🔥 Survivor: Скритият идол (Сезон 6: Филипините' 2022) - тема 3 (06.03 - 13.03) 🌴

  • 24 608
  • 648
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 27 218
Блек Кат,
Аз съм го писал хиляди пъти. Ако всеки коментира в спойлери нямам нищо против, но все ще се появи някой, който ще изпльоска всичко, уж 'без да иска' без спойлери и ще развали кефа на тези, които не ги желаят, а те също не са малко като бройка и трябва да се чува и тяхното желание и мнение, макар и да са по-малко по принцип.

Мери Ан,
Без да знам нищо, това са само спекулации и става въпрос за финалистите, не е сигурен спойлер. А и подразбрах, че е пусната и дезинформация като въдичка с цел объркване на спойлерджиите.
Иначе финала ще е пряко както винаги.

# 616
  • Мнения: 2 938
Честно казано малко тегаво става вече с това “велика игра”, “чуждите формати”, “нямат идея как се играе играта”. Сякаш само малцина просветлени могат да я разберат тая игра и да коментират правилно и другите какво изобщо се включват, като си нямат понятие как се играе. Ами ето, аз например хич не се впечатлявам от тази велика игра, на мен ми е на едно ниво с Фермата и ИВ. Не гледам чуждите формати, не ме интересуват, риалитита гледам покрай трайното минаване хоум офис - отвори ми се време. Искам да коментирам течащото в момента предаване, по български. Не следя никого в Инста, Фейса и подобни, не ги гледам в сутрешни блокове. I have a life, както се казва.  Ще простите невежите ми коментари, но форум е все пак - коментирам, каквото реша.

Това с халката на носа не го разбрах. Грозно е, навява ми асоциации на едър впрегатен добитък. Дреме ми защо го носи Мила, нейна си работа. Щом нея я кефи.

# 617
  • Мнения: 1 383
Цитат
Чуждестранен е сайта :
https://ww1.123moviesh.to/tv/survivor-39437.18465

На мен не ми се отваря изобщо.





Относно спойлерите.
Лесно е, просто не ги четете!

Аз само през телефона го отварям  и няма проблем. Да не е нещо от настройките?

# 618
  • Мнения: 523
Ами то именно за това е българският сървайвър. Тука върви едно, в други държави друго и така. Аз не виждам защо се прави постоянен паралел след като нашата култура и манталитет е различна. В край на сметка не играят американци, а българи и не всичко минава тук, което върви при тях.
А защо да няма и едно малко по-различно предаване в ефира? Ей така, за да може и зрителите, които харесват американския тип игра, да има какво да гледат и коментират. Защо всичко трябва да бъде побългарено? Това е единственият сезон, в който се виждат повече играчи, които играят според идеята на оригиналния формат. Има ли как да приемем, че има хора, макар и не толкова много, които харесват това или задължително трябва да се направи петиция към телевизията и за следващия сезон да се изберат отново "достойните, силните, доблестните"? Аз не гледам във форумите на ИВ, защото предаването ми е скучно, банално, зле изиграно. Уважавам обаче факта, че на много хора им харесва, имат право да си го гледат, да му се радват и аз не им се меся и не им обяснявам всекидневно защо предаването им е тъпо.
Нито мога, нито искам да убеждавам някого, че така Сървайвър е по-интересен, но не разбирам защо при наличието на толкова много формати, които отговарят на българския манталитет, защо не може да се приеме, че съществува и друг вариант, който си има феновете и пак са българи.


Играта "Сървайвър" като такава обаче не е замислена с цел най-якия, най-доблестния и честния човек още в началото с визитката да се покаже като такъв и другите да му отстъпват до финала като най-достоен. Тогава другите защо участват, ако всичко опира до кой се е определил за най-достоен.
Напълно съм съгласна. Колко пък скучно би било да гледам предаване, в което физически по-слабите участници един по един се отказват, за да спечели най-достойният. Щото така е най-справедливо.

# 619
  • Мнения: 2 041
Честно казано малко тегаво става вече с това “велика игра”, “чуждите формати”, “нямат идея как се играе играта”. Сякаш само малцина просветлени могат да я разберат тая игра и да коментират правилно и другите какво изобщо се включват, като си нямат понятие как се играе.

И аз мисля че "велика" идва  пресилено.

Ето по-долу най-популярните спортове в света към днешна дата.
Съвпада ли с моето мнение за най-велики игри. Не, не съвпада, обаче това е положението по фенска маса.  
От 1 до 9  са все игри.
Чак голфът, на 10-та позиция e състезание, мисля че не съдържа игрови елементи.

Последна редакция: нд, 13 мар 2022, 10:12 от Soney

# 620
  • Мнения: X
Аз да се изкажа като зрител, който не е обсебен от никой формат - преувеличавате стойността на Сървайвър в социален аспект. С нищо не е по-различен от всяко такова риалити. Просто е по-кратко и на хубави места с природа, както и по приятно оформени аксесоари към предаването. Иначе винаги с хитрост, наглост, безскрупулност, находчивост и все пак физически умения, се стига до финал. Да не кажа, че тук даже това да си нагличък и да се извърташ така, че като олио да си все отгоре, е на почит, а това не е качество, особено уважавано и хвалено в реалните човешки взаимоотношения. Та, баш си е американско - парадиране с много повече класа от всички останали, а всъщност най-обикновено махленско надцакване.

# 621
  • Мнения: 3 731
Не отварям спойлери никога, но има хора, които ги пишат или коментират съвсем открито.
И за последното реалити, което гледах, имаше коментари от рода на "много харесвам Х, но не виждам как така ще победи У".
Не се и съмнявам, че и в тази тема ще се случи същото.
Аз не мисля, че победителят е ясен.
Нали сандъка с гласовете се отваряше наживо на финала в студиото?
На съвета се гласува, сандъка се носи тук?
Досега така беше.
Финалът в студиото поне досега е бил на живо. Сега сниман ли е вече?
Ако не е, победителят няма как да е ясен.

Мери, предаването приключва там, на място. На последния финален съвет журито гласува за победител. Гласовете се четат на финала в София, но дотогава участниците се събират, коментират си, казват си кой за кого е гласувал. В последния сезон например се знаеха гласовете на всички, освен един - и то само защото Бърканичков каза, че е искал да изненада неприятно Занев с това за кого е гласувал.
Дано да греша, но се съмнявам, че и този сезон могат да опазят спойлери - Маргарита отпада и веднага изпява на майка си коя поред е отпаднала, Милен отпада и казва на майка си, че скоро се прибира... и това пред Ваня, който е част от екипа и не реагира по никакъв начин. За американския бях чела, че пращат отпадналите по почивки, докато не приключат снимките, само и само да не се знае кога точно са напуснали играта - дали е вярно, не зная.
Финалът досега май все е бил в София, след края на епизодите.
В последния американски сезон четоха гласовете на място, и на място си правеха епизода след сезона - предполагам е било заради пандемията, макар че не го обясниха така.

# 622
  • София
  • Мнения: 5 551
Иначе финала ще е пряко както винаги.
То при нас това е най-сигурният вариант за опазване на подобна тайна, иначе участници и техни роднини нищо не ги спира, нито NDAs, предупреждения...

# 623
  • София
  • Мнения: 27 218
Survivor зад кадър: Епизод 12 - Околна среда


Да, би трябвало да са гласували вече за победителя, както винаги, но крайния победител ще го разберем на живо, това имах предвид. Ами да се надяваме, че ще има няколко хора като Бърканичков, които няма да искат да издадат за кого са гласували. Доста са обрани участниците, нали им гледам сторитата, с абсолютно нищо не се издават засега, докато в ИВ всичко се знаеше вече. Там не забраняват на случайни зяпачи да гледат част от игрите и обикновено от там винаги се разбира кои са на финал и кой печели, което е скандално направо. Самите участници също доста издаваха с непрекъснатите лайфове, които правеха.
Във Фермата също се разбра ама на по-късен етап, а преди това самият екип на предаването направи невиждан и уникален, направо срамен гаф.
Това с кой и кога отпада не виждам да е гаф. Да, Марга каза, че е петата отпаднала, ама само тя, а и сме още в началото, нейното отпадане не е толкова важно. Пък и едва ли майка и веднага след този разговор ще тръгне да пише в социалните мрежи, 'Ей хора, дъщеря ми отпадна пета, почвайте да пресмятате'
Бе засега е добре. 🙄

# 624
  • София
  • Мнения: 5 551
Да, би трябвало да са гласували вече за победителя, както винаги, но крайния победител ще го разберем на живо, това имах предвид.
Аз те разбрах, просто мисля, че разкриването на победителя на живо след края на снимките, или избирането му от публиката (при други предавания) след края на снимките, е един сигурен начин да се запази идентичността му при предавания на запис, защото знаят ли самите участници кой е, то шансовете са 99%, че името ще изтече преди излъчването на финала по ТВ.

# 625
  • Sofia
  • Мнения: 1 396
Вероятно само няколко човека от продукцията знаят победителя и това е тайна, която ще се опази. Доста по-широк кръг от хора обаче са наясно с финалистите и нещо по тази линия предполагам ще изтече. Бтв ако са умни, могат сами да пускат фалшиви спойлери за финалистите, с цел дезинформация.
А защо сравняваме Сървайвър с американския?!? Защото е едно и също предаване, лицензиран формат, с едни и същи условия и правила, независимо къде се прави. И най-вече защото там се е развивал 40 сезона и е еволюирал, и вече има изградени типове играчи, видове стратегии и т.н. Обемът е огромен и е показал кои са по-устойчиви, успешни, харесвани. И естествено ще сравняваме с еталона. Изобщо не е "нашто vs. чуждото", просто съпоставяме краставици с краставици, а не с круши.
Мен лично различните мнения и желания не ме дразнят, всеки може да си харесва каквото желае, затова има различни предавания. Само ми е странно недоволството на хора, че Сървайвър не било като Ергенът, Фермата, спортно състезание, игри някакви или не знам си още какво... Ами да, не е, това е друго риалити. И изобщо не съм съгласна, че подлостта е печеливша стратегия. Да играеш мъдро и хитро можеш и без да си подъл, но границата е тънка, и точно в социалните умения е тайната. Много играчи, считани за подлеци накрая са губили.
Допълвам – много ми беше интерсно да видя споделения по-назад подкаст на Неделчо и още един мъж. Чудесен анализ правят.

# 626
  • София
  • Мнения: 11 588
Аз разбирам защо на много хора не им харесва, но има много хора, които искат да се промени концепцията му, а това няма да стане. Предаването си е замислено такова. Иска се ум, но това не значи, че тези, хора са такива навън. Аз съм фен и на настолните игри за възрастни и там някой те побеждава не със сила, после пак сте си приятели и семейство.

Бих казала кое щеше да направи предаването по-интересно за повече хора, да даваха повече от как си палят огъня, вечер как ги хваща страх примерно от някое насекомо, как си ловят риба, успяват ли въобще, имат ли кокосови орехи. Хората да съпреживяват с тях. Сега така е монтирано, че изглежда все едно все имат награда храна, а те са по няколко хапки. В Зад кадър се видя, че Милен е свалил 6 кг за две седмици, което не е малко и е показателно, че не ядат много. Нямам предвид да е тип Беър Грилс, но в много от американските сезони дават и по малко от тази част. При нас, както не е имало от много години, на хората им е интересно. Аз тъй като скоро съм гледала, ми е все едно дали ще го има или не, но за който не е, има значение.
Също при игрите монтажът може да е малко по-различен, на моменти не се разбира какво се случва.

# 627
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 269
И аз мисля че българския Сървайвър се развива по друг начин от американския и наглостта като характер ще бъде наказана, а не като в американския да вървят напред наглите хора Simple Smile Е поне се надявам де Simple Smile Изгледах епизода на Ваня Джаферович с Милен и нещо не ми хареса този човек макар да го мислех за много по-добър - радвам се че отпадна. Но имам чувството, че ако му бяха пуснали видеото на дъщеря му щеше да бие Ивана, защото тя му казва че вярва в него, че е победител Simple Smile
Може би последните излезли ще им забранят да говорят с близките си и няма да издават кой по ред е излязъл Simple Smile
Защо Маргарита да е 5-та не е ли 3-та? Или аз не мога да броя Simple Smile

# 628
  • София
  • Мнения: 1 891
Дам,победителят не е ясен,но аз друго се сетих.Ако има равенство? Огън ли ще палят?

# 629
  • Мнения: 6 231
Няма как да има,финалистите са двама,а журито почти винаги е нечетен брой.

Общи условия

Активация на акаунт