Паническо разстройство 53

  • 32 969
  • 792
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 151
Имате ли шум в ушите? Или по-скоро в главата?
При мен не е открита физиологична причина, дори преди време лежах в неврологията, изследваха ме от-до. Накрая заключиха, че било на психична основа. Ма ква е тая дискотека в главата, бе… Чувствам се като радиостанция, улавям всякакви честоти, особено когато съм в стая с електроуреди.

# 751
  • Мнения: 2 895
Това ми напомни да пусна един шумен уред, който ми скъса нервите, докато бях в криза 🙂
Когато съм изнервена, чувам прекалено добре, съответно чувам твърде различни шумове и се уморявам. Ако съм у дома, помага ми да затъмня стаята и като почиват очите, се облекчава другото дразнение.

# 752
  • София
  • Мнения: 728
Mama,  аз съм така с миризмите когато  съм под стрес. Най-малката миризма ме дразни ужасно и  всичко ми се струва прекалено силно и ароматно. Бях си  взела ароматна свещ ,един вид ароматерапия. Е не можах да я изтрая повече от 5 мин.

# 753
  • Мнения: 2 895
С миризми съм имала гадни изживявания само през бременността, тогава спрях да ползвам градски транспорт и да влизам в магазини с козметика. Все тая добри или гадни, всички ги усещах като силни. Но пък така една нощ познах, че у съседи в блока има пожар и ги събудихме.

# 754
  • Мнения: 167
Здравейте!Писах преди време,че приемам золофт и флуанксол заради тревожно разстройство и ПА.Почти 2 месеца ги пия и няма промяна в състоянието ми.Днес бях при психиятъра-смени ми терапията.Изписа Коаксил 3×1 и Прегабалин 2×1.Има ли в групата някой който приема тези медикаменти?Какви са отзивите?

# 755
  • Мнения: 2 769
Здравейте!Писах преди време,че приемам золофт и флуанксол заради тревожно разстройство и ПА.Почти 2 месеца ги пия и няма промяна в състоянието ми.Днес бях при психиятъра-смени ми терапията.Изписа Коаксил 3×1 и Прегабалин 2×1.Има ли в групата някой който приема тези медикаменти?Какви са отзивите?
Аз съм ги приемал известно време. Добра комбинация е, успокоява много добре и почти няма странични ефекти. Алкохол не приемайте!

# 756
  • Мнения: 167
Георги Дяков 641885  благодаря! Супер много се надявам това да са моите лекарства!Два месеца се измъчих със золофта...........

# 757
  • Мнения: X
Здравейте, прекрасни хора, малко спам от мен.
Осъзнавам, че съм много импулсивна в писането на отговори, явно съм кофти характер. Както и да е... Много се надявах, че ще мога да дам съвет било то на един човек в темата тъй като знам какъв кошмар е да ги имаш тези паник атаки половин година, а да не говорим за повече. При мен се отключиха когато спирах цигарите преди години и изчезнаха с времето. Поддръжник съм на мнението, че паник атаките се дължат на претоварване, и са белег на хора които се слагат на най-последно място.
Така че си имах едно наум със своите чувствителности напоследък, особено странната чувствителност към светлината и чувството че всичко се обърква. До голяма степен приличаше на паник атаките, само че я нямаше пронизващата болка, която усещах/м тогава. Но да... Знаех, че нещо се обърква и исках да избягам, което все ме насочваше към психосоматично оплакване. Преди дни обаче си купих някакъв б комплекс и оттогава не съм имала въпросното треперене, слабост, чувствителност... Нещо което осъзнах чак днес.
Най-вероятно ще си изтрия профила обаче, защото тази тема ме прави много емоционална, а и нямам опит с много лекарства поради което няма как да ви помогна.
Успех!

# 758
  • Мнения: 2 895
Ина, моля ти се! На мен помогна на 40+ да се усетя, че влача натрапливи мисли. Ако ти се пише на лични, винаги съм на линия, но по-добре да пишеш и тук. Аз съвсем отскоро намерих темата, чета назад и виждам колко още чудесни хора са писали, а сега не ги виждам и само се надявам да са добре.

# 759
  • Мнения: 194
Ина по добре си пиши тук  .

# 760
  • Мнения: 2 895
Добро утро! От ден на ден психически се чувствам по-добре. Вчера дори бях няколко часа в добро настроение. Като успях да си наложа да не лежа през деня и да закусвам, събрах сили и да излизам. Вчера вървях 7 км. Прилоша ми в магазин и отидох в аптека да ми премерят кръвното - нямам иначе такъв навик, нито импулси. Знам, че ми е ниско и с възрастта се вдига. Оказа се нормално, пулсът също. Днес ще потърся ендокринолог да изследва ИР, както Георги ме посъветва още като влязох в темата. Снощи имах изблик на гняв у дома и избухнах по адрес на личния лекар, че за две години на контролните всеки път ми казваше да не се тревожа, кръвна захар и холестерол в норма, а рязкото качване на кг отдаде само на спиране на цигари. Това, което снощи ме вбеси - как може непознат във форум, който не ме е виждал и на снимка, от раз за инсулинова резистентност се сети, а личният лекар дори ме успокояваше да не се тревожа. Просто не го намирам това за редно и нормално. Аз намерих темата като зададох в търсачка тревожност и депресия, не по всички други симптоми, защото мислех, че се чувствам зле понякога само заради психиката ми и страховете. И така - две години.

# 761
  • Мнения: 151
Опитай да не се гневиш. Моят личен лекар също е мега неадекватен. Просто не му стига акълът да мисли с взаимовръзки. Да не говорим, че онзи ден от мен разбра, че витамин б9 и фолиева киселина са едно и също нещо. Много беше изненадан 😂

# 762
  • Мнения: 2 895
То не е първата му простотия. Навръх ковид пращаше мъжа ми на всякакви изследвания за рак и редки генетични заболявания. После забравяше да ни съобщава резултатите - за щастие всичко наред, освен че мъжът ми тотално се сдуха и си докара депресия. Бедна ми е фантазията колко е одрусал здравната каса! Но и него не е съветвал да провери ИР!

# 763
  • Мнения: 2 769
То не е първата му простотия. Навръх ковид пращаше мъжа ми на всякакви изследвания за рак и редки генетични заболявания. После забравяше да ни съобщава резултатите - за щастие всичко наред, освен че мъжът ми тотално се сдуха и си докара депресия. Бедна ми е фантазията колко е одрусал здравната каса! Но и него не е съветвал да провери ИР!
Ама аз не Ви поставям диагноза! Просто казвам, че това се проверява лесно и по метода на изключване е едно от първите неща. А много хора го имат в различна степен и е добре да се хване, ако го има. Дори в домашни условия се следи лесно. 7 дена поред се мери с ХУБАВ глюкомер сутрешна захар на гладно, после захар преди ядене, час след ядене и 2 часа след ядене. Ако на гладно сутрин е над 5.5 сочи повдигане на вежда, ако 1 час след ядене е над 8.5 също, а ако след 2 часа е над 7, също. Това е принципа. Хубав глюкомер е примерно Accu Chek instant, че има за връзка с компютър.

# 764
  • Мнения: 2 895
Благодаря за препоръката! Наистина ще се наложи в домашни условия, иначе трябва да чакам за час до есента, а тревожността ще ме подлудява.

Общи условия

Активация на акаунт