болничните (нямам нерви и за това), знам че няма да ми стигнат дните и ще трябва и ТЕЛК да мина. Ще съм благодарна за всяко мнение и споделен опит Flowers Hibiscus.

# 593
  • София
  • Мнения: 11 767
Теди няма никакви драми за болничните, ще ти ги пусне.

За естествено/секцио, във фейсбук групата четох онзи ден, че Гигорова я няма вече, не се минава никаква консултация за разрешаване как да се роди, та не знам временно или постоянно ще е така

# 594
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз се следя на ЖК при доктор Милчева, доволна съм от нея, много спокойна и внимателна лекарка, не претупва и дава добри съвети. Не усещам да ме натиска за естествено раждане, но каза, че по принцип и на нашата възраст, ако всичко върви гладко накрая и бебето е главично разположено, не е проблем. Секциото също си има своите рискове като образуване на тромби/белодробна емболия, така че трябва си преценка за всеки един случай индивидуално и дали ситуацията го налага. Разрових се по темата защо държат повече в Щерев на естественото раждане и се оказа, че 2016 г. е починала родилка там, след секцио по нейно желание, и то внезапно в деня след секциото, на раздвижването. Дори да е единичен случай, е нормално да са станали по-предпазливи след това.

# 595
  • София
  • Мнения: 22 961
Аз 2016 г родих със секцио по спешност и всичко мина чудесно. След това също не е имало проблеми за секцио по желание, стига да си платиш. Проблем имаше ( дано наистина да е в минало време) с наложителното/спешно секцио. Дано Григорова наистина да се е махнала завинаги и дано Господ и прости за всички глупости, които сътвори, защото аз не мога.

# 596
  • София
  • Мнения: 479
Благодаря ви момичета, нямам търпение за прегледа а времето минава, корема расте и се замислям за раждането. Искам да съм подготвена, поне с болницата, да свикна с лекаря, за мен всичко е ново и само чета и проучвам нещата.

# 597
  • Мнения: 8 889
Аз така и не успявам да се ориентирам в пакетите за раждане на Щерев. Впечатленията ми са, че секцио и секцио по желание на пациента са с разлика от около 2000 лв, което прави към 5000+. Обаче много се изгубвам в здравно осигурени и самофинансиращи се, всички основни, разширени и т.н.
Тъй като също съм се насочила към планово секцио, в други болници виждам, че върви около 3000, което си е сериозна разлика с Щерев.

Иначе аз много харесвам Коновалова и съм благодарна на Мацето за препоръката и насоката Flowers Hibiscus Бих искала да остана при нея, но и финансовата страна не мога да я пренебрегна.

# 598
  • Мнения: 12
Аз така и не успявам да се ориентирам в пакетите за раждане на Щерев. Впечатленията ми са, че секцио и секцио по желание на пациента са с разлика от около 2000 лв, което прави към 5000+. Обаче много се изгубвам в здравно осигурени и самофинансиращи се, всички основни, разширени и т.н.
Тъй като също съм се насочила към планово секцио, в други болници виждам, че върви около 3000, което си е сериозна разлика с Щерев.

Доколкото знам, секциото по желание е доста по-скъпо, точно за да се стимулира естественото раждане. Те си го обясняват в сайта. Вече ако се наложи секцио в хода на естественото раждане, тогава цената е по-ниска. Но това явно си им е политика и на който не му допадат тези условия, отива на друго място, и без това в повечето други болници предпочитат секциото...

# 599
  • Мнения: 8 889
Аз така и не успявам да се ориентирам в пакетите за раждане на Щерев. Впечатленията ми са, че секцио и секцио по желание на пациента са с разлика от около 2000 лв, което прави към 5000+. Обаче много се изгубвам в здравно осигурени и самофинансиращи се, всички основни, разширени и т.н.
Тъй като също съм се насочила към планово секцио, в други болници виждам, че върви около 3000, което си е сериозна разлика с Щерев.

Доколкото знам, секциото по желание е доста по-скъпо, точно за да се стимулира естественото раждане. Те си го обясняват в сайта. Вече ако се наложи секцио в хода на естественото раждане, тогава цената е по-ниска. Но това явно си им е политика и на който не му допадат тези условия, отива на друго място, и без това в повечето други болници предпочитат секциото...
Е, ясно, че такава им е политиката. Пазарно позициониране, имат право. Просто ме губят като клиент - ще се следя при тях, но няма да раждам при тези условия.

Общи условия

Активация на акаунт