Сключване на брак с партньор от Северна Македония

  • 2 569
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 790
Ами, ако и на авторката й поискат, ще трябва да осигури този лицензиран преводач. Няма какво да се прави. Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 420
Щото служителките не могат да се разберат с македонеца пряко, или как...?
За изискване за преводач и аз не съм чувала, но и да има, то очевидно има смисъл само при езикова бариера между служителките (айде, съпругата може да лъже какво му превежда) и младоженеца.
Без значение дали младежът - може и да не е младеж всъщност - знае [книжовен] български, или не, бариера в този случай няма. А и той сигурно е понаучил. Ако немецът от горния пример живееше у нас и знаеше български, щяха ли да му искат преводач?
То колко му е и да поискат, де, ама смисъл йок.
Питайте си в общината, разбира се.
Преводач, вкл. в държавните служби, се иска, когато участниците нямат общ език за комуникация, т.е. не се разбират всички помежду си.

Последна редакция: чт, 24 мар 2022, 12:51 от Магдена

# 17
  • Мнения: 3 689
Здравейте,  мили дами!

Имам въпрос и не бях сигурна къде да го задам, ако някой ми отговори бих била много благодарна☺
Аз и моят приятел искаме да сключим брак тук, в България.  Той е от Северна Македония. 
Какви документи са необходими от негова страна?
Извинете ме още веднъж, ако темата не е за тук, но наистина имам нужда от съвет.
Вчера звъннах в Посолството и бяха много груби..🤦‍♀️
Благодаря предварително и хубав ден на всички 🍀

Моя съвет е да бягаш далече от македонци.

# 18
  • Мнения: 9
Здравейте,  мили дами!

Имам въпрос и не бях сигурна къде да го задам, ако някой ми отговори бих била много благодарна☺
Аз и моят приятел искаме да сключим брак тук, в България.  Той е от Северна Македония. 
Какви документи са необходими от негова страна?
Извинете ме още веднъж, ако темата не е за тук, но наистина имам нужда от съвет.
Вчера звъннах в Посолството и бяха много груби..🤦‍♀️
Благодаря предварително и хубав ден на всички 🍀

Моя съвет е да бягаш далече от македонци.
...😒

# 19
  • Мнения: 9
Процедурата не е толкова бърза за жалост.
Това, което ще трябва от страна на мъжа е:
- от посолството ще трябва да издадат документ за липса на пречки за сключване на брак, в което трябва да фигурират и неговите имена, и твоите. - преведен и нотариално заверен плюс нотариално копие
- ако е имал развод, документа от развода - преведен и нотариално заверен плюс нотариално копие
След като имате тези документи отивате в общината. От твоя страна ако сключваш брак в друга община, а не тази, в която си родена, ще искат само акта за раждане.
От общината като прегледат документите - преведени/нотариално заверени плюс нотариални копия/ - ще ви дадат малко документи за попълване с информация за двете страни и свидетелите.
От страна на свидетелите- само лични карти.
По закон в България, по време на церемонията трябва да присъства лицензиран преводач! Ако откажете такъв- отивате при нотариус и отново с лицензиран преводач, мъжа се подписва, че отказва преводач по време на церемонията!
И последното нещо /доколкото се сещам/ - са медицинските:
-психиатър, пулмолог и васерман. Бланките се купуват от книжарницата.
Ако мога да помогна с още нещо- насреща съм Simple Smile
Малка Прашинка,
Извинявам се, отново съм аз😊
Може ли да попитам трябва ли превода на документите да е нотариално заверен?
Благодаря ти предварително 🌻

# 20
  • Мнения: 529
Здравей, да, трябва да е нотариално заверен.

# 21
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Моя съвет е да бягаш далече от македонци.


И аз бих я посъветвал нещо подобно. Или поне предварително добре да се запознае с фамилията на македонеца. Да не вземе да се окаже с албански или косоварски корени примерно. Или такъв, който го интересува само паспорта. Македония си е мизерна държавичка.

# 22
  • Мнения: 9

Моя съвет е да бягаш далече от македонци.


И аз бих я посъветвал нещо подобно. Или поне предварително добре да се запознае с фамилията на македонеца. Да не вземе да се окаже с албански или косоварски корени примерно. Или такъв, който го интересува само паспорта. Македония си е мизерна държавичка.
Познавам фамилията.
Няма албански корени. По-голямата част от семейство му живее в Германия.
Неговото предложение беше да живеем в Македония, тъй като е много добре уреден там. Но поради мои семейни причини, към настоящия момент,  не мога да замина.
Не ме интересува колко мизерна е Северна Македония,  аз съм си взела решение.
Между другото,  темата ми помогна, имаме дата вече.
На всички дами, които ми дадоха конкретни отговори,  благодаря от сърчице ❤
Бъдете здрави 🌻

# 23
  • Наблизо
  • Мнения: 6 086
Пожелавам ви сватбата на мечтите ви,много семейно щастие и много дълги години заедно!

Общи условия

Активация на акаунт