🔥 Survivor: Скритият идол (Сезон 6: Филипините' 2022) - тема 3 (06.03 - 13.03) 🌴

  • 24 622
  • 648
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 27 306
Цитат
Чуждестранен е сайта :
https://ww1.123moviesh.to/tv/survivor-39437.18465

На мен не ми се отваря изобщо.





Относно спойлерите.
Лесно е, просто не ги четете!

Дидичка,
спокс, има си тема за спойлери, виждам че пак е активна, то сега е пълно с реалити предавания, та спойлери колкото искаш. Не са плъзнали спойлери и не вярвай на нищо, а най-добре просто не чети фейса и без това 90% от мненията във фейса са откровен боклук (и това важи за всички реалити формати, не само Сървайвър.)

Simple Smile

# 601
  • Мнения: 11 826
Цитат
Чуждестранен е сайта :
https://ww1.123moviesh.to/tv/survivor-39437.18465

На мен не ми се отваря изобщо.


При мен навсякъде се отваря, на компютър на два браузера пробвах, сега и на телефона:



Върви си без проблем и много се кефя:


Още веднъж, огромни благодарности на Мария!!

# 602
  • Мнения: 3 745
Дяволче, не чета фейса, не чета и темата със спойлерите, но знаеш, че плъзнат ли спойлерите, все ще дойде някой, който да изпляска победител, финалист и т.н.
Не виждам как могат да опазят каквото и да е, особено пък като всичко е приключило още преди месеци.

Последна редакция: сб, 12 мар 2022, 20:56 от Дидичка

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 15 573
В тази тема не искам да виждам спойлери, много моля.

Хайде да не размахваш пръст, ако обичаш? Други пък искаме.
Аз не следя въпросната тема и смятам така да си остане. Във Facebook също не чета.
Който не го интересуват спойлери, просто да не отваря и да ги прескача. Елементарно е.

# 604
  • Мнения: 3 745
Не отварям спойлери никога, но има хора, които ги пишат или коментират съвсем открито.
И за последното реалити, което гледах, имаше коментари от рода на "много харесвам Х, но не виждам как така ще победи У".
Не се и съмнявам, че и в тази тема ще се случи същото.

Последна редакция: сб, 12 мар 2022, 21:06 от Дидичка

# 605
  • Sofia
  • Мнения: 15 573
Не отварям спойлери никога, но има хора, които ги пишат или коментират съвсем открито.

За действията на другите не мога да отговарям. Аз винаги коментирам в скрит текст.

# 606
  • Мнения: 9 700
И за последното реалити, което гледах, имаше коментари от рода на "много харесвам Х, но не виждам как така ще победи У".
Не се и съмнявам, че и в тази тема ще се случи същото.
Напълно нормален коментар, който няма нищо общо със спойлерите.

# 607
  • Мнения: 780

От прочетеното  до момента като коментари във Фейсбук основно осъзнах, че вече 6 сезон на Сървайвър и зрителите масово не са наясно какво представлява това предаване и как се играе. Българинът масово търси във всичко "герой", новият Левски и идол за подражание на стари и млади, който да сочи на своите деца и всички дружно да му се възхищават. Но не го търси навън сред хората в реалния живот, а го търси основно по телевизията. Играта "Сървайвър" като такава обаче не е замислена с цел най-якия, най-доблестния и честния човек още в началото с визитката да се покаже като такъв и другите да му отстъпват до финала като най-достоен. Тогава другите защо участват, ако всичко опира до кой се е определил за най-достоен. Зрителите масово очакват някакви изтощителни маратони от физически усилия от участниците или поне някакъв Беър Грилс единак кой сам си лови и пече жаби, изработва някакви предмети от дърво и камък и изобщо оцелява сам сред природата. Не знам дали това се дължи на това, че много малко зрители изобщо са си правили труда да гледат чуждите сезони на това предаване или просто вкоренен инат на българина да приема, че може да сгреши в своята преценка. Според мен Неделчо и Туджаров от Надкаста много хитро и аргументирано разсъждават върху играта, но голяма част от зрителите от фотьойлите изобщо не вдяват за какво иде реч, мислят емоционално и се насочават единствено от това, което им каже гласът зад кадър. Още в началото си избират по морални качества един любимец и съответно до края всяка негова загуба е нагласена от продукцията, а ако победи е напълно заслужено. Разбира се, ако е например жена с обица на носа или с хиалурон в устните следват стотици критики - на каква се прави тая, не я ли е срам, на нищо не прилича, защо се е загрозила така и прочие. Някак си твърде едностранчиво се гледа на всичко и всичко е само черно и бяло и няма други нюанси. Това с критиката срещу Ивана не го разбирам. Каква игра да направи продукцията, която да е едновременно равностойна между мъже и жени. Винаги едната ще ощетява повече единия. Ако е изцяло физическа е в ущърб на по-нежната дама, ако е нещо с баланс или памет е за да бъде запазената жената или например по-слабия физически играч. То просто НЯМА на света такава игра, която да бъде еднозначно напълно равностойна. Дори при шахмата например освен сестрите Полгар почти няма случай жена да играе срещу  мъж. Очевидно хората са преценили, че единия не е равностоен на другия дори в интелектуален спорт като шахмата и хората имат различно силни страни. За това доста ми допада правилата на Фермата жени да играят срещу жени и мъже срещу мъже, защото в битки между двата пола винаги може да се обвини продукцията, че бута един или друг участник. Разбира се правилата не са съвършени и в Сървайвър, но е хубаво да гледаме на нещата от живота повече рационално отколкото емоционално, но как да го обясниш на хората. Те ще се избият масово един друг в мрежите преди за  ваксините, сега за Украйна. Просто хората масово имаме високо самочувствие за себе си и мразим когато някой друг ни казва, че може и да не сме прави и че някой има друго мнение по даден въпрос. А според мен самото име на предаването подсказва, че трябва да си накрая последния оцелял за да си победил без значение как точно щом не е в разрез с правилата. Представяме си, че "Сървайвър" е една джунгла в която най-хитрата антилопа ще съумее да се изплъзне на гепарда и да преживее повече от останалите антилопи. Пък нека от страни маймуните гледайки да казват, че не била "достойна" за разлика от другите, които отдавна не са сред живите. Така оприличавам аз играта. Мнозина зрители просто прехвърлят представата си за живота и отношенията им към него и в играта, а такова не трябва да се прави. То за това е "игра".

Последна редакция: нд, 13 мар 2022, 00:07 от dido1302

# 608
  • Другата България
  • Мнения: 37 685
Не отварям спойлери никога, но има хора, които ги пишат или коментират съвсем открито.
И за последното реалити, което гледах, имаше коментари от рода на "много харесвам Х, но не виждам как така ще победи У".
Не се и съмнявам, че и в тази тема ще се случи същото.
Аз не мисля, че победителят е ясен.
Нали сандъка с гласовете се отваряше наживо на финала в студиото?
На съвета се гласува, сандъка се носи тук?
Досега така беше.
Финалът в студиото поне досега е бил на живо. Сега сниман ли е вече?
Ако не е, победителят няма как да е ясен.

# 609
  • Мнения: 6 251
За финалистите е спойлера,и аз мернах някви обсъждания,но са по скоро като предположенията ни тук.Не мисля че са реално инфо въпреки големия екип и някои огромни егота 😂.

# 610
  • Sofia
  • Мнения: 15 573
Аз за Ивана си мисля на онзи остров. Едва ли я оставят вечер сам сама да стои. Всичко може да стане.
Как си мислиш, че е възможно да я оставят сама за през нощта? Laughing По тези места е много вероятно да има дори пирати и всякакви други дръпнатооки маргинали. Сама жена ... , като нищо ще я разчекнат на тоя остров. Да не коментираме изобилието от отровни гадинки, способни да убият човек в рамките на няколко минути. Ще я намерят изстинала на сутринта, като стой, та гледай.
Всъщност, това не е някаква тайна – на много места си е написано, че участниците в Survivor никога не остават сами, (включително – на Острова на изгнаника, или както там се води), а са перманентно придружени от хора на Продукцията, 24 ч. в денонощието. Предполагам, че в специално куфарче разполагат с богат арсенал от всякакви противоотрови.

Българинът масово търси във всичко "герой", новият Левски и идол за подражание на стари и млади, който да сочи на своите деца и всички дружно да му се възхищават.
Ами, такова ни е самосъзнанието – простовато, лесно манипулируемо и изпълнено със страхопочитание към имагинерни идоли. Робски манталитет. Избива ни на "селска чест", с повод и без повод. Досега не съм гледала българския вариант на шоуто (само американския, ама мнооого отдавна), т.е. не съм заклеймена като фенка, но не намирам нито една логична причина защо да не спечели най-хитрият участник, с капацитет фино да завърти и изиграе всички останали. Че то, така работи и самият живот...

# 611
  • Мнения: 780
Аз за Ивана си мисля на онзи остров. Едва ли я оставят вечер сам сама да стои. Всичко може да стане.
Как си мислиш, че е възможно да я оставят сама за през нощта? Laughing По тези места е много вероятно да има дори пирати и всякакви други дръпнатооки маргинали. Сама жена ... , като нищо ще я разчекнат на тоя остров. Да не коментираме изобилието от отровни гадинки, способни да убият човек в рамките на няколко минути. Ще я намерят изстинала на сутринта, като стой, та гледай.
Всъщност, това не е някаква тайна – на много места си е написано, че участниците в Survivor никога не остават сами, (включително – на Острова на изгнаника, или както там се води), а са перманентно придружени от хора на Продукцията, 24 ч. в денонощието. Предполагам, че в специално куфарче разполагат с богат арсенал от всякакви противоотрови.

Българинът масово търси във всичко "герой", новият Левски и идол за подражание на стари и млади, който да сочи на своите деца и всички дружно да му се възхищават.
Ами, такова ни е самосъзнанието – простовато, лесно манипулируемо и изпълнено със страхопочитание към имагинерни идоли. Робски манталитет. Избива ни на "селска чест", с повод и без повод. Досега не съм гледала българския вариант на шоуто (само американския, ама мнооого отдавна), т.е. не съм заклеймена като фенка, но не намирам нито една логична причина защо да не спечели най-хитрият участник, с капацитет фино да завърти и изиграе всички останали. Че то, така работи и самият живот...

Ти може би не намираш логична причина, но масово коментарите за уговорките и коалициите са от типа - "Писна ми от шушукания и интриги, искам да гледам истинско оцеляване - как някой лови риба и изработва разни предмети и тн. " WTF Някои хора бъркат предаването за оцеляване на Беър Грилс с играта "Сървайвър" или просто обичат да гледат Бразди и как някой лови риба или сади зеленчуци.

# 612
  • София
  • Мнения: 11 678
И аз не мисля, че Ивана е сама, има оператор най-малкото, но са казвали, че нямат право да си говорят с тях и стоят на разстояние, така че човек започва да чувства самотата.

# 613
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 131
Ами то именно за това е българският сървайвър. Тука върви едно, в други държави друго и така. Аз не виждам защо се прави постоянен паралел след като нашата култура и манталитет е различна. В край на сметка не играят американци, а българи и не всичко минава тук, което върви при тях.

Последна редакция: нд, 13 мар 2022, 06:04 от Pupitka

# 614
  • Мнения: 2 058
...Още в началото си избират по морални качества един любимец и съответно до края всяка негова загуба е нагласена от продукцията, а ако победи е напълно заслужено. Разбира се, ако е например жена с обица на носа или с хиалурон в устните следват стотици критики - на каква се прави тая, не я ли е срам, на нищо не прилича, защо се е загрозила така и прочие. .... Каква игра да направи продукцията, която да е едновременно равностойна между мъже и жени. Винаги едната ще ощетява повече единия. ..... То просто НЯМА на света такава игра, която да бъде еднозначно напълно равностойна. Дори при шахмата ....

Не виждам нищо лошо да имаш любимец, това се нарича съпреживяване и е характерно за интересните филми.
Що се отнася до телта в носа - който иска да си носи - това е нейната свобода. А моята свобода е да кажа, че ми прилича на мечка от парка за танцуващи мечки край Белица.
Смесваш различни квалификации и различни видове критици. Да, аз смятам, че на нищо не прилича, да - смятам че се е загрозила. Но не смятам, че трябва да се срамува и не питам на каква се прави.

По принцип игра се прави трудно, затова в тия шоута гледаме предимно състезания. Равностойност се постига като се вкарват в състезанието елементи които са по-лесни или по-трудни за мъже и жени и в крайна сметка съвкупността от различни елементи взаимно канцелират наличието на определени преимущества в отделните елементи.
Че НЯМА-ло такава игра  - разбирам какво искаш да кажеш и затова написах горното. А строго погледнато ИМА не една и две игри които завършват наравно при перфектно изиграни ходове. Най-простия пример, който всички знаем е този:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tic-tac-toe

Общи условия

Активация на акаунт